تبریک تلفنی ترامپ و پمپئو به رئیس جمهور جدید برزیل

به گزارش شیوا مارکت، ایسنا نوشت: رییس جمهور جدید برزیل پس از پیروزی در دور دوم انتخابات این کشور اظهار کرد، قوانین مالکیت اسلحه را کاهش خواهد داد و برای دیدار با ترامپ به واشنگتن می رود.

تبریک تلفنی ترامپ و پمپئو به رئیس جمهور جدید برزیل

ژایر بولسونارو، رییس جمهور جدید برزیل در سخنان خود پس از پیروزی در دور دوم انتخابات این کشور متعهد شد که به اصول دموکراتیک پایبند بماند.

بولسونارو در نخستین صحبت های خود پس از پیروزی در انتخابات، در ویدئویی که در فیسبوک منتشر کرد گفت: متعهد می شوم که این دولت از قانون اساسی کشور، آزادی و خداوند دفاع کند.

رییس جمهور جدید برزیل اظهار کرد، در امسال میلادی و حتی پیش از شروع به کار دولتش در یکم ژانویه 29، کنگره این کشور را برای کاهش محدودیت های مالکیت اسلحه تحت فشار قرار خواهد داد. او تاکید نمود که گسترش مالکیت اسلحه به کاهش جرایم یاری خواهد نمود.

بولسونارو همچنین گفت که قصد دارد سرخیو مورو، قاضی مبارزه با فساد برزیل را که سیاستمداران قدرتمندی نظیر لوییس ایناسیو لولا داسیلوا، رییس جمهور سابق برزیل و شماری از تاجران را به زندان انداخته، نامزد تصدی وزارت دادگستری کند.

این رییس جمهور راست گرا که به ترامپ برزیل مشهور است، اظهار کرد که تصمیم دارد تبلیغات دولتی را از رسانه های دروغگو حذف کند. او که پیش از این نیز از رسانه ها انتقاد نموده بود، با این اقدام فشار خود را بر رسانه ها افزایش خواهد داد.

او ضمن حمایت از صنعت فراوری اتانول متعهد شد که در بخش زیست سوخت مشارکت کند. بولسونارو گفت: برزیل پیش از این سردمدار فراوری اتانول بوده و مطمئنا بار دیگر نیز این صندلی را به دست خواهد آورد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا نیز که پس از پیروزی بولسونارو به وی تلفنی تبریک گفته بود اظهار کرد، تماس تلفنی بسیار خوبی با بولسونارو داشته و طی آن برای پیروزی در انتخابات به او تبریک گفته است. ترامپ همچنین در پیامی توییتری نوشت، این دو رهبر برنامه ریزی نموده اند تا در زمینه تجاری، نظامی و دیگر زمینه ها با یکدیگر همکاری نزدیکی داشته باشند.

تماس تلفنی دوستانه ترامپ با بولسونارو می تواند نشان دهنده روابط سیاسی نزدیک میان این دو قدرت اقتصادی آمریکا باشد که هر دوی آن ها هم اکنون تحت رهبری پوپولیست های محافظه کار قرار دارند.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز در گفت وگویی تلفنی با بولسونارو، ضمن تبریک به او به مناسبت پیروزی اش در انتخابات برزیل، همکاری در اولویت های سیاست خارجی از جمله در مساله ونزوئلا، مبارزه با جرایم فراملیتی و راه های تقویت روابط اقتصادی را بیان کرد.

بولسونارو متعهد شده است که فشار خود را بر دولت چپگرای ونزوئلا برای برگزاری انتخابات آزاد افزایش دهد.

رییس دفتر آینده بولسونارو به خبرگزاری رویترز گفت، رییس جمهور جدید برزیل در نخستین سفر خارجی خود از شیلی دیدار خواهد نمود و پس از آن به آمریکا سفر می نماید.

523

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 1569

به "تبریک تلفنی ترامپ و پمپئو به رئیس جمهور جدید برزیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبریک تلفنی ترامپ و پمپئو به رئیس جمهور جدید برزیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید