تحلیلگر عراقی: بغداد باید از دولت سعودی به شورای امنیت شکایت کند

به گزارش شیوا مارکت، یک تحلیلگر عراقی گفت که زندان های این کشور مملوء از تروریست های سعودی است و بغداد باید از دولت ریاض به شورای امنیت شکایت کند.

تحلیلگر عراقی: بغداد باید از دولت سعودی به شورای امنیت شکایت کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سعد الکعبی تحلیلگر عراقی در واکنش به فایل صوتی منتشر شده از گفت و گوی منسوب به یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان با معمر قذافی دیکتاتور معدوم لیبی، گفت که دولت بغداد باید از ریاض به شورای امنیت شکایت کند.

او به وبگاه المعلومه گفت که دولت عراق می تواند به وسیله شورای امنیت و سازمان ملل، عربستان سعودی را به دلیل جنایت هایی که تروریست های سعودی در عراق انجام داده اند به محاکمه بکشاند.

الکعبی تأکید کرد که بغداد باید خواهان پرداخت غرامت اقتصادی از سوی دولت سعودی گردد؛ نه اینکه وزیر اقتصادی خود را به ریاض بفرستد و این اقدام سبک شمردن خون مردم عراق است.

وی اضافه کرد: انتشار فایل صوتی لو رفته از گفت و گوی قذافی و بن علوی، بار دیگر مسأله اقدامات و جنایت های عربستان سعودی و همپیمانانش در حق مردم عراق را مطرح می نماید.

به گفته این تحلیلگر عراقی، زندان های این کشور مملوء از تروریست های سعودی است و علاوه بر آن، تروریست های دیگری نیز از این کشور هستند که همچنان دست به عملیات می زنند و صرف وجود این تروریست ها برای اقامه دعوی علیه دولت سعودی به اتهام نقض منشور سازمان ملل کفایت می نماید.

روز آدینه یک فایل صوتی منسوب به یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان در گفت و گو با معمر قذافی دیکتاتور معدوم لیبی منتشر شد که در آن بن علوی به قذافی می گوید مقامات سعودی به اطلاع او رسانده اند که 4000 تروریست سعودی در عراق فعالیت دارند.

این فایل صوتی که به نظر می رسد مربوط به سال 2004 باشد، خشم بسیاری از شخصیت های عراقی را موجب شده است. (جزئیات بیشتر)

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 20288

به "تحلیلگر عراقی: بغداد باید از دولت سعودی به شورای امنیت شکایت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیلگر عراقی: بغداد باید از دولت سعودی به شورای امنیت شکایت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید