خبرنگاران سازمان منطقه آزاد برای تنوع بخشی به سبد صادراتی اهتمام دارد

به گزارش شیوا مارکت، رشت- خبرنگاران- رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بر اهتمام سازمان متبوعش برای تنوع بخشی به سبد صادراتی تولیدکنندگان تاکید کرد.

خبرنگاران سازمان منطقه آزاد برای تنوع بخشی به سبد صادراتی اهتمام دارد

محمد ولی روزبهان روز سه شنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر منطقه آزاد انزلی: گفت:راهبرد ما ارتقاء قدرت و اعتبار بین المللی ایران از طریق افزایش تولیدات صادرات محور است.

وی گفت: بی تردید افزایش تولیدات صنعتی مهمترین عامل در برون رفت از مسائل پیش روی کشور است چرا که توسعه صادرات یکی از عوامل اصلی پیشران توسعه مالی بوده که زمینه دسترسی به بازارهای خارجی، افزایش تولید و دستیابی به رشد مستمر مالی را پدید می آورد.

وی افزود: اقتصاد صادرات محور، بر بسترهای فنی، نهادی و ایجاد رقابت پذیری در اقتصاد بنا نهاده شده، الزاماتی که مبنای استراتژی رشد مالی با تکیه بر افزایش سهم صادرات صنعتی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با قدردانی از صادرکنندگان نمونه گفت:با تمام توان جهت رفع موانع و مسائل مطرح شده از سوی شما گام برمی داریم .

روزبهان گفت: تمرکز سازمان منطقه آزاد انزلی بر افزایش محدوده های صنعتی و تنوع بخشی به سبد صادراتی تولید کنندگان بنا نهاد شده که در قالب احداث سومین شهرک صنعتی،تلاش به منظور تسریع در عملیات احداث خط ریل به مجتمع بندری کاسپین این منطقه و افزایش فرصت های قابل بهره برداری در همکاری با اتحادیه مالی اوراسیا در دستور کار واقع شده است.

منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است . کشورهای حاشیه دریای خزر، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.

قرار دریافت در راستا کریدور بین المللی شمال - جنوب، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه، راسنودسک در ترکمنستان، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان، دسترسی از طریق راه های مناسب، به بازارهای مصرف کشورهای CIS، نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.

مزایای قانونی همچون امکان ثبت، مالکیت و مشارکت سرمایه گذاران خارجی تا میزان 100 درصد در منطقه، امکان فعالیت بانکها و موسسات مالی - بیمه ای در این منطقه، معافیت مالیاتی 20 ساله بر درآمد و دارایی از تاریخ بهره برداری هرگونه فعالیت مالی، وحدت مدیریت در ارائه کلیه خدمات به سرمایه گذاران و فعالین مالی، اقدامات سازمان در خصوص خلق مزایا و معافیت های جدید برای فعالان مالی - تولیدی، فعالیت بورس کالای منطقه، رونق فضای تجاری با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24525

به "خبرنگاران سازمان منطقه آزاد برای تنوع بخشی به سبد صادراتی اهتمام دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان منطقه آزاد برای تنوع بخشی به سبد صادراتی اهتمام دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید