خبرهای خوش معاون عمرانی وزیر کشور به دهیاران و شهرداران

به گزارش شیوا مارکت، معاون عمرانی وزیر کشور گفت: سال جاری شاهد افزایش اعتبارات برای شهرداری ها و دهیاری ها خواهیم بود.

خبرهای خوش معاون عمرانی وزیر کشور به دهیاران و شهرداران

به گزارش خبرنگاران، منطقه خراسان شمالی، مهدی جمالی نژاد در همایش دهیاران و شهرداران در بجنورد اظهار کرد: از ابتدای تأسیس روستاها تاکنون بیش از 20 هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار به دهیاری های کشور تخصیص یافته است که بیش از 75 درصد این اعتبارات در دوره وزارت دکتر رحمانی فضلی بوده است که نشان دهنده توجه ویژه وی به روستاها می باشد.

وی اضافه کرد: تا انتها اردیبهشت امسال مرحله اول پرداخت اعتبارات به تمامی دهیاری ها و شهرداری های کشور انجام می گردد.

وی با اشاره به پیش بینی اعتبار 1000 میلیارد تومانی برای بحث پسماند در کشور، توضیح داد: در بسیاری از استان ها مشکل پسماند حل شده و تنها در چند استان باقی مانده که یکی از استان ها خراسان شمالی است که کوشش می کنیم بخش قابل توجهی از این اعتبارات به این استان اختصاص یابد.

جمالی نژاد در ادامه به آخرین جزئیات آئین نامه استخدامی دهیاری ها و شهرداری ها اشاره نمود و اضافه کرد: این آئین نامه در کمیسیون اجتماعی دولت در حال پیگیری است.

وی گفت: با ایجاد امنیت شغلی در دهیاری ها و شهرداری ها فرصت خدمت گزاری به مردم در شهرها و روستاها بیشتر از گذشته خواهد شد.

حل وفصل مشکل پرداخت پاداش آموزش به دهیاران و افزایش فوق العاده عمران دهیاری ها از دیگر مطالب مطرح شده توسط معاون عمرانی وزیر کشور بود.

مهدی جمالی نژاد در ادامه با تاکید بر بهره مندی دهیاری ها و شهرداری ها از ظرفیت اوراق مشارکت، اضافه کرد: امسال این ظرفیت دوبرابر شده و ارزش آن 8 هزار میلیارد تومان است.

وی همچنین خطاب به دهیاران و شهرداران حاضر در مراسم گفت: به پروژه های مشترک با قابلیت اجرایی، تسهیلات کم بهره اختصاص می یابد.

وی اضافه کرد: پرداخت تسهیلات کم بهره به دهیاری و شهرداری ها از دیگر اقداماتی است که امسال انجام می گردد و شهرداری ها یا چندین دهیاری می توانند این تسهیلات را اخذ نمایند و با یکدیگر پروژه های مشارکتی انجام دهند.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5578

به "خبرهای خوش معاون عمرانی وزیر کشور به دهیاران و شهرداران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرهای خوش معاون عمرانی وزیر کشور به دهیاران و شهرداران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید