بزرگ ترین غرامت تاریخ آمریکا به علت مرگ یک کودک بر اثر سقوط کمد لباس

به گزارش شیوا مارکت، آیکیا، گروه صنعتی بزرگ تولیدکننده مبلمان باید به یک خانواده آمریکایی 46 میلیون دلار غرامت بدهد، زیرا سقوط یکی از کمدهای تولیدی این گروه منجر به مرگ کودک آنها شده است.

بزرگ ترین غرامت تاریخ آمریکا به علت مرگ یک کودک بر اثر سقوط کمد لباس

به گزارش خبرنگاران به نقل از بی بی سی فارسی، آیکیا این نوع کمد لباس را که مالم (Malm) نام گذاری نموده بود، در سال 2016 به علت مرگ چند کودک دیگر فراخوانده بود، اما جوزف دودک، کودک خردسال کالیفرنیایی در ماه مه سال 2017 پس از آن که یکی از این کمدها بر روی او برگشت، در زیر آن ماند و خفه شد.

این سری از کمدهای البسه آیکیا که 35 کیلوگرم وزن دارد، پس از آن که 3 کودک بر اثر سقوط آنها جان دادند، از بازار جمع آوری شد، اما ممکن است هنوز کسانی باشند که تعدادی از آنها را در خانه نگه داشته اند و به آیکیا پس نداده اند.

وکلای خانواده دودک می گویند این بزرگ ترین غرامت تاریخ آمریکا در ارتباط با چنین سوانحی است.

سخنگوی آیکیا در واکنش به این خبر گفته: اگرچه هیچ مبلغ و غرامتی نمی تواند تراژدی روی داده را ترمیم کند، اما ما خرسندیم که این حکم توانسته به بخشی از آن بپردازد... ما به تعهدات کاری خود همچنان پایبندیم تا مسائل مربوط به ایمنی محصولات در خانه ها را از نظر دور نداریم.

این یکی از کمدهای مالم آیکیا است که در فروشگاه این گروه صنعتی در چین در سال 2016 دیده می گردد و کمی بعد در چین هم جمع آوری شد

با وجود این، جولین و کریگ دودک، والدین کودک جان باخته در بیانیه ای گفته اند که غم از دست دادن فرزندشان ویرانگر و غیرقابل جبران است.

این خانواده آمریکایی گفته یک میلیون دلار از غرامت مشخص شده را به یک انجمن غیردولتی اهدا خواهند کرد که در زمینه مصون سازی بچه ها از محصولات و اثاثیه خطرناک منزل فعالیت می نماید.

آیکیا در سال 2016 چند میلیون از این سری کمدها را در آمریکای شمالی جمع آوری کرد که بزرگ ترین فراخوان یک محصول این شرکت در تاریخ آن نام گرفت.

پیش از شروع جمع آوری این محصول، آیکیا به مشتریان خود هشدار داده بود که باید این کمدها را از پشت با پیچ به دیوار وصل نمایند تا مانع از سقوط آنها شوند، اما پس از آن که سه کودک بر اثر سقوط آنها جان باختند، این غول سوئدی فراوری مبلمان ناچار به فراخوانی همه آنها شد.

این سه کودک (از چپ: کمدن الیس، کارن کولاس و تد مک گی) در سوانح مشابهی بر اثر سقوط کمد جان باختند

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15477

به "بزرگ ترین غرامت تاریخ آمریکا به علت مرگ یک کودک بر اثر سقوط کمد لباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین غرامت تاریخ آمریکا به علت مرگ یک کودک بر اثر سقوط کمد لباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید