جزئیات طرح اقدام ملی مسکن در گلستان

به گزارش شیوا مارکت، مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان از شروع ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در بعضی از شهرهای استان گلستان در هفته جاری اطلاع داد.

جزئیات طرح اقدام ملی مسکن در گلستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، حسین محبوبی اظهار کرد: وزارت راه و شهرسازی در تازه ترین اقدام خود در حوزه مسکن طرح اقدام ملی تامین مسکن را در سطح 10 استان کشور آغاز نموده است که استان گلستان نیز جزو این طرح است.

وی درخصوص شرایط متقاضیان در طرح مسکن ملی، اضافه نمود: در این طرح شروط تاهل فاقد مالکیت خصوصی، عدم استفاده از امکانات دولتی از قبیل زمین، آپارتمان یا تسهیلات ویژه یارانه دار و داشتن 5 سال سابقه سکونت در شهر لحاظ شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان خاطر نشان کرد: توانایی تامین هزینه ساخت مسکن به غیر از تسهیلات بانک و امکان سپرده گذاری 300 میلیون ریال در بانک مسکن به منظور اطمینان از توانایی متقاضی از دیگر شرط های ثبت نام است و زنان خود سرپرست نیز باید حداقل 35 سال سن داشته باشند تا بتوانند در این طرح نام نویسی نمایند.

محبوبی، تعهد مرحله نخست این طرح را در استان گلستان 1760 واحد بیان نمود و گفت: از این تعداد 1000 واحد در گرگان، 200 واحد در گنبدکاووس، 200 واحد در بندر ترکمن، 60 واحد در آق قلا و 300 واحد در آزادشهر است و این تعداد در مرحله بعدی طرح افزایش و در صورت حل شدن زمین مسکن، تعداد شهرهای بیشتری را در استان در بر خواهد گرفت.

وی اعلام کرد: میزان تسهیلات طرح اقدام ملی 75 میلیون تومان و نرخ سود بازپرداخت آن 18 درصد است.

مدیر کل راه و شهرسازی گلستان بیان نمود: در این طرح دوره ساخت خانه ها حداکثر دو سال است و بعد از آن پرداخت اقساط آغاز می گردد که دوره زمانی باز پرداخت آن حدود 10 سال است.

محبوبی با اشاره به اینکه زمین های دولتی که در اختیار این طرح قرار گرفته با قیمت تمام شده به متقاضیان عرضه می گردد، توضیح داد: البته متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که خودشان برای ساخت خانه، زمین دارند، در اولویت قرار خواهند گرفت چرا که زمین های دولتی در اختیار این طرح محدود است.

وی یادآور شد: اگر تعداد متقاضیان مسکن ملی از سهمیه در نظر گرفته شده بیشتر باشد، اولویت بندی به وسیله قرعه کشی رایانه ای انجام می گردد.

محبوبی در سرانجام گفت: سامانه ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن بزودی رونمایی و اعلام عمومی می گردد.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13442

به "جزئیات طرح اقدام ملی مسکن در گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طرح اقدام ملی مسکن در گلستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید