خبرنگاران درگاه خدمات الکترونیکی دستگاه ها باید مناسب سازی گردد

به گزارش شیوا مارکت، تهران - خبرنگاران - رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور از همه نهادها و دستگاه های دولتی خواست که درگاه خدمات الکترونیکی خود را برای دسترسی راحت تر افراد دارای معلولیت مناسب سازی نمایند.

خبرنگاران درگاه خدمات الکترونیکی دستگاه ها باید مناسب سازی گردد

ابراهیم کاظمی مومن سرائی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران افزود: به این منظور طبق استانداری که از سوی سازمان استاندارد برای وبسایت ها و خدمات الکترونیک ابلاغ شده، مکاتباتی با دفتر ریاست جمهوری و همچنین با وزیر راه داشته ایم تا وبگاه های سازمان ها مناسب سازی شوند.

وی با تاکید بر حق دسترسی به اطلاعات ادامه داد: حق شهروندان است که به اطلاعات موجود در وبسایت و وبگاه های موسسات عمومی و موسسات خصوصی در زمینه خدمات عمومی دسترسی داشته باشند.

رئیس دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور گفت: بسیاری از افراد دارای معلولیت از کاربران فعال خدمات ارتباطی هستند، اما ممکن است به دلیل ناتوانی هنگام استفاده از خدماتی که افراد دیگر به راحتی به آن دسترسی دارند، با مشکل روبرو شوند.

مومن سرائی تاکید نمود: بنابراین ضروری است که خدمات موجود الکترونیکی برای دسترسی افراد دارای معلولیت مناسب سازی شوند.

وی ادامه داد: در جامعه اطلاعاتی امروز درگاه های الکترونیک برای استفاده فعالانه از مزایای فناوری های اطلاعاتی مدرن، ایجاد شده است و افراد دارای معلولیت همانند سایر افراد باید به این فضاها دسترسی داشته باشند.

managore.ir: ایستگاه بازی: آشنایی با بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23092

به "خبرنگاران درگاه خدمات الکترونیکی دستگاه ها باید مناسب سازی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درگاه خدمات الکترونیکی دستگاه ها باید مناسب سازی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید