بهترین ورزش برای چشم ها

به گزارش شیوا مارکت، چشم ها همچون دوربین بدن عمل نموده و به فرد اجازه می دهند که تماشا کند و به حافظه بسپارد.

بهترین ورزش برای چشم ها

به گزارش خبرنگاران، اندام های بدن نیز همچون تجهیزاتی که به کار گرفته می شوند درصورتیکه استفاده افراطی از آن ها گردد به استراحت احتیاج دارند تا عملکرد صحیح خود را داشته باشند.

نتایج یک آنالیز نشان داد کارمندان به طور میانگین سالانه 1700 ساعت را به کار با رایانه اختصاص می دهند که در این بین کار با گوشی های هوشمند و تبلت در مواقع استراحت نیز به آن اضافه می گردد.

استفاده بیش از حد از گوشی های هوشمند و رایانه با بروز عارضه های چشمی از قبیل فشار چشم، خشکی، سردرد و بی خوابی مرتبط است. با این وجود، افراد همچنان مدت زمان زیادی را به کار با این تجهیزات اختصاص می دهند. برای بسیاری از افراد خودداری از کار با این تجهیزات و استراحت دادن به چشم ها سخت است. با این حال تمریناتی وجود دارد که با انجام آن ها می توان به چشم ها استراحت داد.

یوگای چشم از جمله این تمرینات است. یوگای چشم همچون یوگای مرسوم به دنبال بهبود انعطاف پذیری در چشم هاست. یوگای چشم شامل مجموعه ای از حرکات آرام کننده است که در هر زمان از روز قابل انجام است.

سایت تخصصی مدیکال دیلی در این مقاله به بعضی از این تمرینات اشاره نموده است:

تمرین 20 ثانیه ای: شیئی را که در فاصله دور از شما قرار گرفته است انتخاب نموده و برای مدت 20 ثانیه بدون پلک زدن به آن خیره شوید. سپس انگشت شست خود را از همین فاصله دور زیر شیء مزبور نگه دارید و سپس و تمرکز نگاه خود را بین شیء و نوک انگشت تان تغییر دهید.

مرطوب کردن چشم ها: در این روش کافیست فرد برای مدت چند ثانیه به جهت های مختلف نگاه کند یا با چشم ها حرکت زیگزاگی داشته باشد. این روش به افزایش رطوبت کره چشم یاری می نماید.

پلک زدن سریع: چند بار پلک بزنید و سپس چشم ها را برای مدت 20 ثانیه بسته نگه دارید. با چشم های بسته سعی کنید به جهات پایین، بالا، چپ و راست نگاه کنید، در همین حالت و روی هر جهت، پنج ثانیه مکث نموده و سپس جهت نگاه را در حالی که هنوز چشم هایتان بسته است تغییر دهید.

قرار دادن کف دست ها روی چشم: دست ها را به یکدیگر ساییده تا گرم شوند. چشم ها را بسته و کف دست ها را روی آن قرار دهید تا زمانیکه احساس کنید چشم ها گرمای دست ها را جذب نموده اند.

یوگای چشم برای کاهش فشار چشم نیز مفید است. هرچند، ممکن است در بعضی شرایط و بیماری ها از قبیل آب مروارید و آب سیاه بی اثر باشد.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14314

به "بهترین ورزش برای چشم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین ورزش برای چشم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید