خبرنگاران نماینده مجلس: جاده های بین استانی در سمیرم احداث می شوند

به گزارش شیوا مارکت، اصفهان- خبرنگاران- نماینده سمیرم در مجلس یازدهم گفت: با پیگیری های مداوم این شهرستان از هر چهار جهت جغرافیایی دارای جاده های اصلی بین استانی و درون استانی خواهد شد.

خبرنگاران نماینده مجلس: جاده های بین استانی در سمیرم احداث می شوند

به گزارش خبرنگاران، اصغر سلیمی عصر امروز در جلسه شورای اداری این شهرستان در مجتمع فرهنگی غدیر، گفت: بخش زیادی از این فعالیت ها در دوره دهم مجلس پیگیری و کار شدند و بخش زیادی نیز در این دوره چهار ساله به ثمر می رسند.

وی به آغاز احداث جاده چهار خطه سمیرم، یاسوج در 2 سال گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: هر چند به تازگی بخشی از ادامه کار اجرای این طرح در محدوده استان اصفهان درگیر مشکلاتی شده است اما به زودی و با ادامه رایزنی ها با مدیران در پایتخت این موارد نیز حل و فصل خواهند شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی جاده سمیرم از راستا زمان کهریز به شیراز را طرح مهم دیگری دانست که طول مسافت این شهرستان تا مرکز استان فارس را به 220 کیلومتر کاهش خواهد داد.

سلیمی همچنین به جلسه خود با فرماندار و نماینده مردم شهرستان بروجن(استان چهارمحال و بختیاری) در هفته گذشته اشاره نمود و گفت: سه جاده فرعی و روستایی از راستا بروجن به سمیرم داریم که قرار شد یک جاده اصلی نیز در این محور بین استانی احداث گردد.

وی از فرماندار و مدیران راه و شهرسازی و راهداری هم خواست احداث جاده میان بخشی در بخش های پادنای وسطی و سفلی در جنوب سمیرم را پیگیری نمایند تا با این اقدام نیز شاهد کاهش 20 کیلومتری این راستا در میان دو منطقه و مرکز شهرستان باشیم.

نماینده سمیرم در خانه ملت در بخش دیگر سخنانش شرایط مبلمان و سیمای شهر سمیرم را نامناسب دانست و گفت: این نما شهر زیبنده مردم شریف و ساکنانش نیست و اولویت کار و اعتبار در شهرداری های شهرستان، رسیدگی فوق العاده به شهر سمیرم است.

سلیمی با انتقاد از اعضای شورای اسلامی شهر سمیرم، ادامه داد: اگر منتخبان مردم در این مجموعه هماهنگی و همدلی بهتری با دفتر نماینده و دیگر مدیران ارشد شهرستان داشتند کارها و برنامه های بهتر و بیشتری در دوره قبل برای شهر انجام می شد اما متاسفانه شورا همراهی نکرد.

وی تاکید نمود: تا زمانی که طرح و کاری به شکل مداوم و بویژه در تهران پیگیری نگردد نتیجه مطلوب حاصل نمی گردد بنابراین مدیران هر اداره ای موظفند با برنامه دقیق، به دور از سیاسی کاری و کار جهادی فقط برای مردم کار نمایند.

نماینده سمیرم در مجلس، جذب سرمایه گذار، توسعه صنعت گردشگری، گیاهان دارویی و تشکیل تعاونی های قوی و کارآمد را از دیگر برنامه های خود در دوره دوم نمایندگی مطرح کرد.

سلیمی به بازدید اخیر خود از شهرک گلخانه ای خرم آباد اشاره نمود و گفت: در کوشش هستیم سرمایه گذار را به شهرستان دعوت کنیم و دشت مورک در بخش پادنا را برای سرمایه گذاری در این بخش مناسب می دانیم.

به گفته وی در موضوع تعاونی ها سمیرم با وجود انبوه درختان و محصول سیب درختی از این مهم بی بهره است اما در دماوند استان تهران، این شرکت تعاونی است که از صفر تا صد محصول سیب را کنترل، رصد، بازاریابی و نرخ گذاری می نماید و دست واسطه ها در این میان به جایی بند نیست.

نماینده سمیرم در خانه ملت سپس مدیرانی را که در فاصله برگزاری مرحله اول انتخابات در اسفندماه تا مرحله دوم در شهریورماه سال جاری، بخشی از فعالیت ها و کارها را رها کردند و پیگیری نکردند، انتقاد کرد.

سلیمی گفت: همه ما موظف هستیم برای رضای خدا و مردم کارکنیم و اینکه عده ای منتظر ماندند ببینند بنده یا دیگری نماینده می شوم و در این مدت کارها را زمین گذاشتند از هیچ مسوول و مدیری پذیرفته نیست.

وی اضافه کرد: طبق فرمایش رهبر انقلاب تنها با کار و کوشش انقلابی و جهادی است که می توان از این شرایط بحرانی عبور کرد و مردم و مملکت را از این شرایط بد مالی نجات داد.

نماینده سمیرم توضیح داد: پیروزی در هشت سال جنگ با رژیمی که دنیای غرب و شرق حامی او بودند ثابت کرد، می توانیم روی پای خودمان بایستیم و کارها را به خوبی پیش ببریم.

سلیمی با تاکید بر اینکه مدیران ضعیف جایی در این دوره کاری ندارند، ادامه داد: مدیرانی که می توانند شبانه روزی و جهادی کار نمایند صندلی آنها محفوظ بوده و حتی ارتقا می یابند تا کارها با سرعت، کیفیت و برنامه ریزی دنبال شوند.

شهرستان سمیرم با 860 کیلومتر بزرگراه اصلی، فرعی و روستایی و یک هزار و 992 کیلومتر راه همسنگ در 160 کیلومتری جنوب اصفهان و 164 کیلومتری شمال یاسوج، واقع است.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24067

به "خبرنگاران نماینده مجلس: جاده های بین استانی در سمیرم احداث می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماینده مجلس: جاده های بین استانی در سمیرم احداث می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید