برگزاری 10 نمایشگاه صنایع دستی در علی آباد کتول در سال 98

به گزارش شیوا مارکت، رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی علی آباد کتول از برگزاری 10 نمایشگاه صنایع دستی در این شهرستان طی سال گذشته خبر داد.

برگزاری 10 نمایشگاه صنایع دستی در علی آباد کتول در سال 98

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان، نقی طبرسا روز پنجشنبه 28 فروردین ماه 99 با تأکید بر این که حضور در نمایشگاه ها و جشنواره های مختلف موجب رونق فروش هنرمندان صنایع دستی است، اعلام کرد: سال گذشته بیش از 10 نمایشگاه صنایع دستی با حجم فروش 300 میلیون ریال در شهرستان برگزار گشت.

او در ادامه با اشاره به تسهیلات پرداختی در سال گذشته به هنرمندان صنایع دستی شهرستان گفت: در سال گذشته 700 میلیون ریال تسهیلات از سوی بانک توسعه و تعاون باهدف رونق دریافت صنایع دستی در سه طرح البسه محلی، تولیدات چوبی، چادرشب بافی با میزان اشتغال 10 نفر پرداخت شده است.

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی علی آبادکتول بیان نمود: رشته های صنایع دستی البسه محلی، نوار بافی، لاک تراشی، چادرشب بافی، ساخت سازهای سنتی از رشته های شاخص علی آبادکتول است و بیش از 1600 صنعتگر و هنرمند از تعداد کل هنرمندان شهرستان که قریب به 2100 هنرمند هستند درزمینهٔ تولید این رشته ها فعالیت می کنند.

او با تأکید بر این که اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی علی آبادکتول از تمام ظرفیت و پتانسیل های خود در راستای حمایت از هنرمندان استفاده خواهد کرد، یادآور شد: در سال گذشته 74 پروانه تولید انفرادی و کارت شناسایی و همچنین دو پروانه تولید کارگاهی در رشته های البسه محلی و سوزن دوزی بلوچ برای هنرمندان و صنعتگران شهرستان صادر شد.

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 18907

به "برگزاری 10 نمایشگاه صنایع دستی در علی آباد کتول در سال 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری 10 نمایشگاه صنایع دستی در علی آباد کتول در سال 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید