خرید 95 هزار جلد کتاب از ناشران، چاپ 27 اثر در دست اقدام است

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، محمدرضا علیزاده عصر پنجشنبه در آیین بیستمین دوره جایزه کتاب سال استان کرمان بیان داشت: کرمان جزو اولین استان های جایزه کتاب سال در کشور است و این میسر نبود جز با همت دانشگاهیان، اساتید و نویسندگان که ما را کمک کردند.

خرید 95 هزار جلد کتاب از ناشران، چاپ 27 اثر در دست اقدام است

وی اضافه نمود: یکی از افتخارات ما در ارشاد ارتباط بین دانشگاهیان و ارشاد است هر چند این تعامل فراز و نشیب بسیاری داشته است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان گفت: هیئت نظارت بر چاپ و نشر از سال 70 کار خود را در بحث فصلنامه پژوهشگران فرهنگ آغاز نموده است که دبیر آن از دانشگاهیان هستند.

علیزاده بیان داشت: کمیته علمی انجمن آثار مفاخر استان که در سال های اخیر با هیئت اساتید برگزار شده و کوشش بسیار خوبی داشته اند.

وی با بیان این که چاپ 27 اثر را پیش رو داریم و امروز شاهد تقدیر از 22 اثر هستیم، گفت: استان کرمان از سال 77 دارای هیئت نظارت بر چاپ و نشر بوده در حالی که در چند سال گذشته تنها پنج استان دارای این هیئت بودند و سال های اخیر به 10 استان رسیده است.

وی یادآور شد: بیش از پنج هزار و 500 عنوان کتاب مورد آنالیز قرار گرفته که بالغ بر سه هزار و 100 کتاب به بیش از پنج میلیون تیراژ رسیده است.

علیزاده ابراز داشت: بالغ بر 85 انتشاراتی در استان داریم که بیش از 60 تا از آن ها فعال هستند.

مدیر کل ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در زمینه خرید کتاب از ناشران 95 هزار کتاب به ارزش بیش از چهار میلیارد تومان خریداری شده است.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 3394

به "خرید 95 هزار جلد کتاب از ناشران، چاپ 27 اثر در دست اقدام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید 95 هزار جلد کتاب از ناشران، چاپ 27 اثر در دست اقدام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید