تقویت همکاری های اتحادیه آفریقا و شرکت هوآوی

به گزارش شیوا مارکت، شرکت هوآوی اعلام نمود اتحادیه آفریقا با این شرکت یک توافقنامه به منظور تقویت همکاری در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات امضا نموده است.

تقویت همکاری های اتحادیه آفریقا و شرکت هوآوی

به گزارش ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، شرکت چینی تجهیزات مخابراتی هوآوی روز آدینه بیان کرد اتحادیه آفریقا با این شرکت یک توافقنامه به منظور تقویت همکاری در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات امضا نموده است.

شرت هوآوی با انتشار بیانیه ای بیان کرد: هدف اصلی این توافقنامه، تقویت همکاری های دوجانبه در پنج حوزه است: خروجی بالا، اینترنت اشیاء، رایانش ابری، اینترنت نسل پنجم و هوش مصنوعی.

این خبر در حالی اعلام می گردد که جنگ تجاری میان چین و آمریکا بر سر شرکت هوآوی بالا گرفته است.

شرکت هوآوی در ماه مه (اردیبهشت-خرداد) از جانب آمریکا در فهرست شرکت های مشکوکی نهاده شد که شرکت های آمریکایی اجازه فروش تجهیزات به آن ها را ندارند.

دولت ترامپ، شرکت هوآوی را مظنون به جاسوسی به نفع پکن می داند. چین نیز روز آدینه از تهیه فهرستی از شرکت های خارجی غیر قابل اعتماد اطلاع داد.

توافق انجام گرفته میان هوآوی و اتحادیه آفریقا در ادامه توافقی است که در فوریه 2015 (بهمن و اسفند 1393) میان آن ها منعقد شد.

فیلیپ وانگ (Philippe Wang)، مسئول بخش آفریقای شمالی هوآوی، گفت: این همکاری نشان دهنده اعتماد اتحایه آفریقا به هوآوی است. ما امیدواریم که به شایعات مربوط به نشت داده ها به وسیله تجهیزات هوآوی انتها داده گردد. اتحادیه اروپا دست به یک حسابرسی کامل از سیستم رایانه ای خود زده است و نتایج این حسابرسی، ادعا های مطرح شده توسط رسانه ها را رد می نماید.

روزنامه فرانسوی لو موند در سال 2018 میلادی (1397-1396 شمسی)، به نقل از منابعی درون اتحادیه آفریقا بیان کرد که چین از مقرّ این اتحایه در آدیس آبا آبا جاسوسی نموده است.

بنابر ادعای روزنامه لوموند، جاسوسی از اتحادیه آفریقا از سال 2012 میلادی (1394-1390 شمسی)، تاریخ انتها احداث ساختمان این اتحادیه توسط چین، صورت می گرفته است.

موسی فکی محمد (Moussa Faki Mahamat)، رییس کمیسیون اتحادیه آفریقا این ادعا ها را کذب خواند.

به نوشته لوموند، سرور های اتحادیه آفریقا در سال 2017 میلادی (1396-1395 شمسی) به دنبال کشف اشکال در آن ها تعویض شدند و ساختار رایانه های اتحادیه نیز به روز شد.

چین به عنوان اولین شریک تجاری آفریقا، چندین میلیارد دلار در زیر ساخت های این قاره (جاده سازی، راه آهن، بنادر) و یا در حوزه صنعت سرمایه گذاری نموده است.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6419

به "تقویت همکاری های اتحادیه آفریقا و شرکت هوآوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت همکاری های اتحادیه آفریقا و شرکت هوآوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید