طراحی گرافیکی و چاپ

تاونزند، جوْوزف

تاونزند چهارمین پسر بریجیت فیپس تاونزند و چانسی تاونزند، تاجر کتان، بازرس معادن، و نماینده مجلس بود. او در کلئرهال، دانشگاه کیمبریج، تحصیل کرد، و درجه لیسانس را در 1141 و فوق لیسانس را در 1144 گرفت. در

24 مهر 1400

خواب چیست و چه اثری بر بدن دارد؟

سال هاست که دانشمندان در پی یافتن پاسخ این سؤال هستند، اما پس از این همه آنالیز باید گفت که هنوز هم واقعاً پاسخ آن را نمی دانیم. خواب یکی از پایه های بقای حیوانات و انسان هاست. انسان ها، حیوانات پستاندار، پرندگان،

19 مهر 1400

نکاتی در دکوراسیون منزل

بسیاری از انسان ها شیفته به وجود آوردن تغییرات و زیبا ساختن محیط اطراف خود دارند .

10 مهر 1400

پروتئینی که می تواند عامل نابینایی باشد

پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود دریافتند که تجمع نوعی پروتئین در چشم می تواند به نابینایی منجر شود.

10 مهر 1400

برگزاری نشست رسانه ای نمایشگاه نقاشی های کیارستمی در گالری گلستان

نشست رسانه ای نمایشگاه نقاشی های زنده یاد عباس کیارستمی در گالری گلستان، ماه) با حضور لی لی گلستان (مدیر گالری) و محمود بهمن پور (مدیر نشر نظر) برگزار گشت.

10 مهر 1400

اقدام دانشگاه معتبر کره شمالی برای پذیرش دانشجویان خارجی بیشتر

روزنامه طرفدار پیونگ یانگ که در ژاپن به چاپ می رسد، گفت که دانشگاه کیم ایل سونگ، معتبرترین دانشگاه کره شمالی در زمینه آموزش عالی قصد دارد تا از طریق گسترش مطالعات مهم و اساسی به استقبال پذیرش دانشجویان خارجی برود.

10 مهر 1400

گفت وگوی خواندنی با علی نصیریان: اهل بازنشستگی نیستم

روزنامه جام جم: بای بسم ا... برای ملاقات و احوالپرسی خدمت استاد رسیدیم. قرارمان گفت وگوی دامنه دار نبود، اما بسی محبت کردند و مهرانه ما را نواختند با گرم دلی و گرم سخنی.

10 مهر 1400

سردبیر کوریره دلواسپورت از تیتر جنجال آفرینش دفاع کرد

نشریه ورزشی کوریره دلواسپورت به نقدها از این روزنامه ایتالیایی که به نژادپرستی متهم شده است، پاسخ داد و از خود دفاع کرد.

10 مهر 1400

تمدید مهلت ارسال آثار به نمایشگاه عکس بدرقه سردار

مهلت ارسال آثار به نمایشگاه عکس بدرقه سردار تا تاریخ دوشنبه 7 بهمن ماه تمدید شد.

10 مهر 1400

راه سلامتی از آب می گذرد

تعادل مایعات در بدن ما توسط کلیه ها تنظیم می گردد. این ها هستند که اطمینان می دهند که به اندازه کافی آب، نمک و مواد دیگر در ارگانیسم ما وجود دارد، و همچنین ما را از ته مانده ها و هر چیز غیر ضروری دیگر خلاص می نمایند.

10 مهر 1400

یافته های پزشکی

پژوهش های تازه نشان می دهد که نوشیدن شیر می تواند از ترکیبات سولفور موجود در سیر که عامل طعم و رایحه آن می شود، به میزان قابل توجهی بکاهد. نتایج این پژوهش که در مجله فودساینس منتشر شده بیانگر آن است که چربی و آب موجود در شیر می تواند به خنثی سازی بوی...

9 مهر 1400

فروش چاپ اول فرانکشتاین رکورد زد

با به فروش رسیدن یک نسخه از چاپ اول کتاب فرانکشتاین نوشته مری شلی در یک حراجی رکورد گران ترین کتاب چاپی یک نویسنده زن شکست.

4 مهر 1400

3 نشانه احتمالی دیگر برای کووید 19

متخصصان علوم پزشکی در انگلیس سه نشانه احتمالیِ دیگر را علاوه بر علائمی همچون تب و سرفه که پیش تر مطرح شده بود، برای تشخیص بیماری کووید 19 شناسایی و معرفی نموده اند.

20 شهریور 1400

سوزن های ریز سلامت غذا را می سنجند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، مهندسان دانشگاه MIT نوعی حسگر حاوی سوزن های ریز ابداع کرده اند که آلودگی یا خراب شدن غذا را ردیابی می کنند.

20 شهریور 1400

راهنمای خرید لاک غلط گیر

امروزه همگی ما بیشتر نوشته های خود را با اتوماتیک مینویسیم و خیلی اوقات پیش می آید که یک کلمه، جمله و یا یک حرف را اشتباه مینویسیم؛ که در این شرایط میتوانیم آن را خط بزنیم و از آن رد بشویم و یا میتوانیم از لاک غلط گیر استفاده کنیم تا نوشته ما زیباتر گردد.

20 شهریور 1400

خبرنگاران تمدید ارسال اثر به جشنواره داستان کوتاه بهاران

تهران- خبرنگاران- فرصت ارسال آثار به سومین دوره جشنواره داستان کوتاه بهاران، برای دومین بار تمدید شد.

20 شهریور 1400

لابی گسترده در راهروهای مجلس برای برطرف ممنوعیت محصولات تراریخته

با اتخاذ تصمیم کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مبنی بر ممنوعیت فراوری و واردات محصولات تراریخته دالان های مجلس به صحنه توزیع انواع بروشور، ویژه نامه و شب نامه در مدح تراریخته ها و اصرار بر نقض این تصمیم تبدیل شده است.

20 شهریور 1400

مقام ارشد اماراتی: نه گزینه نظامی مناسب است نه برجام

وزیر مشاور در امور خارجه امارات در نشستی با رد برجام، مجددا علیه ایران اتهام زنی کرد.

20 شهریور 1400

مرتضی کیوان مجال رشد در زمینه ادبیات را پیدا نکرد

به گزارش خبرنگاران شصت وشش سال پیش در چنین روزی (بیست وهفتم مهرماه 1333) مرتضی کیوان شاعر و منتقد هنری اعدام شد؛ او را جزو اولین ویراستاران ایرانی معرفی می نمایند که انجمن ادبی شمع سوخته را به همراه هوشنگ ابتهاج، سیاوش کسرایی، نیما یوشیج و احمد شاملو بنیان...

20 شهریور 1400

کنفرانس ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی 20 آبان برگزار می گردد

رئیس دانشگاه خوارزمی درباره میزبانی این دانشگاه برای برگزاری چهاردهمین کنفرانس ارزیابی و تضمین کیفیت در نظام های دانشگاهی شرح داد.

20 شهریور 1400
تعداد: (181)