طراحی گرافیکی و چاپ

کاخ روآن یکی از جاهای دیدنی استراسبورگ فرانسه است

جاذبه ها/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر شده، کاخ روآن یکی از جاهای دیدنی استراسبورگ فرانسه است.

14 بهمن 1401

کوشش برای چاپ 100 درصد کتب درسی با کاغذ ایرانی از سال آینده

وزیر آموزش و پرورش گفت:در سال نو 30 هزار تن یعنی 70 درصد کاغذ مورد احتیاج کتب درسی را از داخل کشور خریداری نموده ایم.

2 شهریور 1401

استفاده از صدای باب راس برای ترغیب مردم به خوابیدن

سازندگان یک اپلیکیشن در زمینه سلامت ذهن، از صدای باب راس برای آرامش بخشیدن به مردم و ترغیب آنها به خوابیدن استفاده می نمایند.

1 تیر 1401

سوءاستفاده از آسیب پذیری ویندوز برای سرقت ارز دیجیتال

به گزارش خبرنگاران به نقل از زددی نت، اگر چه مایکروسافت برای برطرف آسیب پذیری یادشده یک وصله امنیتی عرضه نموده بود اما کاربرانی که از ماه می گذشته وصله مذکور را نصب ننموده اند در برابر خطر مذکور بی دفاع هستند.

1 تیر 1401

پاشنه آشیل بودجه 99

مصادیق ناکارآمدی نظام مالیاتی کشور و تأثیر آن بر دشواری اصلاح ساختار بودجه را در این گزارش بخوانید.

1 تیر 1401

مایکروسافت از لوگوی جدید مرورگر اج رونمایی کرد

مایکروسافت لوگوی مرورگر مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم را بازطراحی نموده است. این غول نرم افزاری چهارسال قبل نخستین لوگوی این مرورگر را معرفی کرد که به نوعی طرح مدرن شده لوگوی اینترنت اکسپلورر محسوب می شد. حالا این لوگوی جدید شبیه به یک موج است و بر اساس...

1 تیر 1401

روشی برای کنترل رفتار سلول در داربست های سه بعدی

رشد و رفتار سلول ها با استفاده از قرار دادن سلو ل ها در یک چارچوب سه بعدی حساس قابل کنترل است. این کار با استفاده از روش های چاپ سه بعدی موسوم به زیست چاپ قابل انجام است.

1 تیر 1401

181 مجوز پژوهشی در محوطه های باستانی صادر شده است

رئیس پژوهشکده باستان شناسی گفت: در سال پژوهشی گذشته 181 مجوز باستان شناسی برای محوطه های کل کشور صادر شده است.

1 تیر 1401

هایده حائری: خواندن شعر در این روزها رنگ و بوی دیگری دارد ، تئاتر رودررو با مخاطب معنا می یابد

به گزارش خبرنگاران، هایده حائری بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که مدتی است کمتر در محافل هنری حضور دارد، در گفت وگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره این روزهای خود بیان نمود: شرایط قرنطینگی و در خانه ماندن برای ما خیلی پیش تر ایجاد شده بود و حتی قبل از کرونا...

1 تیر 1401

روش ثبت نام وام 12 درصدی مشاغل آسیب دیده از کرونا ، آنالیز درخواست جاماندگان از لیست

به گزارش خبرنگاران، سعید ممبینی، گفت: در پی شیوع ویروس کرونا، شرایط ویژه ای در کشور اعمال شد که به موجب آن تشکل ها و فعالان صنفی دو اقدام را اجرایی ساختند: یکی، از منظر وظایف انسانی و دیگری به واسطه وظایف سازمانی و در حوزه مالی.

1 تیر 1401

برگزیده جایزه ادبی واو معرفی گشت

به گزارش خبرنگاران، جایزه ادبی واو رمان تراتوم نوشته رویا دستعیب را به عنوان بهترین رمان متفاوت خود در سال 1397 معرفی کرد. ساخت بازی دقیق راوی و زاویه دید در جهت نشان دادن گم گشتگی ها و آشفتگی های درونی انسان در زمان و مکان های سیال، آفرینش تصویر گویای...

1 تیر 1401

10 ابهام آیین نامه ارتقای اساتید ، وزارت علوم پای کار بیاید

نظام جذب و ارتقای اساتید شاید مهم ترین عامل جهت دهی فعالیت های اعضای هیئت های علمی در دانشگاه ها باشد. به همین منظور پرداختن به آیین نامه ارتقاء اساتید و آنالیز نقاط ضعف آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

1 تیر 1401

دانش آموزان همه فن حریف

رابعه تیموری-خبرنگار: تشکل زاییچه، کمیته سپاس، تشکل روی سپیدان، گروه محتسبان این گروه ها جزء 256 تشکل دانش آموزی است که در دبیرستان دوره اول پسرانه شهید چمران تشکیل شده تا دانش آموزان در قالب این گروه ها مهارت های مختلف را تجربه کنند.

1 تیر 1401

همه آنچه که از دیافراگم دوربین عکاسی نمی دانید

دیافراگم را می توان یکی از ابزار های مفید برای افزایش خلاقیت در عکاسی دانست که عمق میدان و نوردهی را کنترل می نماید.

1 تیر 1401

گازتا: استراماچونی همچنان برنده می گردد اما کسی حقوق ها را نمی پرد

گازتا مطرح کرد مسائلی مثل مشکل پرداخت حقوق ها که تیم را وارد اعتصابی 2 روزه کرد، همینطور عدم برگزاری تمرینات اردویی باز می تواند تیم استراماچونی را تحت تاثیر قراردهد.

1 تیر 1401

افزایش بازدهی سلول های خورشیدی با نانولوله کربنی

پژوهشگران دانشگاه شهید مدنی آذربایجان طی طرحی پیروز شدند با اعمال نانولوله های کربنی به درون ساختار سلول های خورشیدی پروفسکایتی، بازدهی تبدیل انرژی خورشیدی به انرژی الکتریکی را در این نوع سلول های خورشیدی به بیش از 17 درصد افزایش دهند.

1 تیر 1401

ترامپ اشتباه اوباما را در افغانستان تکرار می کند

در آمریکا و حتی هم حزبی های ترامپ، از اقدام وی در مذاکره با طالبان به شدت انتقاد شده و این در شرایطی است که اوضاع در افغانستان بعد از حمله طالبان به نیروهای دولتی و اختلاف در توافقات بین طرفین، اوضاع پیچیده شده است.

1 تیر 1401

20 تصویر متحرک که تاثیرشان بیشتر از کلمات است

شگفتی های زیادی در جهان وجود دارد و برای به اشتراک گذاشتن این شگفتی ها تصاویر تاثیرگذارتر از کلمات هستند. بدونیم چندین تصویر متحرک آورده است که نشان می دهد تصاویر متحرک خیلی بهتر از کلمات می توانند گویای شگفتی ها باشند.

1 تیر 1401

کتابفروشی ها گِلی شدند

به گزارش خبرنگاران، دیوید آلموند نویسنده انگلیسی ادبیات نوجوانان، متولد سال 1951 است و کوشش خود برای نویسندگی را از دوران نوجوانی با مطالعه آثار نویسندگان و همچنین نوشتن داستان های خود، آغاز کرد.

1 تیر 1401

جانسون در اتاق اعدام نخست وزیر

بوریس که با یک تالار خالی و خلوت [مجلس]در برابر وکیلی که تبدیل به اپوزیسیون شد یعنی کی یر استارمر روبرو است، باید یک هفته سخت و طاقت فرسا را در مورد روبروه دولتش با کرونا تحمل کند. استارمر، 57 ساله، از تمام مهارت های قانونی و دادرسی خود استفاده کرده است....

1 تیر 1401
تعداد: (331)