برگزیده جایزه دزموند الیوت 2019 تعیین شد

به گزارش شیوا مارکت، کلر آدام جایزه معتبر دزموند الیوت را که هرساله به نویسندگان نوقلم اهدا می گردد را برای نگارش رمان کودک طلایی دریافت کرد.

برگزیده جایزه دزموند الیوت 2019 تعیین شد

به گزارش ایسنا وبه نقل از بوکس اند پابلیشینگ، کلر آدام در رمان کودک طلایی داستان روابط پیچیده یک پدر با دو فرزند دوقلوی خودش را روایت می نماید.

آدام با کنار زدن مایکل دونکور و آنا مک مین جایزه 10 هزار پوندی دزموند الیوت را از آن خود کرد.

جایزه 10 هزار پوندی دزموند الیوت ویژه نویسندگان نوقلم انگلیسی است و سالانه به بهترین اثر داستانی که به زبان انگلیسی نوشته شده و در انگلستان به چاپ رسیده باشد، تعلق می گیرد.

دزموند الیوت ناشر و کارگزار ادبی بود که در یک یتیم خانه ایرلندی بزرگ شد. او سال 1947 در سن 16 سالگی با دو پوندی که در جیب داشت، راهی انگلیس شد تا در انتشارات مک میلان آغاز به کار کند. الیوت در سال 1960 پیروز شد تا انتشارات آرلینگتون را تأسیس کند. او سال 2003 در سن 73 سالگی درگذشت.

الیوت پیش از مرگ گفته بود دوست دارد، بنیادی را راه اندازی کند تا از راه اقتصادی به نویسندگان نوقلم یاری کند و به این ترتیب جایزه دزموند الیوت از سال 2007 تاکنون برگزار می گردد.

سال گذشته جایزه ادبی دزموند الیوت به رمان ما که جوان هستیم نوشته پرتی تانژا رسید.

رمان ما که جوان هستیم روایتی نو از داستان شاه لیر در هندوستان معاصر است. از دیگر نویسندگان برنده این جایزه می توان به کلر فولر، ایمیر مک براید، گریس مکلین و آنجالی ژوزف اشاره نمود.

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 7091

به "برگزیده جایزه دزموند الیوت 2019 تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیده جایزه دزموند الیوت 2019 تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید