اوراق اجاره شستا به فروش رفت

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از فرابورس ایران، ‬ امروز (20 فروردین) پذیره نویسی اوراق اجاره شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی در بازار ابزارهای نوین اقتصادی فرابورس شروع شد که کل این اوراق به تعداد 6 میلیون ورقه به ارزش 6 هزار ملیارد ریال در نخستین روز از مهلت سه روزه به فروش رفت. مدت این اوراق 36 ماهه بوده و دارای نرخ 19 درصد سالانه تا سررسید است که سود آن هر 6 ماه یک بار پرداخت می گردد.

اوراق اجاره شستا به فروش رفت

روز جاری همچنین شاخص کل فرابورس با اهرم مثبت از جانب نمادهای میدکو، دماوند، زاگرس، کگهر، هرمز، ذوب و شراز نزدیک به 27 واحد صعود کرد. بدین ترتیب با رشد 1.3 درصدی این نماگر، آیفکس تا نزدیکی سطح 2100 واحدی صعود کرد و در حال حاضر شاخص کل فرابورس در ارتفاع 2097 واحدی قرار گرفته است.

رصد معاملات در بازار سهام

روز جاری سهامداران در بازارهای اول و دوم اقدام به جابه جایی 13 و 156 میلیون سهم به ارزش 43 و 389 میلیارد ریال کردند. در بازار پایه نیز 132 میلیون سهم دادوستد شد که ارزش آن 549 میلیارد ریال بود. در این بازارها در مقابل توقف نمادهای معاملاتی سرچشمه، ثعمتا، ساینا، غفارس، غمینو، کوثر و خصدرا، نمادهای معاملاتی کازرو، انرژی 31، ممسنی، خفناور، بکهنوج، وارس، فبیرا، شتهران و ثنظام بازگشایی شدند. از این جهت امروز را می توان روز پرترافیک توقف و بازگشایی نمادها در فرابورس ایران نیز نامید.

بیشترین حجم و ارزش معاملات نیز در میان این سه بازار به نماد ذوب آهن تعلق گرفت. در این سهم 207 میلیون سهم به ارزش نزدیک به 307 میلیارد ریال مبادله شد. نماد ذوب همچنین پربیننده ترین نماد معاملاتی نیز در بازار سهام فرابورس شناخته شد.

امروز و در انتها معاملات بازارهای فرابورس ایران، اسناد خزانه اسلامی در نماد سخاب 7 به دلیل نزدیک شدن سررسید این اوراق در تاریخ 28 اسفندماه و به منظور واریز مبالغ اسمی آن متوقف شد.

در حال حاضر نرخ بازده مؤثر بازده تا سررسید اسناد خزانه اسلامی مورد معامله در بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس در بازه حداقل 21.86 درصد مربوط به اخزا 711 تا 23.04 درصد مربوط به اخزا 624 قرار گرفته است.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4096

به "اوراق اجاره شستا به فروش رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوراق اجاره شستا به فروش رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید