حمایت بیمه های درمانی با ارزهای دولتی

به گزارش شیوا مارکت، مدیرعامل بیمه دانا با اشاره به تاثیر افزایش قیمت ارز بر صنعت بیمه، گفت که تمرکزمان بر روی بیمه های تکمیلی درمان است که در این زمینه همه کوشش مسئولان این است که از ارزهای دولتی برای تامین امکانات درمانی مردم استفاده گردد.

حمایت بیمه های درمانی با ارزهای دولتی

به گزارش خبرنگاران، بیژن صادق در کنفرانس خبری خود با اشاره به شرایط متلاطم اقتصادی و تاثیر آن بر روی صنعت بیمه اظهار کرد: با اینکه این شرایط اقتصادی بر روی صنعت بیمه تاثیراتی گذاشته، اما صنعت بیمه جزو مجموعه هایی است که حداقل نسبت به مجموعه های دیگر عملکرد بهتری داشته است. در بیمه نامه های ثالث و درمان که 75 درصد بیمه ما را تشکیل می دهد. خوشبختانه در این زمینه قوانین خیلی خوبی داریم که باعث می گردد تا بسیاری از مشکلات ما رفع و روند زیاندهی بیمه های ثالث متوقف گردد.

نائب رئیس هیئت مدیره بیمه دانا همچنین به افزایش قیمت ارز و تاثیر آن بر روی صنعت بیمه هم اشاره نمود و گفت: همه کوشش مسئولان این است که از ارزهای دولتی برای تامین امکانات درمانی مردم استفاده گردد. بیمه دانا هم جزو معدود شرکت های بیمه ای است که مبنای درمانی و بیمه اشخاص دارد که به همین خاطر هم نسبت پرتفوی بیمه درمان در بیمه دانا بیشتر است که همین مساله بیمه دانا را در زمینه درمان به یک برند تبدیل نموده است.

او با بیان اینکه بیمه دانا به بیمه گزاران خود تعهد اخلاقی دارد ادامه داد: قوه قضاییه، وزارت ارتباطات و مخابرات، وزارت نیرو، هلال احمر، کمیته امداد و بنیاد شهید برای سال های سال از خدمات بیمه دانا استفاده نموده اند که خوشبختانه ما هم تا حد قابل قبولی توانسته ایم برای بیمه گزاران خودمان یک امنیت خاطر نسبی را ایجاد کنیم.

صادق همچنین با بیان اینکه بیمه دانا از برخی از بیمه گزاران خود مطالبات به تعویق افتاده ای دارد، اظهار کرد: واقعیت این است که برخی از بیمه گزاران ما در برخی شرکت های دولتی ممکن است مطالبات خود را با تاخیراتی پرداخت نمایند، اما از آنجا که ما به بیمه گزاران خود تعهدات اخلاقی هم داریم خود را ملزم به انجام تعهداتمان می دانیم؛ هرچند این مطالبات ممکن است تاخیراتی داشته باشد اما خوشبختانه تاکنون دچار ضرر نشده ایم؛ هر چند در بخشی از بیمه های مسئولیت و مهندسی خود به خاطر شرایط رکود فعالیت های عمرانی روندی نزولی را تجربه نموده ایم.

وی در ادامه به حجم پرتفوی بیمه دانا هم اشاره نمود و گفت: ذخیره صندوق ما در حدود 500 میلیارد تومان است. در بخش بیمه های عمر، بیمه مرکزی سعی دارد تا خرده فروشی بیمه های عمر را افزایش دهد و البته باید ابزارهای آن را هم فراهم کند که مباحثی پیرامون این مساله هم در جریان است.

صادق در خاتمه در پاسخ به سوالی مبنی بر خصوصی یا دولتی بودن بیمه دانا اظهار کرد: واقعیت این است که در بودجه سال 1391 برای بیمه دانا ردیفی تعریف نشده، بنابراین خصوصی است؛ با این حال تا مشخص تکلیف این بیمه توسط سازمان خصوصی سازی این بیمه توسط نمایندگان دولتی حمایت می گردد.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 411

به "حمایت بیمه های درمانی با ارزهای دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت بیمه های درمانی با ارزهای دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید