خسارت 5 میلیارد دلاری لبنان از انفجار بیروت ، تحقیقات درباره انفجار شروع شد

به گزارش شیوا مارکت، کارشناسان و مسئولان سیاسی لبنان خسارت واردآمده به این کشور در نتیجه انفجار بزرگ دیشب را بالغ بر 5 میلیارد دلار ارزیابی می نمایند، این در حالی است که هنوز اجساد بعضی از قربانیان انفجار در دریا پخش است.

خسارت 5 میلیارد دلاری لبنان از انفجار بیروت ، تحقیقات درباره انفجار شروع شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مروان عبود استاندار بیروت در گفتگوی رادیویی اعلام نمود که آمار دقیقی در مورد مفقودان انفجار بندر بیروت وجود ندارد. وی تأکید کرد که در زمان حاضر هزاران نفر از مردم در خارج از منازل خود به سر می برند.

وی ضمن درخواست از مردم لبنان برای همبستگی بیشتر با یکدیگر در ادامه اظهارات خود اعلام نمود که راه اندازی مجدد بندر بیروت در کوتاه مدت مشکل به نظر می رسد و این موضوع تأثیر منفی در معیشت لبنانی ها خواهد داشت.

منابع نظامی به شبکه تلویزیونی ام تی وی گزارش دادند که اجساد بعضی از قربانیان حادثه انفجار دیروز در بیروت همچنان در دریا پخش است.

سازمان هواشناسی لبنان نیز اعلام نمود که مردم بیروت از رفتن به مناطق کوهستانی شمال منطقه انفجار خودداری نمایند، چرا که این منطقه در معرض بیشترین گاز های منتشرشده از انفجار است که استنشاق زیاد آن زیان آور است.

پایگاه خبری النشره در گزارشی اعلام نمود که تحقیقات در مورد انفجار بندر بیروت توسط غازی العریضی وزیر کار سابق و حسن قریطم رئیس سابق سرمایه گذاری در بندر بیروت شروع شده است.

مروان عبود استاندار بیروت نیز حجم خسارت های واردآمده به پایتخت لبنان را بین 3 تا 5 میلیارد دلار و حتی بیشتر ارزیابی کرد. وی در اظهاراتی تأکید کرد که تیم اطفای حریق در بیروت از وجود آتش در بندر آگاه می گردد و در زمان ورود به محل آتش سوزی انفجار بزرگ رخ می دهد.

وی در مورد انبار شدن حجم بزرگ مواد منفجره در این انبار ها به وجود گزارش های امنیتی در سال 2014 و هشدار نسبت به بروز انفجار در بیروت اشاره و تأکید کرد که مواد مذکور از سوی دادگستری مصادره شده بود و به صورت خطرناک در این مراکز انباشت شده بود.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 اسفند 1401 بروزرسانی: 3 اسفند 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 22128

به "خسارت 5 میلیارد دلاری لبنان از انفجار بیروت ، تحقیقات درباره انفجار شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارت 5 میلیارد دلاری لبنان از انفجار بیروت ، تحقیقات درباره انفجار شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید