معین تکلیف سخت و زیان آور بودن آتش نشانی تا یک ماه آینده

به گزارش شیوا مارکت، خبرنگاران آنلاین:مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: کارگروه آنالیز نحوه اصلاح قوانین مربوط به همسان سازی سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشانان تا یک ماه آینده نظر خود را اعلام می نماید.

معین تکلیف سخت و زیان آور بودن آتش نشانی تا یک ماه آینده

مهدی داوری در مورد آخرین وضعیت سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشانی در شهر تهران گفت: مسئله ای که وجود دارد تفاوت بین دو قانون است؛ قانونی که آتش نشانان تهران با آن سخت و زیان آور بازنشسته می شوند متفاوت با قانون سازمان تامین اجتماعی بوده و این دو گروه در نحوه بازنشستگی و محاسبه سخت و زیان آور بودن شغل شان تفاوت هایی دارند.

به گزارش شهرنوشت به نقل از خبرگزاری فارس، او اضافه نمود: تفاوت این است که برای بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ده سال سنوات ارفاقی در نظر گرفته شده است در حالی که برای بازنشستگان سازمان آتش نشانی تنها پنج سال سنوات ارفاقی در نظر گرفته شده است.

داوری گفت: حقوق بگیران تأمین اجتماعی بر اساس تبصره شماره 2 ماده 76 قانون تامین اجتماعی بازنشسته می شوند در حالی که در آتش نشانی تهران افرادی که عضو صندوق بازنشستگی هستند بر آن اساس بازنشسته می شوند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران توضیح داد: چندی قبل یک کار گروهی در سازمان آتش نشانی و شهرداری تهران تشکیل شد تا بتوانند اصلاحات مربوط به همسان سازی این قانون را انجام دهند البته این همسان سازی باید آنالیز گردد که با توجه به اختیارات شورای شهر تهران ممکن است یا خیر و باید به مجلس برود و مجلس برای آن تصمیم بگیرد.

او گفت: این موضوع در حال آنالیز است و امیدواریم تا یک ماه آینده به نتیجه برسیم که فرآیند آنالیز آن چگونه باشد.

داوری اظهار داشت البته یادمان باشد که سختی کار شامل آتش نشانان تهران هم می گردد ولی با یک سری تفاوت ها.

او در مورد قدم هایی که برای بازنشستگی و سخت و زیان آور محسوب شدن شغل آتش نشانان تهرانی برداشته شده است گفت: قبلا عنوان می شد که حداقل باید فرد 50 سال سن داشته باشد که این محدودیت برداشته شد و با هر سنی افراد می توانند بازنشسته شوند.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: در گذشته بودجه خاصی برای این موضوع اختصاص نیافته بود که این بودجه هم با عدد قابل توجهی اختصاص یافته است و با همین بودجه موجود می گردد همکارانمان را بازنشسته کنیم.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5855

به "معین تکلیف سخت و زیان آور بودن آتش نشانی تا یک ماه آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معین تکلیف سخت و زیان آور بودن آتش نشانی تا یک ماه آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید