خبرنگاران تشکیل اتاق فکر رسانه های آران و بیدگل لازم است

به گزارش شیوا مارکت، کاشان- خبرنگاران- فرماندار آران و بیدگل با اشاره به اهمیت نقش رسانه ها در توسعه پایدار، بر ضرورت تشکیل اتاق فکر رسانه ای در این شهرستان تاکید نمود.

خبرنگاران تشکیل اتاق فکر رسانه های آران و بیدگل لازم است

اسماعیل بایبوردی روز پنجشنبه در آیین تجلیل از اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان آران و بیدگل به مناسبت 17 مرداد، اضافه نمود: با تشکیل اتاق فکر و نشست های هماهنگ اصحاب رسانه، زمینه آنالیز مسائل و ارایه راهکارها برای توسعه پایدار شهرستان فراهم می گردد که مجموعه فرمانداری آماده است تا در این زمینه یاری های لازم را انجام دهد.

وی بیان نمود: ایجاد پایگاه خبری کویری ایران در شهرستان آران و بیدگل هم باید مورد آنالیز اصحاب رسانه قرار بگیرد تا با وحدت و اتحاد خبری بتوانیم رویدادها و ظرفیت های این شهرستان را معرفی کنیم.

فرماندار آران و بیدگل با بیان اینکه اقتصاد رسانه هم باید به جد دیده گردد، اضافه نمود: مجموعه دولت در این شهرستان آمادگی دارد تا با تشکیل کارگاه های گوناگون، سواد رسانه ای مردم و مسوولان را بالاترین حد برساند، چرا که توجه به این مهم موجب رشد و پویایی جامعه خواهد شد.

وی بر ضرورت ترویج سواد رسانه ای، سواد مجازی، سواد فناوری اطلاعات و الکترونیک تاکید نمود و گفت: حرفه خبرنگاری جزو مشاغل سخت و پیشران توسعه قلمداد می گردد و مجهز شدن اقشار مختلف مردم اعم از نوجوانان و جوانان به این سوادها ضرورت دارد.

بایبوردی با اشاره به لزوم تشکیل بانک اطلاعاتی رسانه های جمعی در شهرستان آران و بیدگل تاکید نمود: اگر در جامعه ای قلم آسیب ببیند، در اصل جامعه و کشور آسیب دیده است.

وی رسالت خبرنگاران را تبیین رویدادها و دستاوردهای نظام، دولت و یاری به بسط گردش جریان آزاد اطلاعات بر اساس اصول و اخلاق حرفه ای بیان نمود و ادامه داد: بی شک خبرنگاران این شهرستان با رویکرد توسعه محوری و تعامل سازنده با مسوولان دستگاه های اجرایی دل در گرو توسعه و آبادانی دارند و با رعایت اصل امانتداری، نقد منصفانه و رعایت اخلاق حرفه ای خبرنگاری در بهبود شاخص های متوازن توسعه ای این منطقه گام های موثرتری برمی دارند.

فرماندار آران و بیدگل گفت: نقش آفرینی خبرنگاران شهرستان آران و بیدگل در شرایط بحرانی و از جمله نقش آفرینی آنان در آگاهی بخشی به مردم در دوران حساس کرونایی ستودنی است.

وی تشریح کرد: این شهرستان برای ادامه حرکت شتاب زا در جهت توسعه و دستیابی به پیشرفت روزافزون در کنار دانشگاهیان، صنعتگران، کارآفرینان و مسوولان به همراهی و نقش آفرینی و کوشش خبرنگاران نیز نیازمند است که در این راستا ضرورت دارد، مسوولان دستگاه های اجرایی و مدیران موسسه های عمومی دولتی و غیردولتی از ظرفیت ها و توانمندی های رسانه ای در اجرای برنامه های توسعه ای، فرهنگی و اجتماعی بهره حداکثری ببرند.

نقش اصحاب رسانه در روشنگری بی بدیل است

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل نیز گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه نقش بی بدیلی در روشنگری افکار عمومی دارند که این مهم در شهرستان به خوبی دیده می گردد.

سعید ضابطی اضافه نمود: فراوری اخبار صحیح، حضور همیشگی در تمام مراسم و رویدادهای مهم، حرکت در چارچوب قانون، نقد اصلاحی و منصفانه از وظیفه های اصلی خبرنگاران است.

وی یادآور شد: خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان آران و بیدگل در شرایط شیوع کرونا در کشور، افزون بر یک هزار خبر در این زمینه فراوری کردند و انتشار دادند.

شهردار آران و بیدگل در ادامه گفت: بدون خبرنگاران لحظه ها ماندگار و حفظ نمی گردد که این مهم نقش بی بدیل اصحاب رسانه را نشان می دهد.

احسان کوزه گر اضافه نمود: عملکرد مسوولان بدون قلم و دوربین اصحاب رسانه تثبیت نمی گردد و در این شهرستان هم اصحاب رسانه نقش پررنگی در اطلاع رسانی عملکرد مسوولان دارند و انتقادهای سازنده ای مطرح می نمایند.

وی توضیح داد: صداقت و استقلال از مهم ترین ویژگی های یک خبرنگار است که همیشه در رفتار و عملکرد اصحاب رسانه این شهرستان نمایان بوده است.

به گزارش خبرنگاران، همچنین چند نفر از اصحاب رسانه شهرستان آران و بیدگل در این نشست به بیان دیدگاه های خود پرداختند و ضعف برخی روابط عمومی ها، ارتباط سرد برخی مدیران با خبرنگاران و نبود ساختار حمایتی را از مهم ترین مسائل برشمردند.

هدایایی از سوی فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری و منابع طبیعی آران و بیدگل در ادامه این آیین به اصحاب رسانه شهرستان اهدا شد.

17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (خبرنگاران) به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان در سال 1377 با عنوان روز خبرنگار نام گذاری شده است.

شهرستان آران و بیدگل با جمعیت بیش از 103 هزار نفر، در فاصله نزدیک به 215 کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22164

به "خبرنگاران تشکیل اتاق فکر رسانه های آران و بیدگل لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تشکیل اتاق فکر رسانه های آران و بیدگل لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید