این بچه ها هر روز سیاه تر می شوند!

به گزارش شیوا مارکت، یک عکاس زن با ثبت عکس هایی از بچه ها بنگلادشی از واقعیت تلخی پرده برداشت که به تدریج عده ای را به کام سیاهی و حتی مرگ می کشاند.

این بچه ها هر روز سیاه تر می شوند!

به گزارش خبرنگاران، داکا، پایتخت بنگلادش به عنوانی یکی از آلوده ترین شهرهای دنیا شناخته می شود؛ شهری که ساکنان آن از مسائل اجتماعی عظیمی رنج می برند.

صدها کارخانه و کارگاه غیررسمی در داخل و حومه شهر داکا وجود دارد که هزاران زن و کودک را به استخدام خود درآورده است. تمام روز زنان و بچه ها باتری های فرسوده را می شکافند تا قطعات ریز فلزی را که همچنان قابل استفاده هستند را از آنها استخراج کنند.

این مواد پس از جدا شدن از باتری ها، به کارخانه ها و کارگاه های تولید باتری ارسال می شوند تا بار دیگر از آنها برای ساخت باتری استفاده شود و یا اینکه آنها را ذوب می کنند تا مواد مفید دیگری تولید کنند.

شهزاد نورانی ـ عکاس بنگلادشی الاصل مقیم آمریکا ـ قصد داشت شرایط زنان و بچه های را که برای استخراج قطعات فلزی قابل بازیافت از باتری های استفاده شده کار می کنند، به تصویر بکشد.

او در نهایت مجموعه عکسی با عنوان بچه ها گرد و غبار سیاه: بچه ها کار در بنگلادش به ثبت رساند. عکس او از هژیرا جایزه دوم مسابقه یونیسف را به خود اختصاص داد.

محیط سمی که این بچه ها و زنان در آن کار می کنند با ذرات گرد و غبار سیاه شده و کارگرانی هم که در آنجا کار می کنند به ناچار با آن سیاهی ها پوشیده می شوند. بچه ها در طول روز حین شکافتن باتری ها و یا بازی کردن، میلیون ها ذره ریز گرد کربن را از باتری ها استنشاق می کنند.

برای هر کودک چهار تا 12 روز زمان می برد که یک دلار امریکا را دریافت کنند.

سافاری رو: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24345

به "این بچه ها هر روز سیاه تر می شوند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این بچه ها هر روز سیاه تر می شوند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید