حیرت دانشمندان از کشف اختاپوسی عجیب در عمق اقیانوس

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، این اختاپوس که توسط اقیانوس نورد ناتیلوس شناسایی شده مانند یک چترنجات در حال باز شدن حرکت می کند و زمانی که بازوهای آن به طور کامل باز می شود شکل یک بالن را به خود می گیرد.

حیرت دانشمندان از کشف اختاپوسی عجیب در عمق اقیانوس

هنوز اطلاعات چندانی در مورد ویژگی های این اختاپوس وجود ندارد، اما حدس های اولیه دانشمندان و زیست شناسان حاکی است که اختاپوس یادشده از خانواده Cirroteuthidae است. البته برخی از آنها نیز عقیده دارند که این اختاپوس یک گونه خانوادگی کاملا جدید است.

پژوهشگران می گویند شیوه باز و بسته شدن بازوهای این اختاپوس برای جانوران محیط اطراف کاملا ترسناک و رعب آور است تا این جانور بتواند خود را در برابر هرگونه تهدیدی به طور کامل حفاظت کند. جالب آنکه اختاپوس یادشده دوربین فیلم برداری ناتیلوس را هم یک تهدید تلقی کرده و در برابر آن ضمن باز کردن بازوها بدن خود را نیز به طور کامل باد کرده است.

اختاپوس یادشده در عمق 1600 کیلومتری آب و در نزدیکی جزیره بیکر در اقیانوس آرام شناسایی شده است. در این منطقه بکر از جهان تا به حال چندین نوع پرنده جدید و آبزی منحصر به فرد دیگر هم شناسایی شده است.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 10507

به "حیرت دانشمندان از کشف اختاپوسی عجیب در عمق اقیانوس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حیرت دانشمندان از کشف اختاپوسی عجیب در عمق اقیانوس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید