جمع آوری زباله گردها به دستور دادستانی اهواز

به گزارش شیوا مارکت، رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز گفت: شهرداری اهواز در نامه ای خطاب به دادستانی اهواز خواستار جمع آوری زباله گردها برای حفاظت از آنها در مقابل ویروس کرونا شد که این دستور پس از ابلاغ به فرمانداری و نیروی انتظامی اهواز اجرایی می شود.

جمع آوری زباله گردها به دستور دادستانی اهواز

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محمدرضا قنواتی بیان نمود: به دلیل احتمال زیاد خطر ابتلای زباله گردها به ویروس کرونا و وجود زبالههای عفونی خواستار جمعآوری این زباله گردها تا شرایط عادی شده ایم.

وی ادامه داد: شهرداری قوه قهریه برای جمع آوری زباله گردها ندارد اما نیروهای اجرایی شهرداری اهواز در کنار نیروی انتظامی آماده جمع آوری زباله گردها هستند.

قنواتی توضیح داد: البته بحث ساماندهی زباله گردها از پیش وجود داشته و برای قسمت غرب و شرق اهواز نیز پیمانکار تعیین شده است.

وی ادامه داذ: با همکاری این پیمانکاران درحال شناسایی زباله گردها هستیم تا با تعیین ساعت کاری و پوشاندن لباس تعیین، فعالیت این زباله گردها منسجم شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز همچنین در خصوص جمع آوری زباله های عفونی گفت: طبق قانون شهرداری وظیفه ای در قبال جمع آوری پسماندهای عفونی ندارد اما در بیشتر شهرها این وظیفه به شهرداری ها موکول شده است. مقرر شد مطب ها و بیمارستان ها زباله های عفونی خود را ابتدا امحا کنند تا کارگران شهرداری با ماشین آلات مکانیزه این زباله ها را جمع آوری کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر مطب ها این زباله ها را امحا نمی کنند اما بیمارستان ها دستگاه امحای زباله را دارند، زمانی که این دستگاه ها خراب می شود بیمارستان ها تا چند روز آن را تعمیر نمی کنند و زباله ها را به همان شکل اولیه به کارگران شهرداری تحویل می دهند.

تا ظهر روز یکشنبه 18 اسفند تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در خوزستان 69 نفر ثبت شده است که 16 نفر از آنها فوت شده اند.

beauty-of-life.ir: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 17004

به "جمع آوری زباله گردها به دستور دادستانی اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری زباله گردها به دستور دادستانی اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید