دادگاه لاهه بار دیگر در موضوع آنالیز جنایات جنگی آمریکا در افغانستان تهدید شد

به گزارش شیوا مارکت، پس از افزایش احتمال رسیدگی به پرونده جنایات جنگی آمریکا در افغانستان، وزیر خارجه این کشور تهدید کرد که واشنگتن برای جلوگیری از این موضوع هرگونه اقدام لازم را انجام خواهد داد.

دادگاه لاهه بار دیگر در موضوع آنالیز جنایات جنگی آمریکا در افغانستان تهدید شد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در یک نشست خبری بار دیگر دادگاه بین المللی کیفری (لاهه) را تهدید کرد که در صورت پیگرد قانونی نظامیان این کشور که در افغانستان مرتکب جنایات جنگی شدند به هر طریقی علیه این دادگاه اقدام خواهد نمود.

پامپئو گفت: آمریکا خود را متعهد می­ داند تا از تمامی نیروهای خود در برابر کوشش های لجوجانه محافظت نماید.

وزیرخارجه آمریکا تاکید نمود که کشورش جهت دفاع از حق حاکمیت خویش و محافظت از نیروهای آمریکایی و هم­ پیمانانش از تحقیقات و پیگرد ناعادلانه توسط دادگاه بین المللی لاهه هرگونه اقدام لازم را به کار خواهد برد.

در 17 سپتامبر قضات دادگاه بین­ الملی لاهه به فاتو بنسودا دادستان این دادگاه اجازه دادند تا درباره تصمیم قبلی این دادگاه که مانع تحقیق درباره جنایات جنگی احتمالی نظامیان آمریکا در افغانستان شده بودند در خواست تجدیدنظر دهد.

در ماه آوریل، آمریکا در واکنش به اقدامات بنسودا جهت تحقیق از نظامیان آمریکا در افغانستان، ویزا او را لغو کرد و مسافرت او را به آمریکا ممنوع بیان کرد.

روز چهارشنبه پامپئو بیان کرد که آمریکا همچنان برای بنسودا و نیز دیگر اعضای دادگاه بین­ المللی که از اقدامات وی برای تحت پیگرد قرار دادن نیروهای آمریکا حمایت نمایند، ویزا صادر نخواهد نمود.

لازم به ذکر است که تصمیم دادگاه لاهه برای اجازه به بنسودا برای تجدیدنظر، گواه این نیست که دادگاه تصمیم خود را تغییر داده و اجازه آنالیز کامل جنایات جنگی در افغانستان را صادر خواهد نمود.

.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 12007

به "دادگاه لاهه بار دیگر در موضوع آنالیز جنایات جنگی آمریکا در افغانستان تهدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه لاهه بار دیگر در موضوع آنالیز جنایات جنگی آمریکا در افغانستان تهدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید