بالا رفتن از پله هیچ آسیبی به عضلات زانو وارد نمی کند

به گزارش شیوا مارکت، استفاده صحیح از پله نه تنها هیچ آسیبی به عضلات زانو وارد نمی کند، بلکه یکی از بهترین و کارآمدترین ورزش هایی است که در سلامت قلب و عروق، تناسب اندام و لاغری مفید است.

بالا رفتن از پله هیچ آسیبی به عضلات زانو وارد نمی کند

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت Fitm ، بارها شنیده شده که به جای بالا رفتن از پله از آسانسور بهره ببرید چرا که بالا و پایین رفتن از پله، به عضلات زانو فشار وارد می نماید و آسیب های جبران ناپذیری به دنبال دارد. در صورتی که استفاده صحیح از پله نه تنها هیچ آسیبی به بدن وارد نمی نماید، بلکه یکی از بهترین و کارآمدترین ورزش هایی است که برای حفظ سلامت بدن به ویژه سلامت قلب و عروق، تناسب اندام و لاغری از آن بهره می برند. حتی بیشتر دونده های حرفه ای هم تمرینات قدرتی خود را روی پله انجام می دهند.

با تمرینات صحیح روی پله، عضلات پایین تنه تقویت شده و ضربان قلب افزایش می یابد. نیروی بدن در برابر گرانش زمین بالا می رود و با تمرینات مقاومتی، نتایجی از جمله افزایش ضربان قلب، تعریق فراوان، تقویت عضلات چهارسرران و عضلات پایین تنه حاصل می گردد. کالری سوزی هم از عواید بسیار مثبت و پرطرفدار پله نوردی است. جالب این که حتی تا مدتی پس از اتمام تمرین کالری هم می سوزانید.

تمرین روی پله تمام بدن را وادار به تحرک می نماید. بهتر است اوایل کار، هر تمرین را در 30 ثانیه انجام دهید. پس از آن 2 دقیقه استراحت کنید و باز ادامه دهید. تا 10 دقیقه مقاومت کنید و فعالیت را ادامه دهید. پیش از آموزش دو حرکت مفید پله ای، تاکید می گردد. در صورتی که آسیب یا مشکل خاصی در زانوی خود دارید حتما پیش از شروع تمرینات با پزشک مشورت کنید.

برای تقویت قلب بهتر است بالا رفتن از پله را ابتدا به مدت 30 ثانیه شروع کنید. به طوری که از پایین پله ها شروع کنید و پله ها را یکی پس از دیگری با سرعت به سمت بالا بدوید. دست ها را در طرفین بالا و پایین ببرید، طوری که هنگام پیاده روی سریع این کار را می کنید. وقتی رسیدید بالا، به آهستگی و با گام هایی سبک، از پله ها پایین بیایید.

همچنین برای خیز برداشتن قدرتی، در ابتدا پای راست را روی پله دوم قرار دهید و زانوها را کمی خم کنید. حالا فشاری به پای راست وارد کنید برای کشیدن به سمت بالا، فشار بعدی روی پای چپ است. باید از حرکت دادن دست ها هم برای بالا رفتن یاری بگیرید. پله ها را دوتا یکی بالا بروید و طبیعتا روی هر پله، پاها جابه جا می شوند تا رسیدن به بالا خیز برداشتن را ادامه دهید و برای برگشتن خیلی آهسته پله ها را پایین بیایید. دقت کنید که این مرحله را نیز به مدت 30 ثانیه انجام دهید.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1282

به "بالا رفتن از پله هیچ آسیبی به عضلات زانو وارد نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالا رفتن از پله هیچ آسیبی به عضلات زانو وارد نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید