آنالیز گزینه های سرمربیگری استقلال، از یک ایتالیایی تا چند ایرانی

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران - گروه ورزشی: فصل هجدهم رقابت های لیگ برتر در حالی برای استقلال به خاتمه رسید که این تیم پس از برکناری شفر از یک مربی جوان که دستیار سرمربی آلمانی بود در هفته های خاتمهی استفاده کرد و به عنوان سومی بسنده کرد.

آنالیز گزینه های سرمربیگری استقلال، از یک ایتالیایی تا چند ایرانی

پرسش مهم

پس از خاتمه فصل اما مهمترین پرسش طرفداران استقلال این است که چه کسی سرمربی فصل آینده این تیم می گردد تا بتواند طلسم نرسیدن به عنوان قهرمانی این تیم در چند سال اخیر را بشکند.

ایرانی یا خارجی

اولین موضوعی که در انتخاب سرمربی آبی ها مورد پرسش قرار می گیرد این است که سرمربی فصل آینده استقلال ایرانی خواهد بود یا یک خارجی راهنمایی آبی پوشان در فصل آینده فوتبالی را برعهده خواهد داشت. این موضوع هنوز به طور قطعی معین نشده و اختلاف نظرهایی بین اعضای هیات مدیره و مسئولان باشگاه وجود دارد.

دو گزینه مد نظر موافقان مربی ایران

بعضی از اعضای هیات مدیره و کمیته فنی باشگاه استقلال اعتقاد دارند با توجه به شرایط مالی و مسائل ارزی، بهتر است یکی از گزینه های مد نظر داخلی را به عنوان سرمربی فصل آینده انتخاب کرد. در بین گزینه هایی که مطرح شده اند، امیر قلعه نویی و فرهاد مجیدی شانس بیشتری از دیدگاه این افراد دارند. با این حال نفراتی مثل پرویز مظلومی، صمد مرفاوی و … هم در این دایره قرار می گیرند.

چه کسانی موافق مربی خارجی هستند؟

هر چند تعدادی از مسئولان باشگاه استقلال تمایل دارند یک داخلی را به عنوان سرمربی فصل آینده این تیم انتخاب نمایند اما اکثر اعضای کمیته فنی و چند عضو هیات مدیره اعتقاد دارند سرمربی فصل آینده باید یک خارجی باشد. آنها حتی گزینه هایی را هم برای نیمکت آبی ها در نظر گرفته اند.

مدیرعامل چه می نماید؟

امیرحسین فتحی که بعضی اعتقاد دارند در برکناری شفر مرتکب اشتباه شد، حالا بین جمعی از مخالفان و موافقان مربیان داخلی و خارجی قرار گرفته و طبیعتاً به عنوان نفر تصمیم گیر باید گزینه ای را انتخاب کند که بتواند از آن دفاع کند. این امر کار او را برای رای دادن به مربی داخلی یا خارجی سخت نموده است. در حالی که بعضی اعضای هیات مدیره و کمیته فنی به او گفته اند که قطعاً باید سرمربی خارجی انتخاب کند، اما گفته می گردد مدیرعامل بی میل نیست یک ایرانی را به عنوان سرمربی انتخاب کند و از فشار مسائل ارزی و مالی رها گردد.

یک ایتالیایی مد نظر کمیته فنی

اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال که در جلسه اخیر خود با مدیرعامل باشگاه روی استخدام مربی خارجی تاکید نموده اند، اعتقاد دارند راه خاتمه دادن به قهرمان نشدن استقلال در سالهای اخیر به خدمت دریافت یک سرمربی خارجی خوب و کاربلد است. آنها حتی ماسیمو کاررا ایتالیایی را به عنوان گزینه مد نظرشان به باشگاه معرفی نموده اند تا مذاکرات لازم با وی صورت بگیرد.

گزینه های سرمربیگری چه کسانی هستند؟

درحالی که مسئولان باشگاه استقلال هنوز برای ایرانی یا خارجی بودن سرمربی فصل آینده به جمع بندی نرسیده اند اما پرویز مظلومی عضو کمیته فنی این باشگاه تاکید نمود پنج گزینه برای جانشینی شفر در نظر گرفته شده اند که در بین آنها هم گزینه خارجی وجود دارد و هم ایرانی.

با این حال به نظر می رسد، فرهاد مجیدی، پرویز مظلومی، امیر قلعه نویی و چند پیشکسوت دیگر استقلال جزو گزینه های داخلی مد نظر باشگاه باشند. ماسیمو کاررا ایتالیایی نیز جدی ترین گزینه خارجی نزدیک به نیمکت استقلال است. البته گزینه های خارجی دیگری هم برای این مسئولیت در نظر گرفته شده اند اما با توجه به اینکه هنوز تکلیف خارجی یا داخلی بودن معین نشده، اسامی گزینه های خارجی منتشر نشده است.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6140

به "آنالیز گزینه های سرمربیگری استقلال، از یک ایتالیایی تا چند ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز گزینه های سرمربیگری استقلال، از یک ایتالیایی تا چند ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید