اوباما در یک سخنرانی عملکرد ترامپ را شدیدا زیر سئوال برد

به گزارش شیوا مارکت، رئیس جمهور سابق آمریکا در اقدامی نادر در یک سخنرانی به صورت علنی عملکرد دونالد ترامپ و مقامهای دولت فعلی را بدون آنکه مستقیما از آنها نام ببرد مورد حمله قرار داده و از نحوه پاسخ دهی این دولت به بحران شیوع کروناویروس در آمریکا انتقاد کرد.

اوباما در یک سخنرانی عملکرد ترامپ را شدیدا زیر سئوال برد

به نقل از خبرگزاری فرانسه، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا این اظهارات را در جریان سخنرانی خطاب به شرکت نمایندگان در دو جشن مجازی فارغ التحصیلی شامل دانش آموزان دبیرستان و دانشجویانی که به جای حضور پیدا کردن در جشن در خانه هایشان مانده بودند، بیان کرد. این جشن های فارغ التحصیلی به طور سنتی هر سال در فصل بهار در آمریکا برگزار می شوند.

اوباما در سخنانش خطاب به فارغ التحصیلان چند دانشگاه و بعضی کالج هایی که به صورت سنتی متعلق به سیاهپوستان بوده اند، گفت: این همه گیری ویروس بیش از هر چیز خاتمه به صورت کامل روی این ایده که بسیاری از افراد مسئول می دانند دارند چه کار می نمایند، خط بطلان کشید.

او ادامه داد: خیلی از این افراد حتی وانمود هم نمی نمایند که مسئول هستند.

اوباما بعد از سخنانش در مراسم اول، در یک مراسم دیگر نیز که برای دانش آموزان دبیرستان ایراد کرد موضوعاتی مشابه را مطرح نموده و از دانش آموزان خواست هر جایی که رهبران کشورشان کوتاهی می نمایند قدم جلو بگذارند. او گفت: چنانچه قرار باشد دنیا شرایط بهتری پیدا کند این امر به عهده شما است.

اوباما ادامه داد: این طرز تفکر بچه ها است که صرفاً کاری را که احساس نمایند خوب و مناسب و آسان است انجام دهند. متاسفانه تعداد زیادی از به اصطلاح افراد بالغ در کشور ما از جمله عده ای با عناوین جذاب و شغل های مهم همچنان این طرز تفکر را دارند و به همین دلیل شرایط امور انقدر گند است.

رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: من امیدوار هستم به جای این شرایط شما تصمیم بگیرید به سراغ ارزش های پایدار همچون صداقت، سخت کوشی، مسئولیت پذیری، انصاف، سخاوت و احترام به دیگران بروید.

این مراسم از سوی تمامی شبکه های تلویزیونی مهم آمریکا پخش شد و در خلال آن سخنرانی ها و اجراهای دانش آموزان و چهره های مشهور از جمله لبرون جیمز، ستاره لیگ بسکتبال آمریکا و خواننده های موسیقی پخش شد.

جیمز در اظهاراتی مشابه با اوباما از دانش آموزان خواست تا نزدیک خانه بمانند و به بازسازی جوامع آسیب دیده از بحران شیوع ویروس و تعطیلی ها یاری نمایند. فارغ التحصیل های سال جاری دانشگاه ها و مدارس آمریکا با یک واقعیت ناگوار یعنی رکورد زدن نرخ بیکاری در این کشور در اثر بحران شیوع کرونا روبرو هستند. این دومین بار در عرض یک هفته گذشته است که اوباما به مدیریت دولت فعلی در قبال بحران شیوع کرونا حمله می نماید. او در عرض سه سال بعد از کنار رفتن از ریاست جمهوری عمدتاً از انتقاد علنی از ترامپ خودداری کرد، هر چند که خود او بارها از سوی ترامپ مورد حمله نهاده شد. اوباما تا پیش از این کوشش داشت وارد مجادله نشود. چند روز پیش اظهارات اوباما در یک گفتگوی اینترنتی به رسانه ها درز کرد که در آنها پاسخ دولت ترامپ به بحران شیوع کروناویروس را یک فاجعه پرآشوب تمام عیار توصیف نموده بود.

اوباما در ادامه اظهاراتش خطاب به جشن فراغت تحصیلی مجازی روز شنبه به این اشاره نمود که چطور بحران فعلی برای سلامت عمومی در آمریکا باعث عیان شدن نابرابری نژادی در این کشور شده است.

اوباما گفت: یک بیماری مثل این، نابرابری های بنیادین و فشارهای مضاعفی که جوامع سیاهپوست کشور ما به صورت تاریخی با آنها سر و کار داشته اند را عیان می نماید.

او با اشاره به حادثه تیراندازی به احمد آربری 25 ساله در تاریخ 23 فوریه به خاطر اینکه صرفاً برای دویدن از خانه اش در جورجیا بیرون زد، گفت: ما شاهد تاثیرات نامتناسب ویروس کووید 19 بر جوامع خود هستیم، از جمله در زمانی که یک مرد سیاهپوست برای دویدن از خانه خارج شد و بعضی افراد احساس کردند می توانند او را متوقف نموده و از او بازپرسی نمایند و در ادامه در صورت انصراف او از پاسخ دادن به سوالهایشان به او شلیک نمایند!

اوباما در ادامه این اظهاراتش توضیح داد: یک بی عدالتی مثل این، امر جدیدی نیست، چیزی که جدید است این است که خیلی از هم نسل های شما این حقیقت را فهمیده اند که وضع موجود احتیاج به ترمیم دارد و شیوه های قدیمی برای انجام امور دیگر موثر نیستند.

وی تاکید نمود: در روبروه با یک خلاء رهبری این به عهده فارغ التحصیلان است که به آینده شکل دهند.،ایسنا

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20118

به "اوباما در یک سخنرانی عملکرد ترامپ را شدیدا زیر سئوال برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما در یک سخنرانی عملکرد ترامپ را شدیدا زیر سئوال برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید