جایزه 5 میلیون دلاری پامپئو در ازای دستگیری رئیس دیوان عالی ونزوئلا

به گزارش شیوا مارکت، وزیر امور خارجه آمریکا گفت، ایالات متحده علیه مایکل خوزه مورنو پرز، رئیس دیوان عالی ونزوئلا، تحریم هایی وضع نموده و برای اطلاعاتی که به دستگیری او بیانجامد، 5 میلیون دلار جایزه معین نموده است.

جایزه 5 میلیون دلاری پامپئو در ازای دستگیری رئیس دیوان عالی ونزوئلا

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پامپئو در این باره اظهار کرد: امروز، تحت برنامه جرم سازمان یافته فراملی، برای اطلاعاتی که به دستگیری یا محاکمه مایکل خوزه مورنو پرز بابت شرکت در جرم سازمان یافته فراملی بیانجامد، جایزه ای تا سقف 5 میلیون دلار معین می کنم. من همچنین مورنو و همسرش را بابت دست داشتن در فساد قابل توجه، مجرم اعلام می کنم.

پامپئو همچنین پرز را متهم کرد که در ازای تغییر نتیجه پرونده های کیفری و مدنی در ونزوئلا، پول یا اموالی را به عنوان رشوه دریافت نموده است.

پامپئو در این باره تشریح کرد: مورنو پرز در ازای اقدامات قضایی، مانند راهنمایی قاضی های دادگاه بدوی برای آزادی بعضی مدافعان خاص یا رد بعضی پرونده های به خصوص در بیش از 20 دادرسی، رشوه دریافت نموده است. او همچنین در شکایت فدرالی که در 12 مارس 2020 (22 اسفند) در ناحیه جنوبی فلوریدا علیه او تشکیل شد، به پولشویی مرتبط با دریافت رشوه متهم شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت: دپارتمان خزانه داری آمریکا، در مه 2017 مورنو پرز را در لیست تحت پیگرد معین ویژه ملی بنا بر دستور اجرایی 13692 مربوط به ونزوئلا، قرار داد.

با سخنان امروز پامپئو، به طور قطع ورود مورنو پرز و همسرش به آمریکا، غیرمجاز است.

hecaconf.ir: مجله خبری و تحلیلی صنایع کشاورزی و تولیدی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 21751

به "جایزه 5 میلیون دلاری پامپئو در ازای دستگیری رئیس دیوان عالی ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه 5 میلیون دلاری پامپئو در ازای دستگیری رئیس دیوان عالی ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید