خبرنگاران تولیدنمایندگان، لاستیک سواری را نرخ گذاری می نمایند

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: خروج لاستیک سواری از شمول قیمت گذاری و واگذاری آن به واحدهای تولیدی کاهش اختلاف قیمت بازار آزاد را به دنبال داشت.

خبرنگاران تولیدنمایندگان، لاستیک سواری را نرخ گذاری می نمایند

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران از وزارت صنعت، معدن و تجارت، صدیف بیک زاده اضافه نمود: با توجه به اختلاف صد درصدی قیمت بازار و مصوب لاستیک سواری که این افزایش نه نصیب فراورینمایندگان و نه واردنمایندگان می شد، کارگروه تنظیم بازار تصمیم گرفت که لاستیک سواری از شمول قیمت گذاری با رعایت ضوابط آن خارج گردد.

وی ادامه داد: بر اساس این تصمیم، نرخ گذاری لاستیک براساس ضوابط قیمت گذاری هیأت معین و تثبیت، توسط واحدهای فراوریی انجام می گیرد.

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام نمود: با این تصمیم قیمت بازار آزاد لاستیک سواری کاهش یافته، و ضمن افزایش سهم فراورینمایندگان از قیمت بازار، واحدهای فراوریی می توانند متناسب با هزینه های فراوری افزایش یافته، ادامه فراوری داشته باشند.

به گزارش خبرنگاران، پیش از این مصوب شد تا لاستیک های سواری فراوری شده با مواد اولیه ارز نیمایی، در چارچوب ضوابط سازمان حمایت مصرف نمایندگان و فراورینمایندگان، مشروط بر اینکه فراوری و فروش آن (زنجیره توزیع) در سامانه جامع تجارت ثبت گردد، توسط واحدهای فراوریی قیمت گذاری شوند.

سامانه جامع تجارت با هدف شفاف سازی، تسهیل و تسریع تجارت، فرایند تشخیص مجوزهای الزامی، و سیستمی کردن پرداخت ها به صورت الکترونیکی، راه اندازی شده و طبق قانون مبارزه با قاچاق و ارز همه دستگاه ها مکلف هستند با این سامانه همکاری نمایند.

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: ایرنا
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25822

به "خبرنگاران تولیدنمایندگان، لاستیک سواری را نرخ گذاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تولیدنمایندگان، لاستیک سواری را نرخ گذاری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید