ایندیپندنت:پلیس مصر متهم مرگ مرسی،پلیس به موقع کمک نکرد

به گزارش شیوا مارکت، یک روزنامه انگلیسی نوشت، پلیس مصر محمد مرسی را در حالی که بیش از 20 دقیقه در جلسه دادگاه روی زمین افتاده و هوشیاری خود را از دست داده بود، به حال خود رها کرد و به این دلیل پلیس مصر متهم است که موجب مرگ او شده است.

ایندیپندنت:پلیس مصر متهم مرگ مرسی،پلیس به موقع کمک نکرد

به گزارش ایسنا، این روزنامه انگلیسی به نقل از دوستان محمد مرسی، رئیس جمهور پیشین مصر نوشت، پلیس مصر زمانی که مرسی در جلسه دادگاه هوشکمک خود را از دست داد، نتوانست کمک های اولیه را با سرعت و اثربخشی لازم برای او فراهم کند.

مرسی که با بیماری دیابت و فشارخون و مسائل کبدی دست و پنجه نرم می کرد عصر دوشنبه در جلسه دادگاه در داخل قفس شیشه ای بر زمین افتاد و هوشکمک خود را از دست داد.

در مقابل دادستانی کل مصر با انتشار بیانیه کوتاهی تاکید کرد، مرسی بلافاصله به بیمارستان منتقل شد که پس از آن، فوت او اعلام شد و علت مرگ سکته قلبی عنوان گشت.

ایندیپندنت به نقل از عبدالله الحداد که پدر و برادرش همراه با مرسی در دادگاه محاکمه می شدند، گفت: شاهدان عینی به من اطلاع دادند هیچ یک از نگهبانان و نیروهای امنیتی بابت اتفاقی که برای مرسی رخ داد، ناراحت نشده و هیچ گونه تمایلی برای کمک به او نشان ندادند.

الحداد اضافه نمود: دیگر زندانیان زمانی که دیدند مرسی روی زمین افتاده آغاز به فریاد زدن کرده و درخواست کمک کردند. برخی از آنها که پزشک بودند درخواست کمک های اولیه کردند اما مرسی همچنان روی زمین رها شده بود و در نهایت نگهبانان زندان او را از جلسه دادگاه بیرون بردند. ماشین آمبولانس نیز نیم ساعت بعد رسید.

او اضافه نمود: رها کردن مرسی بر روی زمین به حال خود عامدانه بود. اولین کاری که نگهبانان زندان پس از فریادهای دوستان مرسی انجام دادند این بود که خانواده او را از سالن دادگاه بیرون کردند.

الحداد در ادامه نسبت به وضعیت جسمانی پدر خود در زندان که چندین بار دچار ایست قلبی شده و به او اجازه عمل جراحی نداده اند، ابراز نگرانی کرد.

این روزنامه انگلیسی در ادامه نوشت: گفته های الحداد از سوی شخص دیگری نیز تأیید شده است، اما این شخص نخواست به دلایل امنیتی هویتش فاش شود.

این منبع به ایندیپندنت گفت: پس از حدود 20 دقیقه که مرسی روی زمین افتاده بود دوستانش آغاز به کوبیدن دیوار قفس شیشه ای کرده و فریاد زدند که او بی هوش شده است و نیاز به کمک دارد. پلیس با وجود فریادهای دوستان مرسی و درخواست های آنها برای کمک بیش از 20 دقیقه هیچ اقدامی انجام نداد.

همچنین عمرو دراج که به عنوان وزیر همکاری های بین المللی در دولت مرسی فعالیت داشت، این اظهارات را تایید کرد و گفت: مرسی برای حدود نیم ساعت کف قفس شیشه ای افتاده بود و رسیدگی پزشکی لازم برای او انجام نشد.

ایندیپندنت همچنین نوشت: وزارت خارجه مصر تا این لحظه واکنشی نسبت به اتهامات مطرح شده علیه پلیس و نگهبانان دادگاه نداشته است.

سازمان ملل و دیگر نهادهای حقوق بشری آغاز تحقیقی مستقل در پرونده مرگ مرسی و شرایط او در زندان را خواستار شده اند.،ایسنا

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7296

به "ایندیپندنت:پلیس مصر متهم مرگ مرسی،پلیس به موقع کمک نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایندیپندنت:پلیس مصر متهم مرگ مرسی،پلیس به موقع کمک نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید