دانلود رایگان 15 هزار تصویرسازی خلاقانه قدیمی از گیاهان، حیوانات، پرندگان، حشرات و اقلیم های طبیعی

به گزارش شیوا مارکت، این آثار هنری توسط کتابخانه Biodiversity Heritage جمع آوری شده و در طیف های گسترده ای مانند طرح هایی از حیوانات، نمودارهای تاریخی و مطالعات گیاه شناسی با دسترسی آزاد هستند.

دانلود رایگان 15 هزار تصویرسازی خلاقانه قدیمی از گیاهان، حیوانات، پرندگان، حشرات و اقلیم های طبیعی

همواره تصویرسازی ها و تصویرگری ها (illustrations) رنگی و طبیعی از طبیعت می توانند جزئیات زیادی را ارائه دهند. برای افرادی که دنبال کشف رازهای طبیعت هستند؛ این تصویرسازی ها همانند گنجی بی خاتمه می مانند؛ به ویژه اگر آثاری از گذشته باشند.

کتابخانه Biodiversity Heritage در یک اقدام جالب، بیش از 15 هزار اثر هنری تصویرگری که تا کنون جمع آوری نموده بود را برای دانلود در اختیار عموم مردم قرار داد. این آثار در حوزه های متنوعی از گیاه شناسی و حیات وحش تا تنوع زیستی در طبیعت هستند.

این آثار به جا مانده از قرون گذشته به شکل های مختلفی طراحی و ترسیم شدند. از آب رنگ تا چاپ سنگی و چاپ خطی با جوهر سیاه که نشان می دهند صدها سال پیش هم مطالعه روی گیاهان، حشرات، پرندگان، حیوانات و انواع زیست بوم ها وجود داشته است.

اولین تصویرگری ها در این مجموعه مربوط به اواسط دهه 1400 است. آخرین مجموعه دیجیتالی از این آثار هم به اوایل سال 1900 برمی گردد.

پیش از اینکه هنر عکاسی و ثبت تصاویر خلق شده باشد؛ هنر و تمرین تصویرگری یا توصیف دقیقی از گیگاهان و جانوران رایج بوده است. این تصویرگری ها چه با هدف مستند کردن یک گونه حیاتی یا با منظور تمرین های پزشکی و تمرکز اعصاب، باعث شده اکنون ما به آثار بسیار ارزشمندی دسترسی داشته باشیم. بعضی از این تصویرها، وضوح و جزئیاتی بیشتر از یک عکس دارند.

بعضی از این تصویرگری ها می توانند بخش های مختلف یک گیاه یا حیوان را به طور همزمان نشان دهند. کاری که یک عکس نمی تواند انجام دهد. مثلا، شما می توانید تصویری از رسیدن و بعد تکه شدن یک میوه را همزمان ببینید.

مستندسازی اکوسیستم ها برای آینده

کتابخانه BHL در سال 2006 و توسط کنسرسیومی از کتابخانه های تاریخ طبیعی از جمله کتابخانه Smithsonian تاسیس شده است. پورتال آنلاین این کتابخانه یک سال بعد راه اندازی شد و تا کنون بیش از 300 بانک اطلاعاتی شامل 200 هزار جلد کتاب و مقاله، 15 هزار تصویر و اطلاعات بیش از 150 میلیون گونه جانوری و گیاهی روی آن قرار گرفته است.

بسیاری از دانشمندان علوم طبیعی، گیاه شناسی، جانورشناسی و حتی علوم باستانی و تغییر آب وهوا از این مجموعه برای مطالعات خود استفاده می نمایند.

در این میان این آثار، تصاویری از گونه های حیوانی و گیاهی منقرض شده مشاهده می گردد. همین طور، بعضی تصاویر کشیده شده نشان دهنده سبک هنری، دیدگاه های اجتماعی و خانوادگی آن دوران و فرهنگ های رایج در میان مردم است.

مثلا، تصویر یک خانواده فیل آفریقایی در کنار رودخانه منعکس نماینده ایده آل یک خانواده ویکتوریایی است.

کتابخانه BHL در بیانیه انتشار این 15 هزار تصویرسازی، به تغییرات سریع اکوسیستم ها، اقلیمی و آب وهوایی اشاره نموده و بر لزوم مستندسازی گونه های حیاتی و تنوع های زیستی در کره زمین تاکید دارد. مثلا، آتش سوزی گسترده اخیر استرالیا باعث تغییرات زیادی در حیات وحش جانوران و گیاهان شده است.

برای مشاهده و دانلود این گنجینه ارزشمند از تصویرسازی های قدیمی به اینجا بروید.

منبع

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: یک پزشک
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16010

به "دانلود رایگان 15 هزار تصویرسازی خلاقانه قدیمی از گیاهان، حیوانات، پرندگان، حشرات و اقلیم های طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانلود رایگان 15 هزار تصویرسازی خلاقانه قدیمی از گیاهان، حیوانات، پرندگان، حشرات و اقلیم های طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید