تشدید موج گرما در اقیانوس های دنیا

به گزارش شیوا مارکت، آنالیز های کارشناسی نشان می دهد تعداد موج گرمایی که اقیانوس های دنیا را تحت تاثیر قرار می دهد به طور فزاینده ای افزایش پیدا نموده است.

تشدید موج گرما در اقیانوس های دنیا

به گزارش خبرنگاران، کارشناسان محیط زیست با بیان اینکه تعداد موج گرمایی که در اقیانوس های دنیا اتفاق می افتد، به طور فزاینده ای افزایش پیدا نموده، اظهار داشتند: موج گرما در اقیانوس ها همچون آتش سوزی های جنگلی خسارت های جبران ناپذیری را از خود به جا می گذارد.

خسارت های به جا مانده در این اکوسیستم ها علاوه بر آنکه حیات دریایی را نابود می نماید برای بشر نیز فاجعه بار است زیرا بشر به منظور تامین اکسیژن، غذا و از بین بردن کربن دی اکسید ناشی از گرمای آب و هوا در اتمسفر به اقیانوس ها وابسته است.

گرمای دنیای به تدریج میانگین دمای اقیانوس ها را افزایش داده اما این تحقیق اولین آنالیز دنیای و نشان دهنده موج گرمای اقیانوس ها در مواقعی است که دما برای مدت پنج روز یا بیشتر به بالاترین سطح می رسد.

به گزارش روزنامه گاردین، در این تحقیق آمده است: موج گرمایی که اقیاوس های دنیا را تحت تاثیر قرار می دهد متداول تر، طولانی تر و شدیدتر شده و دفعات موج گرمای گزارش شده که طی چند سال اخیر مورد مطالعه قرار گرفته سه برابر شده است. همچنین بیشتر شدن موج گرما باعث از بین رفتن جنگل های کلپ، صخره های مرجانی و علف های دریایی شده است؛ گونه هایی که حیات اقیانوس ها به آن بستگی دارد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3904

به "تشدید موج گرما در اقیانوس های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید موج گرما در اقیانوس های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید