سال جاری 10.5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری می گردد

به گزارش شیوا مارکت، مجری طرح گندم گفت: پیش بینی می گردد سال جاری 14 میلیون تن گندم در کشور فراوری و 10.5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری گردد.

سال جاری 10.5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری می گردد

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، اسماعیل اسفندیاری پور در بازدید از فرایند برداشت گندم در استان خوزستان گفت: سال جاری 542 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان به کشت گندم اختصاص یافت.

وی اضافه نمود: خوزستان هم به لحاظ کمی و هم به لحاظ کیفی رتبه اول فراوری گندم کشور محسوب می گردد و با توجه به میزان گلوتن و پروتئین، گندم فراوری شده در این استان، جز گندم های ممتاز فراوریی کشور و دنیا است.

اسفندیاری پور ادامه داد: پیش بینی می گردد سال جاری، 14 میلیون تن گندم در کشور فراوری و 10.5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری گردد.

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: همزمان با خوزستان، استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، جنوب کرمان کار برداشت گندم را شروع نموده اند.

اسفندیاری پور گفت: سال جاری به دلیل بارش های بهاری برداشت محصول گندم در استان های با اقلیم گرم با حدود 2 هفته تأخیر شروع شد که برداشت این محصول در نقاط معتدل و سردسیر کشور، از اوایل خرداد شروع تا اواخر مرداد ماه ادامه دارد.

وی اضافه نمود: پیش بینی می گردد سال جاری بیش از 10 میلیون و 500 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان خریداری و به سیلو ها و مراکز خرید دولتی تحویل گردد.

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: سال جاری گندم با قیمت 2 هزار و 500 تومان از کشاورزان خریداری می گردد که این میزان نسبت به مشابه پارسال 47 درصد افزایش یافته است.

kheimehnews.ir: خیمه نیوز، با مجله اخبار شامگاهی خیمه نیوز همراه شوید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 19179

به "سال جاری 10.5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال جاری 10.5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید