ایجاد مدیریت یکپارچه پژوهشی در شهرداری تهران

به گزارش شیوا مارکت، رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران با اشاره به فعالیت سامانه پژوهشیار و ثبت همه پژوهش های اجرا شده در آن گفت: این سامانه یاری خواهد نمود تا به مدیریت یکپارچه پژوهش در شهرداری تهران دست پیدا کنیم.

ایجاد مدیریت یکپارچه پژوهشی در شهرداری تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مجید فراهانی در دومین گردهمایی آشنایی ذیحسابان شهرداری تهران با حضور محمد حسین بوچانی، رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، زارع علی، مدیر کل اموال شهرداری تهران و 69 نفر از ذیحسابان سازمان ها، مناطق 22 گانه، شرکت ها و معاونت های مدیریت شهری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید، با بیان این مطلب اضافه نمود: ذیحسابان در شرایط سخت اقتصادی وظیفه سنگین نظارت بر چگونگی هزینه کرد بودجه شهرداری تهران را برعهده دارند.

وی با اشاره به تبصره 26 قانون بودجه سال 99 شهرداری تهران ادامه داد: در این بند از قانون بودجه سال 99 شهرداری تهران تاکید شده است تمامی پژوهش هایی که در شهرداری تهران انجام می گردد، با هماهنگی بیشتری با مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اجرا گردد.

دبیر کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به تجربه انجام پروژه های پژوهشی در شهرداری تهران در سال های گذشته بیان نمود: یکی از مسائل تاریخی شهرداری تهران در سال های گذشته تعریف پروژه های مطالعاتی و پژوهشی تکراری و یا با کیفیت بسیار پایین در سطح مناطق، سازمان ها، شرکت و معاونت ها بود.

وی با بیان اینکه در گذشته ساده ترین راه برای هزینه کرد بودجه شهرداری تهران انجام پروژه های مطالعاتی بود، یادآور شد به همین دلیل ما شاهد هزینه کرد بودجه برای انجام مطالعات با کیفیت پایین در مجموعه شهرداری تهران بودیم که هیچ گونه بازخورد و عملکردی در شهرداری تهران نداشت.

فراهانی تاکید نمود: بر همین اساس با هدف انجام هماهنگی کلان در این حوزه چند اقدام بسیار تاثیرگذار با همکاری شورای شهر تهران در این حوزه انجام شد که نخستین اقدام راه اندازی سامانه پژوهش یار بود که سال گذشته به بهره برداری رسید. بر این اساس تمامی سازمان ها و شرکت ها و مناطق موظف شدند کلیه اقدامات مطالعاتی خود را در این سامانه به ثبت برسانند.

وی با اشاره به اینکه شورای شهر در تبصره 26 قانون بودجه این تاکید را داشت که هیچ گونه مطالعاتی در شهرداری تهران نمی تواند انجام گردد مگر اینکه از قبل مراحل تصویب آن را در مرکز مطالعات ازطریق ثبت در سامانه پژوهش ها گذرانده باشد، گفت: درخواست من از ذیحسابان این است اگر پژوهشی قرار است انجام گردد بر اساس تبصره 26 قانون بودجه عمل نمایند.

رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در ادامه این گردهمایی بیان نمود: در تبصره 26 آمده است: کلیه پروژه ها و طرح های پژوهشی موضوع این تبصره در چارچوب برنامه مصوب 5 ساله شهر تهران و مصوبات شورای شهر و ابلاغیه های شهرداری تهران انجام خواهد شد و به منظور جلوگیری از تکرای و موازی کاری در انجام موازی کاری مناطق 22 گانه، معاونت ها و سازمان ها و موسسات وابسته به شهرداری تهران موظف هستند عناوین پژوهشی مربوط به خود را به همراه مستندات در سامانه پژوهش یار شهرداری تهران ثبت نمایند.

محمد حسین بوچانی اضافه نمود: این تبصره مکلف می نماید تمام سازمان ها و شرکت ها مناطق و معاونت ها هر پژوهشی را که چه در سال 99 انجام می دهند و چه در سنوات قبل انجام داده اند باید در سامانه پژوهشیار ثبت نمایند.

وی با بیان اینکه نخستین درخواست من از تمامی ذیحسابان، ثبت موضوع تمامی عنوان پژوهشی و مطالعه شده از منابع شهرداری تهران چه در ادوار گذشته و چه در امسال است، شرح داد: با ثبت پژوهش های سنوات قبل است که ما می توانیم به مدیریت دانش در مجموعه شهرداری تهران بپردازیم و از انجام پروژه های تکراری در شهرداری تهران جلوگیری کنیم.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20490

به "ایجاد مدیریت یکپارچه پژوهشی در شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد مدیریت یکپارچه پژوهشی در شهرداری تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید