بسته خبری، سرکوب و ابطال آرای بایدن در ایالت های سرنوشت ساز، شرایط آرای زودهنگام و نظرسنجی ها در سطح ملی و ایالتی شرایط نظرسنجی ها

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران : خبرنگاران : درحالیکه کمتر از 100 ساعت تا آغاز رأی گیری نهایی انتخابات ریاست جمهوری و کنگره آمریکا زمان باقی است، خبرها و تحلیل ها حاوی نشانه هایی است که برای هر 2 سوی میدان نبرد بصورت توأمان امیدوارکننده و نگران کننده است.

بسته خبری، سرکوب و ابطال آرای بایدن در ایالت های سرنوشت ساز، شرایط آرای زودهنگام و نظرسنجی ها در سطح ملی و ایالتی شرایط نظرسنجی ها

به گزارش خبرنگاران؛ نگاهی به نظرسنجی های اخیر انتخابات 2020 در سطح ملی نشان می دهد که حاشیه امن پیشتازی جو بایدن، به تدریج در حال کاهش است و دونالد ترامپ به آرامی در حال نزدیک شدن به پیشتاز بلامنازع یک سال اخیر در اغلب نظرسنجی های ملی، یعنی جو بایدن است.

چنانچه این فرایند کاهش فاصله نامزدها ادامه یابد و در چند روز آینده شتاب بگیرد، تکرار پیروزی دونالد ترامپ یک احتمال جدی خواهد بود. این مسئله با بررسی نظرسنجی های ایالت های میدان نبرد برای دموکرات هاکمی بغرنج تر می شود. اما برخلاف خوش بینی فراوان ترامپ، فرصت وی راندک، و به سرعت در حال خاتمه یافتن است.در آن سو، پیشتازی بایدن در نظرسنجی ها نیز چیزی از نگرانی دموکرات ها کم نکرده است.

شرایط آرای زودهنگام

* تا به امروز بیش از 80 میلیون آمریکایی در رأی گیری زودهنگام غیرحضوری (ایمیلی یا پستی) یا حضوری رأی خود را ثبت کرده اند. این در حالی است که در انتخابات 2016 مجموعا حدود 130 میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند اما با توجه به آمار رأی گیری زودهنگام، میزان مشارکت احتمالی نزدیک به 150 میلیون معادل حدود 65 درصد از واجدین شرایط تخمین زده می شود.

* این موضوع می تواند دو دلیل داشته باشد؛ ترس از کرونا به دلیل ازدحام در روز سوم نوامبر و دیگری اشتیاق مردم برای بیرون راندن ترامپ از کاخ سفید. اما هرکدام از این دو عامل نیز در نظر گرفته شود، در آمریکا یک رکورد بی سابقه ثبت شده است. رای گیری زودهنگام حتی در ایالت های موسوم به میدان نبرد سال جاری بسیار چشمگیر بوده؛ حتی رای گیری ها در برخی مناطقی که غیرمعمول بسته شده اند نیز عجیب بوده است.

* به نظر می رسد انتخابات آمریکا به حساس ترین لحظات خود رسیده و ذکر این نکته ضروری است که رویدادهای محلی می توانند بر انتخابات ملی تأثیر بگذارند، از شرایط آب وهوایی گرفته تا شیوع کرونا و ناآرامی های اجتماعی.

زدوبند انتخاباتی ترامپ و دیوان عالی

به گزارش خبرنگاران، علی رغم نگرانی دموکرات ها از احتمال زدوبند انتخاباتی جمهوری خواهان با دیوان عالی آمریکا -با توجه به افزایش تعداد قضات محافظه کار در این دادگاه- حکم اخیر قضات درباره آرای غیرحضوری در ایالت سرنوشت ساز پنسیلوانیا، دست کم در ظاهر چنین نشانه ای به همراه نداشت. اما پشت پرده این حکم، یک تهدید بزرگ برای دموکراسی است و خطر سرکوب آراء و دور زدن انتخابات از سوی ترامپ و جمهوری خواهان را بیش از پیش نمایان کرد.

پایگاه تحلیلی-خبری VOX این تصمیم دیوان عالی را یک تهدید واقعی علیه انتخابات دموکراتیک خواند و نوشت: در نگاه اول به نظر می رسد برندگان آخرین تصمیم دیوان عالی کشور حق رای ودموکرات های خواهان گسترش آرای غیرحضوری هستند و بازندگان آن نیز مقامات و قضات ایالتی پنسیلوانیا، دونالد ترامپ و دیگر جمهوری خواهان سرکوب کننده آرای غیرحضوری مایل به دموکرات ها هستند.

اما نتیجه این حکم دادگاه عالی چه بود؟ قضات خطاب به رأی دهندگان پنسیلوانیا گفتند: اگر هنوز رأی نداده اید، از طریق ایمیل نه، به روش دیگری رأی دهید.

دادگاه عالی روز چهارشنبه حکمی عجیب را صادر کرد که به نظر می رسد، حداقل در نگاه اول ، پیروزی حقوق رای دهندگان باشد. دادگاه حکم داد که فعلا تصمیمی برای لغو تصمیم دادگاه عالی پنسیلوانیا ندارد اما اطمینان حاصل خواهد کرد که بسکمک از آراء که قبل از روز انتخابات از طریق پست ارسال می شوند اما پس از انتخابات می رسند، شمارش خواهند شد.

با این حال ، فقط کمی بررسی کافی است تا بتوان فهمید که برنده حکم این قضات حق رای نیست. نظر قاضی ساموئل آلیتو، که دو قاضی دیگر نیز به وی پیوستند، نشان می دهد که دادگاه عالی ممکن است پس از خاتمه انتخابات هفته آینده در شب 3 نوامبر، همچنان تعداد نامعلومی از آراء را ابطال کند.

سومین هدیه انتخاباتی به ترامپ

در ادامه تلاش جمهوریخواهان برای سرکوب حدبیشتری صندوق ها و حوزه های رأی گیری که دموکرات ها در آن ها دست بالاتر را دارند، این بار در ایالت مهم مینه سوتا دونالد ترامپ به کمک دادگاه ایالتی تحت نفوذ محافظه کاران یک امتیاز ویژه به دست آورد؛ دادگاه ایالتی مینه سوتا برنامه کمیته برگزاری انتخابات برای دریافت آرای پستی از پیش ارسال شده که پس از روز 3 نوامبر می رسند را غیرقانونی گفت.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز؛ دادگاه تجدیدنظر فدرال گفت که طرح مینه سوتا برای شمارش آرای غیابی دریافت شده پس از روز انتخابات غیرقانونی است. با این اقدام عملاً در این ایالت میدان نبرد، دستگاه قضایی عملاً در کنار جمهوری خواهان قرار گرفته است.

دادگاه تجدید نظری که روز پنجشنبه به این منظور تشکیل شد گفت: هیچ نوع همه گیری بیماری نمی تواند در قانون اساسی مستثنی ایجاد کند.

این تنها اقدام ترامپ در این ایالت مهم نیست و نشریه نیوزویک امروز گزارش داد ترامپ برای پیروزی در این ایالت از نیروهای بازنشسته پلیس درخواست کرده به عنوان ناظر در مراکز رأی گیری این ایالت حضور پیدا کنند.

همچنین این حکم یک روز پس از آن صادر شد که دیوان عالی آمریکا تمدید مهلت دریافت رأی در دو ایالت کارولینای شمالی و پنسیلوانیا را تأیید کرد.

ناآرامی در فیلادلفیا

* آیا ناآرامی در فیلادلفیا بر انتخابات تأثیر خواهد گذاشت؟ در حال حاضر به نظر می رسد پرتحرک ترین ایالت چرخشی سال 2020 پنسیلوانیا باشد. در صورت تکرار نتایج آرای الکترال 2016 در سال 2020 و تغییر 3 ایالت راست بلت (میشیگان، ویسکانسین یا پنسیلوانیا) به نفع دموکرات ها، ترامپ شکست خواهد خورد، اما ترامپ حداقل به پیروزی در یکی از این 3 ایالت نیاز دارد تا شکست نخورد. فاصله 2 نامزد در ایالت پنسیلوانیا کمتر از 2 تای دیگر است.

اکنون ، کشته شدن والتر والاس ، مرد سیاه پوستی که از مسائل سلامت روانی رنج می برد و با چاقو به سمت پلیس پیش می رفت، بزرگترین مرکز شهری و سنگر حزب دموکرات در این ایالت وارد دور جدید اعتراضات شده است.

ترامپ انتقادهای خود را از شهرهای تحت رهبری دموکرات ها حفظ کرده است در حالی که جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق سعی کرده است خشم ناشی از قتل یک سیاه پوست توسط پلیس را با عدم تأیید اعتراض خشونت آمیز به تعادل برساند.

نزاع خانوادگی

ترامپ یا بایدن؟ احتمالاً ترامپ در میان مردان و بایدن در میان زنان عملکرد بهتری دارند. بنابراین این یک ریاضیات ساده است که در این انتخابات خانواده ها نیز 2 قسمت می شوند!

مدل ها و سناریوها

مدل های پیش بینی سناریوهای احتمالی را اجرا می کنند. بایدن در تعداد بیشتری از آنها برنده می شود. تعدادی مدل پیش بینی وجود دارد - از جمله FiveThirtyEight و اکونومیست - که نشان می دهد بایدن بیش از ترامپ پیروز است.

الیور دارسی ، خبرنگار CNN ، با خبرنگاران داده سنجی پشت موسسات نظرسنجی صحبت کرد تا بپرسد چرا کار آنها بهتر از سال 2016 شده است و چرا باید باز هم به آن ها اعتماد کرد؟

در اینجا Nate Silver سردبیر FiveThirtyEight در زمینه مدل سازی سال جاری می گوید: ما در اینجا به هیچ وجه دست و پا نمی زنیم. ما فقط چیزهای واضح را بیان می کنیم. بایدن در نظرسنجی ها خیلی جلوتر است و نامزدی که در این نظرسنجی ها با اختلاف زیاد جلوتر است معمولاً برنده است.

انتخابات کنگره

براساس گزارش CNN ، پیش بینی می شود اکنون دموکرات ها رشد خالص 14 تا 20 کرسی در مجلس را بدست آورند و چهار تا شش کرسی سنا را نیز کسب کنند که برای چرخاندن بیشتریت سنا کافی است.

دو رقابت سنای آمریکا در جورجیا برای جمهوری خواهان دشوارتر می شود ، اما ممکن است هر دو در دور دوم دسامبر به خاتمه برسند.

تعداد بیشتری از کرسی های مناطق حومه نشین مجلس کنندگان در حال دور شدن از جمهوری خواهان و به سمت دموکرات ها هستند.

دموکرات ها سنا را هم فتح می کنند؟

نظرسنجی های انتخاباتی نشان می دهند دموکرات ها حداقل می توانند پنج کرسی جمهوریخواهان را در سنای آمریکا تصاحب کنند و به این ترتیب بیشتریت را در این مجلس به دست گیرند.

به گزارش خبرنگاران علاوه بر انتخابات ریاست جمهوری، کنگره آمریکا هم در 13 آبان شاهد خاتمه رای گیری برای مشخص تکلیف تمام 435 عضو مجلس کنندگان و همچنین 35 کرسی مجلس سنا خواهد بود.

در این رقابت ها 12 کرسی دموکرات و 23 کرسی جمهوریخواه در معرض رای قرار گرفته اند و همین مساله باعث شده است وضیت بیشتریت جمهوریخواهان در سنا متزلزل شود.

شرایط نظرسنجی ها

پیش از پرداختن به نظرسنجی ها و خبرها، ذکر این نکات حائز اهمیت است:

1. نظرسنجی های 2016 آنقدرها هم اشتباه نکردند. همه نظرسنجی ها دارای حاشیه خطا هستند و این خطا اغلب در نظرسنجی های ایالتی بالاتر از سطح ملی است. هیلاری کلینتون در آرای عمومی در سطح ملی 3 میلیون رأی بیشتر آورد و پیروزی ترامپ در ایالت های کلیدی اغلب با اختلاف اندکی بود که در محدوده خطای نظرسنجی ها بود.

2. نظرسنجی های 2020 روش های خود را بهبود بخشیده و در ارائه نتایج نهایی خود با دقت و محافظه کاری بیشتری عمل می کنند. اما همچنان دارای ایرادات اساسی و اجتناب ناپذیری هستند و ممکن است بار دیگر از برخی نکات کلیدی غفلت کنند و از همان ناحیه دچار خطاهایی حتی بیشتر از انتخابات 2016 شوند.

مطلب مرتبط؛ به این 7 دلیل احتمال پیروزی ترامپ را جدی بگیرید

3. انتخابات 2016 شباهت اندکی به انتخابات 2020 دارد، نامزد دموکرات ها جو بایدن، شبیه هیلاری کلینتون نیست. و ترامپ هم از جهات مختلفی متفاوت از ترامپ 4 سال پیش است. اما این به معنای شرایط بهتر بایدن نسبت به کلینتون و شرایط بدتر ترامپ 2020 و ترامپ 2016 نیست. ترامپ برای پیروزی در انتخابات 2020 دارای مزیت های ویژه ای است که در 2016 فاقد آن ها بود. با این حال رفتار وی در 4 سال اخیر منجر به برانگیختن بخشی از پایگاه خاموش دموکرات ها شده است. پیش بینی رکوردشکنی در میزان مشارکت نیز از همین رو است. در عین حال جمهوری خواهان هم دایگاه های خاموشی دارند که در قطبش فضای سیاسی سال جاری احتمالاً مشتعل شود.

با ذکر این نکات نخست به آخرین شرایط نظرسنجی ها و سپس به خبرهای مهم روز می پردازیم.

نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری، در سطح ملی

نمودار زیر بازه زمانی یک ساله یعنی از اکتبر 2019 تا اکتبر 2020 را شامل می شود و تغییرات میانگین نظرسنجی های ملی برای جو بایدن با رنگ آبی و برای دونالد ترامپ با رنگ قرمز معین شده است.

در حالی که RCP اختلاف 2 نامزد را 7/4 واحد درصد ارزیابی کرده، دیگر پایگاه های داده سنجی با اندکی اختلاف این عدد را بیشتر یا کمتر برآورد کرده اند؛

وب سایت 538 (FivethirtyEight) در میانگین نظرسنجی های اخیر آرای بایدن را 51/6 درصد و ترامپ را 43/1 درصد و اختلاف آن ها را 8/5 واحد درصد برآورد کرده است. (برآورد 5 روز پیش این پایگاه 9/6 واحد درصد بود.)

با این حال پیش بینی خود (FiveThirtyEight) کمی تعدیل شده تر به نظر می رسد و در آن بایدن 53/2 درصد و ترامپ 45/5 درصد از آراء را در اختیار دارد و اختلاف آن ها 7/7 واحد درصد پیش بینی شده است. (برآورد پیشین این پایگاه 8/1 واحد درصد بود.)

مدل پیش بینی نشریه اکونومیست نیز در آخرین برآورد خود آرای بایدن را 54/6 درصد و ترامپ را 45/4 درصد پیش بینی کرده که حاکی از فاصله 9/2 واحد درصدی دو کاندیداست. برآورد 5 روز پیش اکونومیست فاصله 7/6 واحد درصدی 2 نامزد بود، که اکنون این فاصله 1/6 واحد درصد بیشتر شده است.

آخرین شرایط آرای الکترال

اگر اتفاق عجیبی نیفتد از هم اکنون می توان با قطعیت 212 رأی الکترال را در سبد جو بایدن و 125 رأی الکترال را در سبد دونالد ترامپ ریخت. درباره 201 رأی الکترال ایالت هایی که با رنگ خاکستری در نقشه نشان داده شده اند نیز نمی توان با قطعیت یک نامزد را پیروز انتخابات دانست.

شرایط بایدن و ترامپ در میدان های نبرد

به گزارش خبرنگاران از 50 ایالت آمریکا، در نزدیک به 40 ایالت تکلیف نامزد پیروز تا حدود زیادی معین است. این ایالت ها به دو دسته ایالت های آبی (ایالت های لیبرال و حامی حزب دموکرات) و ایالت های قرمز (ایالت های محافظه کار و حامیان حزب جمهوری خواه) تفکیک می شوند.

اما ایالت های مردد یا چرخشی (ایالت های کلیدی یا میدان های نبرد) مشخص کننده ترین نقش را در مشخص پیروز نهایی انتخابات ایفا می کنند. ایالت های کلیدی که گاه با رنگ خاکستری و گاه با رنگ بنفش نشان داده می شوند در انتخابات 2020 شامل 6 ایالت میشیگان، پنسیلوانیا، ویسکانسین، کارولینای شمالی، فلوریدا و آریزونا است.

مقایسه بایدن 2020 و هیلاری 2016

برای ترسیم چشم اندازی قابل فهم تر از موقعیت جو بایدن در مبارزه با دونالد ترامپ، مقایسه نظرسنجی های کنونی با نظرسنجی های مشابه در سال 2016 است؛

نمودار زیر بازه زمانی یک ساله یعنی از اکتبر 2019 تا اکتبر 2020 را شامل می شود و تغییرات میانگین نظرسنجی های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ایالت های کلیدی برای جو بایدن با رنگ آبی و برای دونالد ترامپ با رنگ قرمز معین شده است.

ایالت های رقابتی

علاوه بر ایالت های کلیدی رقابت 2نامزد در منطقه2 مین و منطقه2 نبراسکا، نیز با وجود تک الکترال بودن شان، بسیار حساس و مناقشه برانگیز است. همچنین در ایالت هایی چون جورجیا، مینه سوتا، اوهایو، نوادا، آیووا و تگزاس که برخی به عنوان ایالت های قرمز شناخته می شوند، اکنون رقابت نسبتاً نزدیکی وجود دارد که ممکن است در ادامه دستخوش تغییراتی تأثیرگذار شوند.

جورجیا، آریزونا، اوهایو و آیووا بالاخره آبی می شوند؟

همین هشت سال پیش قرار دادن آیووا و اوهایو در همان رده انتخاباتی جورجیا و تگزاس عجیب بود. در انتخابات سال 2012 پرزیدنت اوباما در حالی که جورجیا را با 8 و تگزاس را با 16 واحد درصد از دست داد، آیووا را با 6 امتیاز و اوهایو را با 3 واحد درصد برنده شد.

اما در انتخابات 2016، قرمزی جورجیا و تگزاس کمرنگ تر شد، در حالی که آیووا و اوهایو قرمزتر شدند. اینکه چرا این شیفت ها در یک زمان رخ داد دلایل پیچیده ای دارد و به همین دلیل از آن عبور می کنیم. در سال های 2016 و 2018 این چهار ایالت به طور مشابه رای دادند.

درحالیکه ترامپ در 2016 بردهای نسبتاً راحتی در هر چهار ایالت یادشده داشت، اما 2 سال بعد جمهوری خواهان در چندین رقابت کلیدی در این 4 ایالت به سختی توانستند پیروز شوند. در انتخابات میان دوره ای کنگره در سال 2018 دموکرات ها در مجموع با حدود 9 امتیاز بیشتریت مجلس کنندگان آمریکا را به دست آوردند.

حال باید دید ایالت های سنتاً محافظه کاری چون جورجیا، آریزونا، آیووا و یا حتی تگزاس در این انتخابات بالاخره به رنگ آبی دانکی ها تبدیل می شوند یا همچنان حامی فیل های قرمز جمهوری خواه باقی خواهند ماند؟

جزئیات آماری میدان های نبرد

آریزونا

رأی دهندگان جوان (سنین بین 18 تا 29 سال) دو برابر بیشتر از رای دهندگان اولیه در آریزونا در این مرحله در سال 2016 تشکیل می دهند. این رأی دهندگان 5٪ از رای دهندگان اولیه در سال 2016 را تشکیل می دهند. اکنون آنها 10٪ را تشکیل می دهند.

در همین حال ، رای دهندگان 65 سال یا بالاتر از 50 درصد رای دهندگان اولیه در سال 2016 به 41 درصد در حال حاضر رسیده اند.

سهم رای دهندگان اولیه سفید در آریزونا در سال 2016 اندکی از این نقطه کاهش یافته است و از 77٪ چهار سال پیش به 74٪ در حال حاضر کاهش یافته است. رأی دهندگان اسپانیایی تبار دومین سهم آرا cast را در اختیار دارند که در حال حاضر با 15٪ آرا ثبت شده است ، در حالی که این میزان در سال 2016 13٪ بود. رأی دهندگان سیاه پوست و رای دهندگان آسیایی نیز در هر یک از سهم های رای گیری زودهنگام خود یک درصد افزایش داشته اند.

دموکرات ها در رای گیری های پیش از انتخابات که تا به امروز انجام شده ، سال جاری از جمهوری خواهان پیشی گرفته اند. در این زمان قبل از انتخابات 2016 ، جمهوری خواهان 41٪ از آرا cast را تشکیل می دادند ، دموکرات ها با 37٪ عقب مانده بودند. امروز ، دموکرات ها 41 درصد آرا pre قبل از انتخابات را تشکیل می دهند ، جمهوری خواهان 34 درصد آرا را تشکیل می دهند.

کلرادو

در کلرادو ، جایی که هر رای دهنده ای یک رای رای گیری از طریق نامه الکترونیکی دریافت می کند ، رای دهندگان تا به امروز جوان تر از این در سال 2016 بوده اند. سپس ، حدود 6٪ از افرادی که قبلاً رای داده بودند کمتر از 30 سال بودند. اکنون این 11٪ است.

رأی دهندگان 30-49 همچنین بیشترین تعداد آرا را در این سال به خود اختصاص داده اند در مقایسه با این نقطه در سال 2016 ، در حالی که رأی دهندگان 65 سال یا بالاتر سهم کمتری را به خود اختصاص داده اند.

رأی دهندگان اسپانیایی تبار سهم خود را از آرا pre قبل از انتخابات گسترش داده اند - 8٪ چرخه گذشته به 10٪ اکنون.

رأی دهندگان سفیدپوست بیشتریت قریب به اتفاق آرا cast را در کلرادو به خود اختصاص داده اند ، اگرچه سهم آنها از این آرا از چهار سال گذشته از 85 درصد به 83 درصد کاهش یافته است.

سهم جمهوری خواهان از آرا pre پیش از انتخابات نسبت به یک هفته قبل از انتخابات سال 2016 هفت واحد کاهش یافته است ، در حالی که دموکرات ها تقریباً در همان سطح هستند.

فلوریدا

رأی دهندگان جوان در فلوریدا در مقایسه با این امتیاز در سال 2016 تقریباً سهم خود را از آرا cast بدست آورده اند. رای دهندگان 65 سال یا بالاتر 50 سال از رای زودهنگام را چهار سال پیش تشکیل می دادند ، اما اکنون فقط 41 درصد را تشکیل می دهند.

رای دهندگان رای گیری زودهنگام فلوریدا نسبت به این نقطه در سال 2016 کمی متنوع تر است. هم رای دهندگان اسپانیایی تبار و هم رای دهندگان سیاه پوستان سهم خود را در آرا قبلی افزایش داده اند ، با رای دهندگان اسپانیایی تبار حدود 16٪ از آرا early اولیه (نسبت به 14٪ در 2016) و رای دهندگان سیاه پوست با 13٪ (در مقایسه با 12٪ در سال 2016).

دموکرات ها با 42 درصد آرا داده شده به 36 درصد جمهوری خواهان در انتخابات مشارکت دارند. یک هفته قبل از انتخابات 2016 ، هر کدام با 41٪ مساوی بودند.

جورجیا

مبارزات بایدن در ایالت هلو در روز سه شنبه ، که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری گذشته با حدود پنج امتیاز پیروز شد.

رأی گیری زودهنگام در جورجیا از رأی گیری قبل از انتخابات 2016 پیشی گرفته است و این رأی تقریباً به 73 درصد از آرا رسیده در ایالت چهار سال پیش رسیده است.

مانند سایر ایالت ها ، رای دهندگان زیر 30 سال در جورجیا سهم بیشتری از رای زودهنگام را نسبت به چهار سال پیش تشکیل می دهند. رأی دهندگان 30-39 نیز از 9 درصد آرا پیش از انتخابات در این مرحله چهار سال پیش به 12 درصد در حال حاضر افزایش یافته اند.

جورجیا بیشترین سهم آرا پیش از انتخابات را از رای دهندگان سیاهپوست این ایالت های کلیدی با 31٪ ، تقریباً مشابه همین چهار سال پیش دارد. سهم رای دهندگان سفیدپوست از آرای روز قبل از انتخابات از 65٪ در سال 2016 به 62٪ در حال حاضر کاهش یافته است.

آیووا

طبق گفته های وزیر امور خارجه آیووا ، بیش از 750،000 رأی گیری قبلاً انجام شده است که از کل آرا pre پیش از انتخابات 2016 پیشی گرفته است. این تقریبا نیمی از آرا داده شده در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 را نشان می دهد.

دموکرات ها در سال جاری تا به امروز به میزان قابل توجهی از سهم آرا خود رسیده اند و 50 درصد آرا ball را تشکیل می دهند. در این زمان قبل از انتخابات 2016 ، سهم آنها 44 درصد بود. جمهوریخواهان در حال حاضر با 31 درصد تقریباً یکسان هستند.

تجزیه و تحلیل سن رای دهندگان اولیه در آیووا از سال 2016 به اندازه سایر ایالت ها تغییر نکرده است. 10٪ از رای دهندگان اولیه ایالت تا به امروز کمتر از 30 سال سن داشتند که از 3 سال گذشته تنها 3 امتیاز افزایش داشته است. رأی دهندگان 30-64 نیز در مقایسه با سال 2016 سهم کمی بیشتری از رای دهندگان را تشکیل می دهند. چهار سال پیش ، این رأی دهندگان 41٪ از کسانی را که قبلاً رأی داده بودند ، تشکیل می دادند. اکنون آنها 47٪ هستند.

میشیگان

سال 2020 اولین انتخابات عمومی در میشیگان از زمان تصویب رای گیری است که به هر کسی امکان می دهد از طریق پست رای دهد ، و تجزیه و تحلیل سن رای دهندگان اولیه این ایالت به طور چشمگیری تغییر کرده است. در این مرحله چهار سال پیش ، 80 درصد رای دهندگان اولیه ایالت 65 سال یا بیشتر بودند. اکنون ، این رای دهندگان 46٪ از کسانی که رأی داده اند را تشکیل می دهند. رأی دهندگان زیر 30 سال فقط 2٪ از آرا cast را در این مرحله چهار سال پیش به خود اختصاص داده اند. اکنون آنها 9٪ را تشکیل می دهند.

در حالی که میشیگان قبلاً از کل آرا cast پیش از انتخابات در سال 2016 پیشی گرفته است ، اما سطح رای گیری قبل از انتخابات با برخی از ایالت های دیگر با سنت های طولانی تر برای رای گیری زودهنگام یا از طریق پست را ندارد. تا به امروز ، رای گیری در ایالت تقریباً 44٪ از کل آرا cast صادره در سال 2016 را تشکیل می دهد.

رأی دهندگان سیاهپوست در میشیگان سهم خود را در آرای رای داده شده نسبت به دوره گذشته افزایش داده اند. آنها در حال حاضر حدود 12 درصد از این آرا را تشکیل می دهند ، در حالی که این رقم در سال 2016 فقط 8 درصد بود. رأی دهندگان اسپانیایی تبار و رای دهندگان آسیایی نیز در سهم رای گیری زودهنگام خود رشد کمی داشته اند. در همین حال ، سهم رای دهندگان سفید از رای زودهنگام از 89 درصد در سال 2016 به 83 درصد در حال حاضر کاهش یافته است.

مینه سوتا

در حال حاضر حدود 1.2 میلیون رأی در سرزمین 10 هزار دریاچه به صندوق انداخته شده است که تقریباً دو برابر آرا انتخابات ایالت در سال 2016 است.

مینه سوتا در مقایسه با سال 2016 میلادی شاهد نوسان زیادی در شکست سن رای دهندگان اولیه است. چهار سال پیش در این زمان ، 58٪ از آرا توسط افراد 65 سال یا بالاتر به صندوق ها ریخته شده بود. اکنون ، این 38٪ است.

رأی دهندگان زیر 30 سال در سال جاری تقریبا 143000 رأی آورده اند که برای 12٪ از کل آرا مناسب است. این بیش از دو برابر سهم آنها از رای زودهنگام در چهار زمان پیش است.

مشابه این چرخه گذشته ، رای دهندگان اولیه مینه سوتا تا به امروز عمدتا سفیدپوست هستند - 89 درصد اکنون در مقابل 92 درصد آن زمان. رای دهندگان سیاه پوست ، رای دهندگان اسپانیایی تبار و رای دهندگان آسیایی همگی شاهد یک امتیاز افزایش در آرا داده شده خود در مقایسه با چهار سال پیش بوده اند.

نوادا

رای دهندگان جوان تا به امروز 10٪ از رای دهندگان نوادا را تشکیل می دهند. این در حالی است که این رقم نسبت به چهار سال پیش در این زمان 6٪ بود.

رأی دهندگان اسپانیایی تبار در نوادا با 13٪ دومین سهم بزرگ آرا را به خود اختصاص داده اند که کمی بیشتر از 12٪ چهار سال پیش است. رأی دهندگان سیاه پوست و رأی دهندگان آسیایی نیز شاهد افزایش یک درصدی سهام آرای قبل از انتخابات بوده اند. سهم رای دهندگان سفید از رای زودهنگام نسبت به سال 2016 اندکی کاهش یافته است و از 70 درصد در حال حاضر به 68 درصد کاهش یافته است.

دموکرات ها در آرا پیش از انتخابات 43٪ ثابت نگه داشته اند - همان چهار سال پیش. جمهوری خواهان سهم خود در آرا قبل از انتخابات را از 38 درصد به آن زمان به 34 درصد کاهش داده اند.

کارولینای شمالی

در کارولینای شمالی ، 12٪ از رای دهندگان تا به امروز زیر 30 سال ندارند - تقریبا دو برابر آنچه در این مرحله در سال 2016 بود. در همین حال ، رای دهندگان 65 سال و بالاتر چهار سال پیش از 42٪ از آرا اولیه در این زمان کاهش یافته اند ، اکنون به 33٪رسیده است.

تقسیم رأی دهندگان پیش از انتخابات کارولینای شمالی بر اساس نژاد تقریباً مشابه سال 2016 است. 72٪ از آرا اولیه رای دهندگان سفیدپوست ، 22٪ رای دهندگان سیاه پوستان و رای دهندگان اسپانیایی تبار و رای دهندگان آسیایی تقریباً 2٪ را تشکیل می دهند.

برتری 10 امتیازی دموکرات ها در آرای قبل از انتخابات تقریباً برابر با 11 امتیاز آنها در این زمان در سال 2016 است.

اوهایو

رأی دهندگان زیر 30 سال تا به امروز حدود 196000 رأی در اوهایو به دست آورده اند ، حدود 9٪ از کل آرا و در این مرحله در سال 2016 از 6٪. رای دهندگان 30-64 ساله سهم خود را از 41٪ در هفته قبل از انتخابات 2016 الان به 49٪ رسیده است.

بر اساس نژاد ، رای دهندگان زود هنگام اوهایو مشابه آنچه در چهار سال پیش بوده است. رأی دهندگان سفیدپوست بیشتریت قابل توجهی از آرا گرفته شده را تا به امروز 86 درصد تشکیل می دهند. رای دهندگان سیاه پوست با 10٪ دومین سهم رای دهندگان اولیه را تشکیل می دهند و رای دهندگان اسپانیایی تبار با 2٪ و رای دهندگان آسیایی با 1٪.

پنسیلوانیا

برای آخرین چرخه داده های کاتالیست، از پنسیلوانیا وجود ندارد. سال جاری ، رأی دهندگان جوان 11٪ از بیش از 1.7 میلیون رأی را که تا به امروز در ایالت کیستون ریخته اند ، تشکیل می دهند ، در حالی که 43٪ بیش از 65 سال هستند.

رأی دهندگان سفیدپوست در پنسیلوانیا تا به امروز بیشتر آرا روز قبل از انتخابات را به صندوق انداخته اند که 82 درصد آرا را به خود اختصاص داده اند. رأی دهندگان سیاه پوست با 11٪ دومین سهم رای دهندگان اولیه در ایالت کیستون و پس از آنها رأی دهندگان اسپانیایی تبار و رای دهندگان آسیایی با 3٪ قرار دارند.

دموکرات ها همچنان دارای امتیاز قابل توجهی در رای گیری قبل از انتخابات هستند و حدود 70 درصد از آرا. را تشکیل می دهند. 2020 اولین سالی است که پنسیلوانیا گزینه های رای گیری از طریق پست را برای همه رای دهندگان گسترش می دهد و انتظار می رود جمهوری خواهان در این ایالت در روز انتخابات تعداد بیشتری رأی دهند ، که مطابق با نظرسنجی است که نشان می دهد اعضای GOP در سراسر کشور ترجیح می دهند در سه شنبه آینده رای دهند.

تگزاس

بیش از 7.8 میلیون تگزاسی در حال حاضر در سال جاری رای آورده اند. این بیشتر از کل آرا قبل از روز انتخابات در سال 2016 و حدود 87٪ از کل مشارکت ایالت از چهار سال پیش است.

رأی دهندگان جوانتر در تگزاس در اوایل سال جاری با تعداد بیش از 850،000 رأی گیری به تعداد بسیار بیشتری نسبت به این مرحله رأی داده اند. آنها در حال حاضر 12٪ از آرا قبل از انتخابات را تشکیل می دهند ، یک هفته قبل از انتخابات 2016 ، 6٪ سهم را دو برابر می کنند.

تگزاس یکی از تنها ایالت های کلیدی است که در آن سهم رای دهندگان سیاه پوستان از آرا cast اندکی نسبت به چهار سال پیش کمی کاهش یافته است. در این مرحله در سال 2016 ، رأی دهندگان سیاهپوست 15٪ آرا قبلی را به خود اختصاص دادند. اکنون آنها در 13 هستند. رأی دهندگان اسپانیایی تبار ، همسان با سطح 2016 ، همچنان 20٪ درصد دومین سهم رای دهندگان اولیه را تشکیل می دهند.

رأی دهندگان سفیدپوست 61٪ آرا اولیه را تشکیل می دهند که کمترین سهم از کل ایالت های مهم ذکر شده در اینجا است. این تعداد تقریباً همان است که در چهار زمان پیش در این زمان بوده است.

ویسکانسین

در حال حاضر بیش از 1.3 میلیون نفر در ویسکانسین رأی داده اند - تقریبا نیمی از کل انتخابات ریاست جمهوری این ایالت.

ویسکانسین در مقایسه با این نقطه در سال 2016 کاهش قابل توجهی در سهم رای دهندگان زودرس 65 سال یا بیشتر مشاهده کرده است. چهار سال پیش ، 52٪ از رای دهندگان اولیه 65 سال یا بالاتر بودند. اکنون ، این رای دهندگان 38 درصد را تشکیل می دهند.

در ویسکانسین ، ترکیب نژادی فعلی کسانی که قبلاً رأی داده اند تقریباً مشابه آنچه در این مرحله در سال 2016 بوده است. رای دهندگان سفید 89٪ آرا را تشکیل می دهند ، رای دهندگان سیاهپوست 5٪ ، رای دهندگان اسپانیایی تبار 3٪ را به خود اختصاص می دهند. و رای دهندگان آسیایی با 2٪.

مجله کوروش بزرگ: وبلاگ خبری، تاریخی و تحلیلی

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24582

به "بسته خبری، سرکوب و ابطال آرای بایدن در ایالت های سرنوشت ساز، شرایط آرای زودهنگام و نظرسنجی ها در سطح ملی و ایالتی شرایط نظرسنجی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته خبری، سرکوب و ابطال آرای بایدن در ایالت های سرنوشت ساز، شرایط آرای زودهنگام و نظرسنجی ها در سطح ملی و ایالتی شرایط نظرسنجی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید