خبرهای خوش شورای پول و اعتبار برای تولیدکنندگان و نخبگان

به گزارش شیوا مارکت، شورای پول و اعتبار عصر امروز و در مصوباتی جداگانه با افزایش سقف مانده تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، تخصیص منابع بانکی به اولویت های دو بخش صنعت و معدن و مسکن، افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی روستاییان و افزایش تسهیلات ساخت و خرید مسکن نخبگان موافقت کرد.

خبرهای خوش شورای پول و اعتبار برای تولیدکنندگان و نخبگان

به گزارش خبرنگاران، شورای پول و اعتبار در یکهزار و سیصد و دومین جلسه مورخ 99.7.29 خود به ریاست عبدالناصر همتی، در راستای حمایت از فراوری، به ویژه برنامه های کارگروه برطرف موانع جهش فراوری، سقف مانده تسهیلات سرمایه در گردش اعطایی به بنگاه های فراوریی را تا 90 درصد فروش سال گذشته آنها افزایش داد.

شورای پول و اعتبار همچنین به منظور راهنمایی و تخصیص منابع بانکی به اولویت های دو بخش صنعت و معدن و مسکن و در راستای تحقق جهش فراوری، مقرر کرد تا سقف 500 هزار میلیارد ریال منابع بانکی برای پرداخت تسهیلات به وسیله سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت و تا سقف 200 هزار میلیارد ریال به منظور پرداخت تسهیلات به بخش مسکن (ساخت) به وسیله سامانه وزارت راه و شهرسازی در اختیار واحدهای مرتبط با این دو بخش قرار گیرد.

طبق اعلام بانک مرکزی، افزایش سقف فردی تسهیلات قرض الحسنه برای توانمندسازی و توسعه اشتغال در مناطق روستایی و محروم کشور به مبلغ 200 میلیون ریال با مدت بازپرداخت حداکثر هفت سال دیگر مصوبه شورای پول و اعتبار در راستای مساعدت به برطرف مسائل روستاییان بود.

در انتها به پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سقف فردی تسهیلات ساخت و خرید مسکن نخبگان و استعدادهای برتر از مبلغ دو میلیارد ریال به سه میلیارد ریال افزایش یافت. شایان ذکر است که دوره بازپرداخت این تسهیلات 20 ساله و بر اساس نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود.

کشتی کروز: کشتی کروز: سفری لوکس و در عین حال مقرون به صرفه به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 24779

به "خبرهای خوش شورای پول و اعتبار برای تولیدکنندگان و نخبگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای خوش شورای پول و اعتبار برای تولیدکنندگان و نخبگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید