جاذبه های گردشگری پاناما

به گزارش شیوا مارکت، کشور پاناما یکی از کشورهای آمریکای مرکزی است که مرکز آن شهر پاناماسیتی می باشد. پاناما در ابتدا مستعمره اسپانیا بود و بعدها جزوی از کشور کلمبیا به شمار می رفت. اما خاتمه در سال 1903 مستقل شد و کشور پاناما به وجود آمد. اهمیت این کشور به خاطر کانال پاناما است. کانال پاناما سهم عمده ای در حمل و نقل دریایی جهانی دارد و عمده عایدی پاناما به همین کانال بستگی دارد.

جاذبه های گردشگری پاناما

کشور پاناما از نظر جغرافیایی موقعیت ویژه ای دارد. داشتن مرزهای ساحلی زیاد با دریاهای آزاد و قرار گرفتن در منطقه ای حاره ای، باعث شده تا این کشور شاهد بارش های فراوانی باشد و از این جهت کشوری سرسبز با منظره ها طبیعی بکر و دیدنی است. رشته کوه های بلندی این کشور را به دو قسمت تقسیم نموده است و تقریبا هر نوع جاذبه طبیعی را می توان در این کشور زیبا دید.

فرهنگ مردم این کشور همچون دیگر کشورهای این منطقه با پایکوبی و شادی درآمیخته است. فرهنگ پاناما ترکیبی از فرهنگ اروپایی، سرخپوستی و آفریقایی است و این موضوع باعث ایجاد یک فرهنگ نو شده است. پایکوبی های اسپانیایی با آهنگ های مخصوص آفریقا انجام می گردد و مراسم اروپایی با زمینه های سرخپوستی برگزار می گردد. فستیوال های متعدد که بیشتر آنها شاد و به همراه پایکوبی و آواز است، بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ مردم آمریکای جنوبی است.

تنها همسایه های پاناما، کشورهای کلمبیا و کاستاریکا هستند. جزایر پاناما یکی از زیباترین منطقه ها گردشگری پاناما هستند که با طبیعت زیبا و بکر خود هرساله گردشگرهای زیادی را جذب می نمایند. کانال پاناما، پانامای قدیم، شهر قدیمی، دریاچه گاتون، تپه آنکون، آتشفشان بارو، مرکز تجمعات نیرو دریایی و خیابان آویندا بالبوآ پاناماسیتی از جمله جاذبه های گردشگری کشور پاناما هستند که دیدنشان خالی از لطف نیست.

اطلاعاتی در خصوص کشور پاناما:

زبان رسمی: اسپانیایی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 4 میلیون و 34 هزار نفر

مساحت: 75,517 کیلومتر مربع

واحد پول: بالبوا-دلار آمریکا (PAB-USD)

PAB 1 = $1

پیش شماره: +507

اختلاف زمانی با ایران: هشت ساعت و نیم عقب تر

ویزا: احتیاج به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در خصوص جاذبه های شهرهای کشور پاناما بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری پاناما سیتی پاناما

منبع: ای نشات
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 29758

به "جاذبه های گردشگری پاناما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری پاناما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید