حذف وعده صبحانه چه بلایی سرمان می آورد؟

به گزارش شیوا مارکت، خراسان رضوی بر اساس نتایج تحقیقات جدید، تاخیر یا حذف وعده صبحانه با احتمال بیشتر ابتلا به اختلالات روحی در بزرگسالان همراه است.

حذف وعده صبحانه چه بلایی سرمان می آورد؟

به گزارش، محقق این تحقیق جانا ویلسون از دانشگاه تاسمانی استرالیا، اظهار کرد: اختلالات روحی مانند افسردگی می تواند تأثیر زیادی بر افراد، دوستان، خانواده و همچنین جامعه داشته باشد.

وی گفت: رژیم غذایی سالم با ریسک کمتر ابتلا به افسردگی همراه است و هدف ما در این تحقیق درک تأثیر وعده صبحانه بر ابتلا به مسائل روحی ازجمله افسردگی بود.

محققان اطلاعات تحقیقات سلامت بزرگسالان (CDAH) را که در سال 1985، 7 تا 15 ساله بودند را تجزیه وتحلیل کردند.

در این تحقیق بیش از 1000 شرکت کننده در مورد رژیم غذایی خود توضیح دادند و این گروه ازنظر اختلالات روحی نیز مورد ارزیابی قرار گرفتند.

محققان دریافتند افرادی که وعده صبحانه را نادیده گرفته یا آن را تاخیر انداخته بودند، در مقایسه با افراد با برنامه غذایی معمول بیشتر دچار اختلال روحی می شوند.

ویلسون گفت: نتایج این تحقیق نشان داد وعده های غذایی ما مانند آنچه باید بخوریم در سلامت روحی و جسمی ما نقش دارند و علت آن نیز تأثیرات هورمونی و شبانه روزی صرف مواد غذایی در یک زمان خاص است، البته این تأثیر بر افراد سحرخیز و شب زنده دار نیز مؤثر است.

وی بیان کرد: این تحقیق نیز مانند دیگر تحقیقات محدودیت هایی دارد و تعیین نیست حذف صبحانه خطر بروز اختلالات خلقی را افزایش می دهد یا اینکه اختلالات خلقی موجب حذف وعده صبحانه می شوند.

محققان توضیح دادند: این روابط ممکن است دوطرفه باشند و علت آن وجود برخی الگو های غذایی به دلیل ویژگی های کرونوتایپ (عادات زمانی خواب) بر فرد باشد.

وی در ادامه افزود: مطالعات آینده ما مربوط به کرونوتایپ و تعیین تأثیر صرف وعده های غذایی روزانه بر اختلالات روحی خواهد بود.

منبع: ایسنا

تا8: تا8: مجله نقد و بررسی کالا ها و محصولات برندها مختلف

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 15692

به "حذف وعده صبحانه چه بلایی سرمان می آورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف وعده صبحانه چه بلایی سرمان می آورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید