جلیقه زردهای فرانسه پررنگ تر به میدان آمدند

به گزارش شیوا مارکت، معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه زردها دو روز پس از رد قانون ضدخرابکاری از سوی شورای قانون اساسی فرانسه محکم تر به میدان آمدند.

جلیقه زردهای فرانسه پررنگ تر به میدان آمدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، معترضان فرانسوی موسوم به جلیقه زردها دو روز پس از رد قانون ضدخرابکاری از سوی شورای قانون اساسی فرانسه، با حضور پررنگ تر نسبت به هفته گذشته در بیست و یکمین شنبه متوالی، تجمع اعتراض خود را در شهرهای مختلف فرانسه برگزار کردند.

به گزارش یورو نیوز، مطابق اعلام وزارت کشور فرانسه در مجموع 6 هزار و 300 معترض جلیقه زرد روز شنبه در سراسر فرانسه به خیابان آمدند. از این میزان 3 هزار و 100 نفر در خیابان های پاریس دست به اعتراض زدند. این در حالی است که هفته گذشته تعداد آنها در پاریس یکهزار و 800 نفر و در کل فرانسه 5 هزار و 600 نفر گزارش شده بود.

جلیقه زردها با حضور در خیابان های پاریس، لیون، دیژون، نیس، نانت، مونت پلیه، بوردو، تولوز و سنت اتین ضمن تاکید بر ادامه اعتراض های سراسری خود شعارهای علیه امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه سر دادند.

مجلس فرانسه اخیرا لایحه ضدخرابکاری دولت فرانسه را که با هدف تشدید برخورد با اقدام های مخرب معترضان تدوین شده بود، تصویب کرد ولی این قانون روز پنجشنبه از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد.

جلیقه زردها معتقدند ارائه این لایحه از سوی دولت آقای ماکرون نشان دهنده روحیه دیکتاتوری اوست و خواستار استعفای او هستند.

افزایش خشونت جلیقه زردها طی هفته های اخیر که به تخریب اموال عمومی و مغازه ها و از جمله 760 شعبه بانک منجر شده، انتقادهای عمومی از این جنبش را افزایش داده است.

دولت فرانسه از دو هفته پیش راهپیمایی جلیقه زردها را در بعضی مناطق این کشور از جمله در خیابان مشهور شانزه لیزه ممنوع نمود و جریمه نقض کنندگان این ممنوعیت را از 38 یورو به 135 یورو افزایش داد.

جنبش اعتراضی جلیقه زردهای فرانسه از 17 ماه نوامبر گذشته و در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر افزایش قیمت سوخت و کاهش مالیات ثروتمندان شروع شد ولی به مرور مطالبات آنها رو به افزایش گذاشت.

italyro.ir: تور ونیز: تور ونیز ارزان قیمت، تور ونیز ایتالیا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4711

به "جلیقه زردهای فرانسه پررنگ تر به میدان آمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلیقه زردهای فرانسه پررنگ تر به میدان آمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید