خبرنگاران محدودیت های اعلام شده شامل رسانه ها نیست

به گزارش شیوا مارکت، تهران- خبرنگاران- با توجه به نقش موثر رسانه ها در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی تا انتها محدودیت های جدید کرونایی، اجباری در تعطیلی نداشته و تصمیم گیری درخصوص ادامه کار با رعایت دستورالعمل ها یا توقف فرایند انتشار، بر عهده مدیران رسانه ها خواهد بود.

خبرنگاران محدودیت های اعلام شده شامل رسانه ها نیست

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی خبرنگاران،م طابق هماهنگی های به عمل آمده چاپخانه هایی که اقدام به چاپ روزنامه می کنند، کیوسک ها و دیگر مشاغل مرتبط با فعالیت های رسانه نیز در هفته آینده فعال خواهند بود.

بنابر اعلام اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، تا انتها محدودیت های اعلامی، چنانچه روزنامه ها فایل صفحه بندی شده محتوای خود را به صورت پی دی اف در سامانه جامع رسانه ها بارگذاری کنند، اعلام وصول آن ها قطعی تلقی شده و اجباری در چاپ و توزیع روزنامه نخواهند داشت.

نحوه امکان تردد اصحاب رسانه وخبرنگاران

همچنین معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی هفته گذشته در اطلاعیه ای شرایط و نحوه استفاده از امکان تردد اصحاب رسانه در بازه زمانی ساعت 21 تا 4 صبح در تهران را گفت. در اطلاعیه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این اطلاعیه آمده بود:

نظر به تصویب برطرف ممنوعیت تردد شبانه برای اصحاب رسانه، بدینوسیله شرایط و مشمولان برطرف ممنوعیت به توضیح زیر اعلام می گردد:

الف) مشمولان

1. روزنامه های دارای دفتر مرکزی در تهران با نظم در انتشار 50درصد به بالا

2. 15 خبرگزاری و 30 پایگاه خبری دارای دفتر مرکزی در تهران به ترتیب اولویت امتیار، مطابق نتایج رتبه بندی

3. فعالان چاپخانه های ناشر روزنامه

4. عوامل توزیع روزنامه ها

ب) نحوه ثبت نام

مدیران مسئول رسانه های مشمول بایستی جدول اسامی افرادی را که احتیاج به تردد شبانه دارند (21 شب تا 4 صبح) در جدول انتهای این اطلاعیه، تا انتها روز یکشنبه دوم آذر 1399 به نشانی ارسال کنند. مدیران مسئول محترم رسانه های مشمول، اولا لیست اعلامی را به ترتیب اولویت تنظیم کنند، ثانیا تنها به وسیله ایمیلی که قبلاً در سامانه جامع رسانه های کشور ثبت شده، برای ارسال جدول اقدام کنند.

سهمیه هر رسانه و بخش های مرتبط، پس از آنالیز های لازم، مشخص و تخصیص داده خواهد شد. همچنین رسانه هایی که دفتر مرکزی آنها خارج از تهران است، می توانند به وسیله استان های مربوطه اقدام کنند.

تور فرانسه: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 25754

به "خبرنگاران محدودیت های اعلام شده شامل رسانه ها نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران محدودیت های اعلام شده شامل رسانه ها نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید