تایید موافقتنامه اوراسیا برای محدوده آزاد تجاری با ایران

به گزارش شیوا مارکت، اجلاس سران کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در سن پترزبورگ برگزار گردید و در آن موافقت نامه ایجاد محدوده آزاد تجاری با ایران، مورد تایید نهاده شد.

تایید موافقتنامه اوراسیا برای محدوده آزاد تجاری با ایران

به گزارش به نقل از رسانه های روسیه، رهبران کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا بسته ای از اسناد را امضا کردند که در بین آنها اعتبار اجرایی موافقت نامه ایجاد محدوده آزاد تجاری بین این اتحادیه و کشورهای عضو آن از یک طرف و جمهوری اسلامی ایران از طرف دیگر وجود دارد.

در میان اسناد تایید شده که تعداد آن 18 سند عنوان شده است، همچنین استراتژی توسعه فرآیند همگرایی در اتحادیه اقتصادی اوراسیا، بودجه برای سال 2019، ایجاد بازار مشترک نفت و گاز و اجرای توافقنامه همکاری اقتصادی و بازرگانی میان چین و کشورهای عضو این اتحادیه تایید شد.

اجلاس سران اتحادیه اقتصادی اوراسیا به ریاست ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برگزار گردید و در آن روسای جمهور بلاروس، قزاقستان و قرقیزستان و نخست وزیر ارمنستان شرکت داشتند.

تیگران سرکیسیان، رئیس کمیسیون اقتصادی اتحادیه اقتصادی اوراسیا در اجلاس سن پترزبورگ اعلام کرد کشورهای عضو این اتحادیه پیشنهاد ایجاد سیستم پرداخت های مالی برای پرداخت های دوجانبه بین این کشورها را آنالیز می نمایند.

رئیس جمهوری روسیه روز هشتم آذر با امضای توافقنامه ایجاد محدوده آزاد تجاری میان ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، آن را تایید و برای اجرا ابلاغ کرد. لازم به ذکر است ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا موافقتنامه موقت ایجاد محدوده آزاد تجاری را روز 27 اردیبهشت ماه در آستانه پایتخت قزاقستان امضا کردند.

منبع: ایرنا

quiz1.ir: مجله آزمون اول: مجله خبری تحلیل صنایع آموزشی و کارگاهی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 2425

به "تایید موافقتنامه اوراسیا برای محدوده آزاد تجاری با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید موافقتنامه اوراسیا برای محدوده آزاد تجاری با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید