برنامه اصلاح نظام بانکی به رئیس جمهور تحویل شد

به گزارش شیوا مارکت، وزیر امور مالی و دارایی گفت: برنامه اجرایی اصلاح نظام بانکی در نیمه دوم شهریورماه به رئیس جمهوری تقدیم شد و این وزارتخانه راهکارهای ارائه شده در این برنامه را تا حصول نتیجه از مراجع ذیربط پیگیری می نماید.

برنامه اصلاح نظام بانکی به رئیس جمهور تحویل شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبر آنلاین، فرهاد دژپسند در جلسه با مدیران عامل بانک های دولتی اضافه نمود: افزایش شفافیت، افزایش کارآمدی و مدیریت درست هزینه های بانک ها، منوط به استقرار بانکداری دیجیتال و همچنین اجرای کامل و موثر حاکمیت شرکتی شامل تفکیک مدیرعامل از رئیس هیات مدیره، تشکیل هیات عامل و تشکیل کمیته های هیات مدیره است.

وی گفت: مقرر شده معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد، بانک ها را از منظر اجرای حاکمیت شرکتی و استقرار بانکداری دیجیتال مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار دهد.

وزیر اقتصاد در ادامه، عزم و اراده جدی بانک ها در واگذاری اموال مازاد و شرکت های تابعه، اموال تملیکی و همچنین تعدیل شعب بانک ها را از اولویت های نظام بانکی برشمرد و گفت: واگذاری شرکت های تابعه غیربانکی به بخش خصوصی با استفاده از ساز وکارهای شفاف ارزیابی، ارزش گذاری و به وسیله بورس انجام می گردد.

دژپسند اظهار داشت: وزارت اقتصاد در این زمینه که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری و قانونگذار است، حمایت های لازم را از بانک ها انجام می دهد.

وی یادآور شد: ساز وکار پیش بینی شده برای آگاهی همه متقاضیان از دارایی های مازاد بانک ها توسط وزارت اقتصاد تدوین و به اطلاع عموم خواهد رسید.

وزیر امور مالی و دارایی اضافه نمود: مقرر شده ارائه شیوه های مولدسازی اموال مازاد، تملیکی و تسهیل واگذاری این واحدها به منظور فعال سازی، احیا و افزایش اشتغال این بخش ها در دستور کار قرار گیرد.

دژپسند از بانک ها خواست همچون گذشته حمایت های لازم را از بخش های مختلف مالی و به ویژه بخش فراوری به عمل آورند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11549

به "برنامه اصلاح نظام بانکی به رئیس جمهور تحویل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه اصلاح نظام بانکی به رئیس جمهور تحویل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید