افزایش گردشگران غیربومی در عون بن علی

به گزارش شیوا مارکت، اشرف شفیعی- تبریز - خبرنگار:سرمایه گذاری قابل توجه شهرداری تبریز در سال های اخیر روی پارک عون بن علی اکنون به ثمردهی خوبی رسیده و هر روز این مجموعه بزرگ تفریحی میزبان هزاران گردشگر است.

افزایش گردشگران غیربومی در عون بن علی

پارک عون بن علی که تا چند سال قبل تنها مقصد کوه نوردان بود، اکنون به یک مجموعه گردشگری خانوادگی مبدل شده و مسافران هم در سفر به تبریز دیدن این مجموعه را از دست نمی دهند. شمس الله فیروزیان مدیرعامل سازمان توسعه و عمران عون بن علی در این زمینه به چند سوال پاسخ داده است که در ادامه می خوانید.

  • علت افزایش گردشگر به این مجموعه را چه می دانید؟

این مجموعه صرف نظر از جذابیت های زیاد و منحصر به فردی که دارد، از چند نظر ظرفیت افزایش گردشگر را پیدا نموده است. در سال های اخیر، به تدریج معایب موجود برطرف شده یا در حال برطرف کردن آنها هستیم. علاوه بر شهروندان عادی تبریزی، مهمانان زیادی هم از شهرهای مختلف به این مرکز گردشگری مراجعه می نمایند. یکی از مواردی که مهمانان به آن اذعان دارند نظافت و تمیزی این مجموعه بزرگ است که برای تحقق آن کوشش زیادی از سوی پاکبانان به صورت شبانه روزی می گردد و البته شهروندان هم همراهی خوبی دارند.

  • با توجه به ارتفاع 1800 متری عون بن علی، برای رفت وآمد عمومی چه تدبیری شده است؟

یکی از راه های افزایش گردشگر در نظر دریافت خودروهای حمل مسافر به بالای کوه آن هم به تعداد زیاد بوده است. شهروندانی که تمایلی به کوه پیمایی ندارند می توانند در چند دقیقه با خودرو به مرتفع ترین نقطه تبریز تنها با کرایه 1500 تومان برسند. این مساله با استقبال خوبی همراه شده است و یک خانواده پرجمعیت هم برای پرداخت این مبلغ با مشکل روبرو نمی گردد.

  • هزینه های گردش در این محل چقدر است؟

شهروندان می توانند بدون هیچ هزینه ای در این محل حضور داشته باشند. البته هزینه های ایاب و ذهاب و کرایه خودرو تا بالای کوه و حتی تنقلات و موارد دیگر هم بسیار نازل است و مبلغ سنگینی به خانواده ها تحمیل نمی گردد. شهروندان با هر توان اقتصادی ای می توانند ساعت ها در این محل اوقات فراغت خود را سپری نمایند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8799

به "افزایش گردشگران غیربومی در عون بن علی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش گردشگران غیربومی در عون بن علی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید