دادگاه انگلستان بوریس جانسون را تبرئه کرد

به گزارش شیوا مارکت، بوریس جانسون از اتهام دروغ پراکنی به قصد فریب مردم در خلال کمپین همه پرسی برگزیت در سال 2016 تبرئه شد.

دادگاه انگلستان بوریس جانسون را تبرئه کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دادگاه عالی انگلیس بوریس جانسون وزیر امور خارجه پیشین را از اتهام فریب افکار عمومی جهت رأی دادن به برگزیت، تبرئه کرد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه یورونیوز، جانسون که یکی از رهبران کمپین طرف داران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در سال 2016 بود، توسط فردی به نام مارکوس بال، به دروغ گویی برای تغییر افکار عمومی به نفع اهداف خود متهم شد.

طبق شکایت مارکوس بال، جانسون برای ترغیب رأی دادن شهروندان بریتانیا به برگزیت، بر روی اتوبوس انتخاباتی قرمز رنگ خود به دروغ نوشته بود: بریتانیا هفته ای 350 میلیون پوند به اروپا پول می فرستد.

روز آدینه وکلای جانسون توانستند ادعای فریب مردم توسط او را تکذیب نمایند. انتظار می رود قضات استدلال خود برای تبرئه جانسون را در آینده منتشر نمایند.

اتوبوس تبلیغاتی بوریس جانسون در کمپین خروج از اتحادیه اروپا (سال 2016)

پس از اعلام رسمی استعفای ترزا می نخست وزیر بریتانیا در روز گذشته، رقابت برای جانشینی او جدی تر شده است. در این میان، جانسون یکی از کاندیدهای اصلی این رقابت است.

او هفته گذشته اعلام نمود اگر نخست وزیر گردد با توافق یا بدون توافق با اتحادیه اروپا، برگزیت را اجرایی می نماید.

دونالد ترامپ پیش از سفر هفته پیش خود به انگلیس گفت جانسون دوست خوب او و گزینه خوبی برای نخست وزیری است. جرمی کوربین رهبر حزب کارگر انگلیس در واکنشی تند به این سخن ترامپ گفت نخست وزیر را مردم بریتانیا انتخاب می نمایند، نه رئیس جمهور آمریکا.

ساجد جاوید وزیر کشور انگلیس و رقیب جانسون در تصاحب مقام نخست وزیری در پیامی توئیتری نوشت: بسیار خوشحالم که می بینم پرونده دادگاهی بوریس جانسون به دور انداخته شد. این طور احساس می گردد که آزادی بیان به طور فزاینده ای مورد چالش قرار می گیرد. ما همواره باید به دنبال باز کردن فضای بحث های سیاسی باشیم تا بستن این فضا.

مارگون کلمن قاضی پرونده جانسون پیش تر اعلام نموده بود این پرونده در تاریخ 25 فوریه 2019 به دست دادگاه رسید که شامل سه اتهام در مورد سوء رفتار در صندلی دولتی است.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 6593

به "دادگاه انگلستان بوریس جانسون را تبرئه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه انگلستان بوریس جانسون را تبرئه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید