خبرنگاران تناقض گویی های ترامپ: قدرت را منتقل نخواهم کرد

به گزارش شیوا مارکت، نیویورک- خبرنگاران-دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و نامزد جمهوریخواهان در انتخابات 2020 بار دیگر بطور ضمنی تهدید به کنار نرفتن از قدرت در صورت شکست در انتخابات کرد و گفت: انتقال مسالمت آمیز (قدرت) را به طور کامل می خواهم اما این کار را نخواهم کرد چون پیروز می شوم.

خبرنگاران تناقض گویی های ترامپ: قدرت را منتقل نخواهم کرد

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ با نپذیرفتن مناظره مجازی، همزمان با رقیب دموکراتش جو بایدن، بامداد آدینه به وقت تهران در یک برنامه تلویزیونی از شبکه ان بی سی حضور یافت و به سوالات رای دهندگان پاسخ داد. همزمان با او، جو بایدن در شبکه خبری ای بی سی ظاهر شد و به سوالات رای دهندگان پاسخ داد.

قرار بود به جای این برنامه ترامپ و جو بایدن رقیب دموکرات وی مناظره داشته باشند که به دلیل ابتلای ترامپ به کرونا، از طرف کمیسیون مناظره های انتخاباتی لغو شد. طرف دموکرات پیشنهاد مناظره مجازی را هم داده بود که از سوی تیم ترامپ رد بود.

همزمان جو بایدن هم در فیلادلفیا با شکبه ای بی سی نیوز مشابه همین برنامه را اجرا کرد و به طور مستقیم با رای دهندگان به گفت وگو نشست.

مناظره نهایی بین این 2 نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار است در پنج شنبه 22 اکتبر برگزار گردد.

رئیس جمهوری آمریکا درباره شرایط کرونای خود اظهار کرد:من هیچ احساس بدی نداشتم و قوی به نظر می رسیدم اما کمی درجه حرارتم بالا بود که پزشکان فوق العاده کاخ سفید گفتند باید به بیممارستان برویم و من هم به نظر آنان احترام گذاشتم.

ترامپ اضافه نمود: در بیمارستان والتر رید آنها رمدیسیور را به من تزریق کردند و پس از آن رو به بهبودی رفتم. آنها نگفتند که پنومونیا دارم تنها گفتند که کمی عفونت در ریه ها دیده می گردد.

اما در پاسخ به این سوال که عفونت با چه بوده است، اظهار بی اطلاعی کرد و مدعی شد: من زیاد سوال نمی کنم. من مسئله ای زیادی در ریه نداشتم و تنها کمی حرارت بدنم بالا بود.

نامزد حزب جمهوریخواهان در پاسخ به این سوال که نخستین آزمایش مثبت کرونای شما در یکم اکتبر بوده است، آخرین آزمایش منفی تان چه زمانی بوده است، گفت: من در مناظره هیچ مسئله ای نداشتم و خیلی خوب ظاهر شدم.

ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا روز قبل از مناظره آزمایش داده است، اضافه نمود: من نمی توانم آن را به یاد بیاورم اما زیاد آزمایش داده ام. اما آخر روز پنج شنبه یک روز پس از مناظره، آزمایش من مثبت شد.

وی در پاسخ به این سوال که طبق قانون کمیسیون مناظره باید پیش از حضور آزمایش منفی می داشتید،آیا می گویید که پیش از مناظره آزمایش منفی نداشتید، اظهار کرد: من نمی دانم. اما پزشکان انجام می دهند و من از آنها نمی پرسم. شاید یک روز قبل از آن انجام داده باشم و من در بهترین حالت بودم.

ترامپ به هیچ وجه حاضر نشد روشن کند که آخرین آزمایش کرونا و نتیجه منفی آن چه زمانی بوده است و گفت در اطراف رئیس جمهوری تنها یک پزشک حضور ندارد و پزشکان زیادی در اطراف شما هستند.

مجری برنامه اظهار امیدواری کرد این اظهارات برای مردم روشنگری نموده باشد.

وی سپس سوال خود را درباره برنامه شنبه پیش از مثبت شدن آزمایش ترامپ مطرح نمود که قاضی امی برت را برای دیوان عالی آمریکا معرفی کرد در حالیکه 13 نفر از حاضران آن مراسم که بدون ماسک بودند، به کرونا گرفتار شدند.

رئیس جمهوری آمریکا که از آخرین آزمایش منفی خود بی اطلاع بود، مدعی شد هر کسی به کاخ سفید بیاید مورد آزمایش قرار می گیرد که شامل او هم می گردد.

ترامپ که همچنان از زدن ماسک ابا دارد، اظهار کرد: من هیچ مسئله ای با ماسک ندارم، اما من رئیس جمهوری هستم و باید مردم را ببینم. من نمی توانم در داخل ساختمان و اتاق باشم، من باید بیرون بروم.

مجری پرسید نمی توانید با ماسک دیده شوید، درست است؟

نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری پاسخ داد: من می توانم.

رئیس جمهوری آمریکا برای فرار از مخمصه ماسک، به رفتار کامالا هریس همتای انتخاباتی جو بایدن اشاره نمود وگفت: نمی خواهم او را سرزنش کنم، نمی خواهم بگویم او یک کار وحشتناک انجام داد. با این حال من نمی توانم فقط در اتاق زیبای کاخ سفید بنشینم، باید بیرون بروم.

ترامپ با این سوال روبرو شد که به عنوان یک لیدر وقتی ماسک نمی زنید اما مقامات می گویند که بهترین اقدام، استفاده از ماسک است، اظهار کرد: بسیاری از مردم این بیماری را از چین فرستاده شده بود گفتند و آنها نباید اجازه این کار را می دادند.

وی اضافه نمود: کسی نباید سرزنش گردد و خیلی ها در حال تلاشند تا این بیماری را از کشور ما و دنیا خارج سازند، ببینید در جاهای دیگر چه می گذرد، به انگلیس، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا نگاه کنید.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر مدعی شد عملکرد بسیار شگفت انگیزی داشته است، ما واکسن و درمان را داریم که دارد می آید.

ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا به ایمنی گله ای اعتقاد دارد، گفت: ما انتظار از دست دادن بیش از 2 میلیون نفر را داشتیم، اما اکنون 200 هزار نفر یعنی 10 درصد آن را از دست داده ایم، یک درصد هم زیاد است و نباید اتفاق می افتاد، اما به خاطر چین این رخ داد.

وی اضافه نمود: ما بر این اساس، 2 میلیون نفر را نجات داده ایم.

مجری برنامه اظهار کرد: 2 میلیون نفر در صورتی بوده است که به طور کامل هیچ کاری انجام نگردد.

رئیس جمهوری آمریکا مشکل را به گردن فرمانداران دموکرات انداخت و گفت: قانون اساسی معین نموده است که چه کاری باید انجام گردد، من فکر می کنم آنها به خاطر مسایل سیاسی این کار را کردند. اما واقعیت این است که نباید بگذارید تعطیلی ادامه پیدا کند.

ترامپ با حمله به نیویورک و شهر ارواح خواندن این ایالت که به علت آنچه عملکرد فرماندار دموکرات او دانست منجر به خروج هزاران نفر شده است، مدعی شد: درمان نباید بدتر از مساله باشد، مشکل خیلی عظیم است.

وی در پاسخ به این سوال که در مناظره حاضر نشدید سفیدبرترپندارها را تقبیح کنید، گفت: من سفیدبرتر پندارها را برای سالها تقبیح کردم اما شما از جو این سوال را نمی پرسید که آیا آنتیفا را تقبیح می نماید؟

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره یکی از پیغام های توئیتری اش که مدعی شده بود در دوران بایدن برای کشتن بن لادن تقلبی، 6 نیروی دریایی آمریکا کشته شدند، گفت نه من آن را بازنشر دادم. آن یک ایده نفر دیگری بود. من تنها باز نشر دادم و درباره آن موضعی نگرفتم.

وی اضافه نمود: من بازنشر توئیت های زیادی را داشته ام اما به خاطر رسانه های جعلی و فاسد و اینکه من رسانه اجتماعی نداشتم، من نمی توانستم یک کلمه هم منتشر کنم.

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که چه کلمه ای بوده است، گفت: خیلی ساده است، ما در حال ساختن بهتر و قویتر کشورمان نسبت به هر دوره دیگری هستیم. این در حال رخ دادن است و هر کسی آن را می داند.

ترامپ درباره اظهاراتش برای انتقال مسالمت آمیز قدرت و اینکه تنها در صورت کلاهبرداری در انتخابات بازنده خواهد شد هم اظهار کرد: در این صورت بازنده خواهیم شد که هزاران برگه رای به زباله ها ریخته می گردد، وقتی می بینید که آرای نیروهای نظامی که روی آن ترامپ را نوشته اند در زباله ها ریخته می گردد، اینها همه امروز رخ داده است.

مجری برنامه پرسید مدیر اف بی آی شما گفته است که هیچ نشانه ای از کلاهبرداری در150 میلیون آرای به صندوق ریخته شده وجود نداشته است.

نامزد جمهوریخواهان پاسخ داد: او کارش را به درستی انجام نداده است. 50 هزار رای در اوهایو، 50 هزار رای دیگر فکر می کنم در کارولینای شمالی و 500 هزار رای دیگر در ویرجینیا. نه نه این یک مشکل فوق العاده است.

ترامپ گفت بگذارید درباره آنچه که برای انتقال مسالمت آمیز صحبت می نمایند، بگویم. آنها از کارزار من جاسوسی کردند و اکنون درباره انتقال مسالمت آمیز قدرت صحبت می نمایند، بله من این کار را خواهم کرد اما من و هر کسی دیگری می خواهیم که یک انتخابات صادقانه باشد.

وی اضافه نمود: اما وقتی می بینم که صدها هزار برگه رای به نام من در سطل های زباله ریخته می گردد، نسبت به آن مسرور نیستم.

یکی از حضار پرسید اگر آنگونه که باب وود در کتابش گفته است از کووید-19 در ماه فوریه خبر داشتید که هوازی و مرگبارتر از آنفلوآنزا است، چرا فقط ورود از چین را ممنوع کردید و اقدام دیگری برای نجات جان ده ها هزار آمریکایی انجام ندادید؟

رئیس جمهوری آمریکا در پاسخ مدعی شد که من به سرعت اقدام کردم و جو بایدن 2 ماه از من عقب تر بود. او همواره گفت ترامپ نژادپرست و بیگانه ستیز است. من این کار را کردم بسیار زودتر از آنکه دکتر فاوچی که به او علاقه زیادی دارم، آن را ضروری بداند.

ترامپ اضافه نمود: دکتر فاوچی گفت تو جان هزاران هزاران نفر را نجات داده ای. من تهدید این ویروس را می شناختم اما نمی خواستم وحشت ایجاد کنم و بگویم همه در حال مرگ هستید.

وی در پاسخ به سوالی که چگونه می خواهید کشور را از نظر مالی و اشتغال بازگردانید، گفت ما این کار را انجام داده ایم و 11.4 میلیون شغل را بازگردانیدم.

رئیس جمهوری آمریکا سوم نوامبر روز رای گیری را موج قرمز نام گذاری کرد و اضافه نمود: اقتصاد ما در سال گذشته خارق العاده خواهد بود. ما عظیمترین اقتصاد را در تاریخ کشورمان داشتیم، ما مجبور شدیم آن را ببندیم تا 2 میلیون نفر را نجات دهیم. اما کشور به سرعت بازخواهد گشت.

ترامپ در پاسخ به این سوال که آیا پس از ابتلا به کرونا، نظرش درباره استفاده از ماسک تغییر نموده است، گفت: من با ماسک مسئله ای ندارم، اما من حکایت های متفاوتی را درباره ماسک شنیده ام.

مجری برنامه پرسید اما مقامات شما می گویند که همه از ماسک استفاده نمایند، دانشگاه واشنگتن گفت اگر همه از ماسک استفاده نمایند، زمان از بین بردن کرونا به نصف کاهش می یابد، یعنی 60 هزار جان نجات می یافت.

وقتی ترامپ درباره اظهار نظر دکتر اسکارت گفت، مجری برنامه پاسخ داد او متخصص عفونی نیست. اما ترامپ ادامه داد: من نمی دانم اما او کارشناس برجسته ای است.

کنفرانس هکا: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: ایرنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24383

به "خبرنگاران تناقض گویی های ترامپ: قدرت را منتقل نخواهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تناقض گویی های ترامپ: قدرت را منتقل نخواهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید