تبعات پرونده پروپئیج، ورژن 2019

به گزارش شیوا مارکت، پرونده پروپئیچ و آیین نامه انضباطی به روز شده فیفا، زنگ خطری جدی برای مدیران باشگاه های فوتبال است.

تبعات پرونده پروپئیج، ورژن 2019

تبعات پرونده پروپئیج، ورژن 2019

استقلال چطور توانست از خطر محرومیت رها گردد؟ شکایت پروپئیچ و سرانجام مهلت فیفا بابت پرداخت طلب 430 هزار دلاری اش می توانست همین حالا به محرومیت استقلال از دو پنجره جابجاییی منجر گردد. اگر تاریخ شکایت پروپئیچ به بعد از به روزسانی آیین نامه انضباطی مربوط می شد.

ماده چهاری که ایسنا در اعلام خبر محرومیت استقلال به آن استناد نموده بود، در حقیقت بخشی از آیین نامه جدید کمیته انضباطی بود که می گفت: اگر مبلغ بدهی به طلبکار پرداخت نگردد و رسید آن برای کمیته انضباطی فیفا و فدراسیون فوتبال ایران تا زمان تعیین شده (60 روز بعد از ابلاغ این حکم یعنی 26 اردیبهشت) تعیین نگردد، محرومیت از جذب بازیکن جدید چه ایرانی و چه خارجی برای دو پنجره جابجایی اعمال می گردد که این محرومیت از روز اول پنجره جابجایی بعدی اعمال می گردد. در صورتی که تاریخ این مهلت به سرانجام برسد محرومیت از جذب بازیکن در سطح داخلی و بین المللی از طرف فدراسیون فوتبال ایران و فیفا به صورت اتوماتیک، اعمال می گردد، بدون تصمیم رسمی دیگر یا ابلاغ دیگری از طرف کمیته انضباطی فیفا یا دبیرکل آن. این محرومیت شامل تمام رده های سنی باشگاه از بزرگسالان تا نونهالان می گردد.

آیین نامه پیشین انضباطی فیفا اما این مهلت را به باشگاه ها می دهد که بعد از سرانجام مهلت مقرر شده، همچنان برای پرداخت بدهی خود زمان داشته باشند. شکایت پروپئیچ هم در زمان آیین نامه قبلی به فیفا رسیده و مطابق با آیین نامه قبلی با آن برخورد شده است.

باشگاه استقلال در واقع بابت زمان این شکایت شانس آورده بود چرا که اگر قرار بود برای همین پرونده، مطابق آیین نامه جدید انضباطی رأی صادر گردد، بی تردید باشگاه استقلال در حال حاضر از دو پنجره جابجاییی محروم بود و هیچ راه جبرانی هم برای باشگاه وجود نداشت.

اینکه باشگاه استقلال توانسته از خطر محرومیت عبور کند و پرونده سنگین پروپئیچ را از سر بگذراند، نمی تواند باعث گردد که سایر باشگاه ها هم به امید از سر گذراندن این محرومیت ها نسبت به بدهی های خود بی تفاوت باشند. پرونده پروپئیچ و آیین نامه انضباطی به روز شده فیفا، زنگ خطری جدی برای مدیران باشگاه های فوتبال است که بی توجهی به آن می تواند به بهای نابودی شان تمام گردد.

2 - 300

تور پاریس: تور پاریس: سفر به نگین شهر ها اروپا و فرانسه

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 8015

به "تبعات پرونده پروپئیج، ورژن 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبعات پرونده پروپئیج، ورژن 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید