برپایی 4 نوروزگاه در استان قم به مناسبت نوروز 98

به گزارش شیوا مارکت، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از راه اندازی 4 نوروزگاه در خانه تاریخی زند، کاروانسرای پاسنگان، مجتمع زیتون و بوستان مهدی اطلاع داد.

برپایی 4 نوروزگاه در استان قم به مناسبت نوروز 98

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم، حمید یزدانی، با اعلام این خبر گفت: نوروزگاه ها با هدف معرفی آداب و سنن استان و با مشارکت هنرمندان قمی فعالیت خود را شروع کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه نوروزگاه های چهارگانه در خانه تاریخی زند، کاروانسرای پاسنگان، مجتمع بین راهی زیتون و بوستان مهدی برگزار می گردد توضیح داد: در این نوروزگاه ها برنامه های جانبی همچون برگزاری نمایشگاه صنایع دستی، پخت غذای سنتی، موسیقی سنتی، سیاه چادر، شاهنامه خوانی و نوروزخوانی اجرا می گردد.

او با اشاره به اینکه فعالیت نوروزگاه ها تا 15 فروردین ماه ادامه دارد گفت: هدف از راه اندازی این نوروزگاه ها معرفی آداب و سنن استان، بناها و آثار تاریخی و نیز اجرای برنامه های هنری توسط هنرمندان استان قم است.

علاقه مندان می توانند همه روزه ساعت 11 تا 9 صبح در مجتمع گردشگری زیتون واقع در کیلومتر 17 اتوبان قم - تهران، ساعت 11 الی 13 درخانه تاریخی زند واقع در خیابان چهارمردان کوچه 17، ساعت 15 تا 18 در کاروانسرای تاریخی پاسنگان واقع در کیلومتر26 جاده قدیم قم- کاشان، و ساعت 20 تا 22 در بوستان مهدی در مجاورت کمربندی به نوروزگاه ها مراجعه و از برنامه های متنوع این نوروزگاه ها بازدید به عمل آورند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: میراث آریا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4439

به "برپایی 4 نوروزگاه در استان قم به مناسبت نوروز 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برپایی 4 نوروزگاه در استان قم به مناسبت نوروز 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید