برای مرمت یخچال میرفتاح مشکل اعتباری نداریم

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با تأکید بر اینکه نگرانی برای تأمین اعتبار یخچال میرفتاح وجود ندارد گفت: اعتبار مرمتی بنا هنوز تعیین نیست و بعد از تهیه طرح مرمتی آن می توان رقم آن را اعلام نمود.

برای مرمت یخچال میرفتاح مشکل اعتباری نداریم

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، علی مالمیر اظهار کرد: به منظور تحلیل و آسیب شناسی سازه ای و کاربردی بنای تاریخی میرفتاح که در سیل اخیر تخریب شد، فتوگرامتری بنا انجام شد و منتظر نتایج آن هستیم.

وی ادامه داد:شرکت عمارت خورشید نیز از بنا بازدید نموده تا تحلیلی از شرایط آن داشته باشیم که چه دلیلی موجب ریزش آن شده تا در مرمت لحاظ گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: مرمت یخچال میرفتاح در ابتدا آسیب شناسی شده، سپس طرح مرمت تهیه می گردد و بعد بر مبنای طرح که به تصویب سازمان رسید، انجام می گردد.

وی با تأکید بر اینکه نگران تأمین اعتبار نیستیم اضافه نمود: اعتبار مرمتی بنا هنوز معین نیست و بعد از تهیه طرح مرمتی آن می توان رقم آن را اظهار داشت.

مالمیر اضافه نمود: سال گذشته حمام قلعه اشتران مرمت شد و سال جاری یکی از برنامه های مرمتی بخشی از قلعه اشتران است که انجام خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان با بیان اینکه هر سال تعدادی آثار بر اساس بودجه و حجم کاری برای مرمت در نظر گرفته می گردد گفت: در سال های 96 و 97 مرمت بناهایی از جمله میدان امام (ره)، بازار تاریخی و آرامگاه های بوعلی و باباطاهر و بناهای شهرستان ها انجام شد.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5883

به "برای مرمت یخچال میرفتاح مشکل اعتباری نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای مرمت یخچال میرفتاح مشکل اعتباری نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید