خیرآبادی: لیگ کشتی باید از حالت تک قطبی خارج شود، نزدیک به 400 نفر از سفره لیگ برخوردار می شوند

به گزارش شیوا مارکت، سرمربی سابق تیم کشتی فرنگی امید کشورمان ابراز امیدواری کرد، همه تیم ها با قدرت در مسابقات شرکت کنند و لیگ کشتی هم از حالت تک قطبی بودن خارج شود.

خیرآبادی: لیگ کشتی باید از حالت تک قطبی خارج شود، نزدیک به 400 نفر از سفره لیگ برخوردار می شوند

جمشید خیرآبادی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، درباره شرایط تیم صبانور کردستان برای حضور در لیگ برتر فرنگی گفت: ما تیم خیلی خوبی را ارنج کردیم و کادر فنی خیلی خوبی داریم. استاد ناصر نوربخش و سایر دوستان را در کنارمان داریم و به امید اینکه پدیده هایی به کشتی فرنگی معرفی کنیم، در مسابقات حضور پیدا خواهیم کرد. جدا از بحث مالی لیگ که در زندگی جامعه کشتی تأثیر دارد، چهره های جوان و فرصت طلب در لیگ فرصت نشان دادن خود را پیدا خواهند کرد تا بتوانند به تیم ملی برسند. تعدادی از آنها شاید جای دیگری جز لیگ را برای نمایش توانمندی های شان پیدا نکنند.

وی ادامه داد: باید تشکر ویژه ای از تیم ها و فدراسیون داشته باشیم که امسال شاهد حضور 10 تیم در لیگ برتر آزاد و 11 تیم در لیگ فرنگی خواهیم بود. این یک رکورد خوب است که تعداد تیم های بیشتری از لیگ فرنگی استقبال کردند و جای خوشحالی دارد. ان شاءالله که سازمان لیگ بتواند با رعایت پروتکل های بهداشتی مسابقات را برگزار کند. همان طور که گفتم، برگزاری لیگ می تواند امید و انگیزه را به جوانان مستعد بدهد و فرصت و جای خوبی است برای آنها تا علاوه بر کسب درآمد، به تیم ملی معرفی شوند.

رئیس هیئت کشتی استان کردستان همچنین با اشاره به گروه بندی تیم صبای نور در لیگ فرنگی شرح داد: از گروه مان راضی هستیم. مسابقات که شروع شود خواهید دید، مدعی خواهیم بود. امیدوارم همه تیم ها با قدرت در مسابقات شرکت کنند و لیگ هم از حالت تک قطبی بودن خارج شود. اینکه فقط یک تیم امکانات مالی مناسبی در اختیار داشته باشد، اصلاً خوب نیست. رقابت به این شکل جذابیتی ندارد. این جالب نیست که همه از قبل بدانند کدام تیم اول می شود و مقبولیت لیگ را زیر سؤال می برد.

سرمربی تیم ملی آذربایجان در المپیک 2016 ریو تأکید کرد: بعد لیگ فوتبال، امیدوار هستیم که لیگ کشتی بتواند مسابقاتش را برگزار کند. علیرضا دبیر صحبت خوبی داشت که بعد از المپیک و مسابقات جهانی، لیگ مهمترین مسابقه در ایران می تواند باشد، چرا که در همین تیم ما، نزدیک به 40 نفر کشتی گیر و مربی و عوامل تیم حضور دارند. اگر همین میزان نفرات را برای دیگر تیم ها در نظر بگیریم، نزدیک به 400 نفر از سفره لیگ برخوردار می شوند و این اتفاق خوبی است. باید تلاش سازمان لیگ را هم ارج نهاد. مگر چند نفر می توانند به خاطر مدال جهانی و المپیک شان به لحاظ مالی کسب درآمد کنند؟ باقی نفرات باید از لیگ به درآمد برسند.

sabzevartoday.ir: سبزوار: با مجله خبری تحلیلی سبزوار بروز باشید

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 23045

به "خیرآبادی: لیگ کشتی باید از حالت تک قطبی خارج شود، نزدیک به 400 نفر از سفره لیگ برخوردار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیرآبادی: لیگ کشتی باید از حالت تک قطبی خارج شود، نزدیک به 400 نفر از سفره لیگ برخوردار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید