الزام پرداخت حق مسکن کارگران از فروردین

به گزارش شیوا مارکت، نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: مصوبه حق مسکن شورای عالی کار قرار بود در اولین جلسه برای تصویب به دولت ارائه گردد. اما اجرای مصوبه از ابتدای فروردین ماه است.

الزام پرداخت حق مسکن کارگران از فروردین

به گزارش تسنیم، هادی ابوی نماینده کارگران در شورای عالی کار، با اشاره به ابلاغ بخشنامه مزد 1402 از سوی وزیر کار به استان ها گفت: یاری هزینه مسکن کارگران در راستای تسهیل تأمین مسکن کارگران از جمله حقوق قانونی کارگر در قانون کار است که برای سال 1402 در شورای عالی کار ماهیانه 900 هزار تومان مشخص شد. قابلیت اجرای این مصوبه از ابتدای فروردین ماه است.

وی ادامه داد: به علت اینکه دستمزد 1402 در آخرین روز سال 1401 مشخص شد، وزیرکار اعلام کرد که در اولین جلسه سال 1402 حق مسکن را برای تصویب به دولت ارائه می نماید تا در هیأت وزیران تأیید گردد. اما قابلیت اجرای این مصوبه از ابتدای فروردین ماه است. تا زمان تصویب این مصوبه در هیأت وزیران درصورتی که بنگاه های مالی در امسال کمتر از 900 هزار تومان پرداخت نمایند مکلف به پرداخت مابه التفاوت از ابتدا امسال هستند.

ابوی، حق مسکن را یکی از مزایای کارگران مشمول قانون کار برشمرد و اعلام نمود: حق مسکن کارگری مانند سایر موارد بخشنامه مزدی نیست و باید در هیات وزیران به تصویب رسیده و جهت اجرا ابلاغ گردد.

وی گفت: رقم حق مسکن چشمگیر نیست و حتی هزینه کارمزد مشاور املاک را هم برای کارگر پوشش نمی دهد و به عنوان یک یاری هزینه مطرح است. عمده تمرکز شورای عالی کار روی حقوق و معیشت است و ما هنوز از نقطه مطلوب برای کارگر که در وضع مالی موجود یک زندگی آبرومندانه و در رفاه داشته باشد، فاصله داریم.

منبع: فرارو
انتشار: 11 فروردین 1402 بروزرسانی: 11 فروردین 1402 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 30047

به "الزام پرداخت حق مسکن کارگران از فروردین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الزام پرداخت حق مسکن کارگران از فروردین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید