تاکید قزاقستان و امارات متحده عربی بر توسعه بیشتر روابط دوجانبه

به گزارش شیوا مارکت، وزیر امور خارجه قزاقستان در چارچوب سفر خود به امارات با وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

تاکید قزاقستان و امارات متحده عربی بر توسعه بیشتر روابط دوجانبه

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در دوشنبه، بیبوت آتامقول اف وزیر امور خارجه قزاقستان در چارچوب سفر خود به امارات متحده عربی با شیخ منصور بن زید آل نهیان معاون نخست وزیر و عبدالله بن زید آل نهیان وزیر امور خارجه این کشور دیدار کرد.

در این دیدار وزیر خارجه قزاقستان و معاون نخست وزیر امارات به روحیه مشارکت بی نظیر 2 کشور و همچنین سطح بالای تعاملات دوجانبه اشاره و گفت: در 27 سال برقراری مناسبات دیپلماتیک میان 2 کشور ارتباطات قزاقستان و امارات در حوزه های سیاسی، تجاری، مالی، فرهنگ و انسانی به طور پویا رو به توسعه است.

آتامقول اف، امارات را یکی از شرکای کلیدی قزاقستان در خاورمیانه مطرح نمود و گفت: ما آماده هستیم تا به طور فعال روی متنوع سازی مناسبات دو جانبه خود با این کشور کار کنیم.

وی با اشاره به مهم ترین روندهای سیاسی داخلی در قزاقستان گفت: این کشور مانند قبل برای گسترش و تقویت روابط محبت آمیز و با اعتماد با امارات کوشش خواهد نمود.

طرفین همچنین مسائل مربوط به ملاقات و سفرهای آینده در سطوح عالی میان 2 کشور را مورد آنالیز قرار دادند.

شیخ منصور بن زید آل نهیان نیز به نوبه خود گفت: روابط کشورش با قزاقستان از ماهیت خاصی برخوردار است و ما نباید در چارچوب روابط فعلی خود محدود شویم، بلکه باید روابط میان 2 کشور را در یک سطح کیفی جدید قرار دهیم، زیرا تمام فرصت های لازم برای اجرای این امر را در اختیار داریم.

وی اطمینان داد که امارات علاقه مند به گسترش همکاری های سرمایه گذاری با قزاقستان از جمله ساخت تاسیسات زیرساختی در بخش گردشگری است.

در این دیدار تاکید شد که مجتمع چند منظوره ابوظبی پلازا در شهر نورسلطان نمونه موفقی از همکاری های سرمایه گذاری و نمادی از روابط برادرانه بین قزاقستان و امارات می باشد.

وزیر امور خارجه قزاقستان در چارچوب سفر خود به امارات با همتای اماراتی خود که همزمان ریاست کمیسیون بین دولتی قزاقی و اماراتی را بر عهده دارد دیدار و گفت وگو کرد.

2 طرف طی این دیدار مسائل اصلی دستور کار دوجانبه را هماهنگ و در خصوص مسائل مهم بین المللی و منطقه ای گفتگو کردند.

طرفین با تاکید به عدم وجود اختلاف نظر در زمینه موضوعات مورد علاقه 2 طرف تمایل متقابل برای توسعه بیشتر همکاری میان وزارتخانه های امور خارجه 2 کشور به وسیله رایزنی های سیاسی تایید کردند.

در این ملاقات بر همکاری های تجاری، مالی و سرمایه گذاری که ابزار موثر توسعه آن فعالیت کمیسیون بین دولتی 2 کشور عنوان شد، تمرکز شده است.

وزیر خارجه قزاقستان با اشاره به بهبودی فضای سرمایه گذاری در قزاقستان از همتای اماراتی خود برای سرمایه گذاری فعال در اقتصاد این کشور دعوت کرد.

طرفین با بیان اینکه بین سال های 2005 تا 2019 میلادی میزان ناخالص سرمایه گذرای مستقیم امارات متحده عربی در قزاقستان 2.1 میلیارد دلار را تشکیل داده گفتند: این شاخص با پتانسیل موجود 2 کشور مطابقت ندارد.

روسای نهادهای دیپلماتیک قزاقستان و امارات در این دیدار خاطر نشان کردند که 2 کشور چشم انداز خوبی برای توسعه همکاری ها در بخش قضایی دارند.

طرفین در سرانجام این ملاقات در خصوص گسترش و تعمیق بیشتر تعاملات متقابل با استفاده از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود میان 2 کشور توافق کردند.

انتهای پیغام/.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10237

به "تاکید قزاقستان و امارات متحده عربی بر توسعه بیشتر روابط دوجانبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید قزاقستان و امارات متحده عربی بر توسعه بیشتر روابط دوجانبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید